Plakaty wg kategorii - Latarnie

Prowadzą statki do celu podróży i ostrzegają marynarzy przed niebezpieczeństwem. Oświetlają drogę przechodniom podczas nocnych wypraw…  Latarnie odgrywają niezwykle ważną rolę w codziennym życiu. Ich funkcja nie ogranicza się jednak tylko do kierowania pojazdami, bądź poprawiania widoczności. Wspomniane obiekty architektoniczne rzucają nowe światło także na aranżację wnętrz, stając się ważnym elementem wystroju domów i mieszkań. Rzecz jasna, umieszczenie w salonie lamp ulicznych czy morskich wież nawigacyjnych w naturalnej postaci nie jest możliwe ze względów logistycznych. Na szczęście, mamy do dyspozycji plakaty-latarnie. Dzięki owym dekoracjom w szybki i niedrogi sposób upiększycie swoją życiową przestrzeń. Stworzycie ciekawe, zapierające dech w piersiach stylizacje… Rozbudziliśmy Waszą ciekawość? W takim razie sprawdźcie nasze propozycje.

40 plakatów

 

Plakaty latarnie morskie, czyli lato w marynistycznej odsłonie

Pragniecie czasem rzucić wszystko? Zapomnieć o całym świecie? Zaszyć się na plaży z drinkiem w ręku? Zamknąć oczy i wsłuchiwać się w szum fal leniwie uderzających o brzeg? Nie musicie czekać na urlop, by poczuć wakacyjny klimat. Wystarczy, że powiesicie na ścianach plakaty latarnie morskie. Wspomniane dekoracje doskonale wpisują się w atmosferę beztroskiego, letniego wypoczynku. Podobnie jak inne dodatki w stylu marynistycznym. Dobrym pomysłem będzie inwestycja w żeglarskie akcesoria (koła ratunkowe, kotwice, liny marynarskie, czapki kapitańskie, statki, list zamknięty w butelce, etc.). Przydadzą się również muszelki, bursztyny, wiklinowe fotele, a także zwiewne, delikatne tkaniny, na przykład lniane zasłony. Całość wystroju powinna być utrzymana w odcieniach bieli i błękitu.

Plakat z latarniami morskimi – przywoływacz wspomnień

Plakat latarnia morska to wspaniała propozycja nie tylko dla wielbicieli bosmańskich klimatów, ale również dla niepoprawnych marzycieli, którzy uwielbiają sentymentalne podróże w przeszłość. Taka grafika stanowi idealne zwieńczenie nastrojowego wnętrza z duszą. Wieże nawigacyjne uchodzą za jedne z najbardziej romantycznych obiektów architektonicznych. Zresztą trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż rozegrało się na nich wiele miłosnych historii. I to nie tylko tych filmowych. Rzeczone budowle bardzo często bywają niemymi świadkami pierwszych randek, nieśmiałych pocałunków, a nawet oświadczyn. Z pewnością wielu z Was ma w swojej kolekcji przyjemne wspomnienia związane z latarnią morską. Plakat jest świetnym sposobem na to, by je uhonorować i ocalić od zapomnienia. Można go umieścić w sypialni, salonie, a nawet w łazience. Malowniczy, nadmorski krajobraz doskonale odnajdzie się wśród ciepłych, pastelowych barw i jasnych mebli z naturalnego drewna.

Niech żyje abstrakcja! Precz z realizmem!

Było już sielsko i sentymentalnie. Teraz przyszła pora na nowoczesność. Czas pokazać Wam, że plakat z latarniami morskimi to wszechstronna dekoracja, która bez wątpienia przypadnie do gustu fanom modernistycznych aranżacji. Nie wierzycie? Wieże nawigacyjne można przedstawić na wiele różnych sposobów. Co powiecie na abstrakcyjny rysunek zamiast realistycznego pejzażu? Taka fantazyjna grafika idealnie zrównoważy surowy, monochromatyczny charakter minimalistycznego wnętrza i wyeksponuje jego najważniejsze atuty, czyli prostotę, elegancję i funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż opisywana ozdoba znakomicie sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Barwna oryginalna ozdoba skłoni malucha do większej aktywności twórczej i żeglowania po meandrach wyobraźni…

Latarnia nie zawsze musi być morska!

Chyba udało nam się Was przekonać, że latarnia niejedno ma imię. Bywa tradycyjna, romantyczna, nowoczesna… Ale wcale nie musi być… morska. Mamy przecież jeszcze lampy uliczne na długich słupach, z dumą oświetlające nam drogę podczas nocnych spacerów, a także specjalne chińskie papierowe lampiony, które – jak głosi azjatycka tradycja - wypuszczone w niebo zsyłają ludziom szczęście i pomyślność, zabierając ze sobą wszystkie troski. Niezależnie od tego, jaki plakat-latarnię wybierzecie, jednego możecie być pewni – sięgacie po ponadczasowe ozdoby najwyższej jakości.