Obrazy wg kategorii - Pejzaż • Obrazy na ścianę

Nie musicie być zapalonymi miłośnikami sztuki, by docenić kunszt dzieł Vincenta van Gogha, Pablo Picasso albo Calude’a Moneta. Malarstwo dostarcza nam wielu emocji i pozwala w niepowtarzalny sposób doświadczać tego, co pozornie niemożliwe do uchwycenia. Obrazy malarstwa – reprodukcje, akwarele, oleje i inne – to klasyczny dodatek do każdego rodzaju stylizacji. Realizm, martwa natura, obrazy pejzaże, czy abstrakcyjne obrazy malarstwa współczesnego: bez względu na to, który obraz wybierzecie, Wasze mieszkanie zyska intrygujący charakter. 

Obraz morski pejzaż

Obraz morski pejzaż

Obrazy inspirowane naturalnymi krajobrazami to obecnie najchętniej wybierane dekoracje do nowoczesnych mieszkań.
Obraz pejzaż o zachodzie słońca

Obraz pejzaż o zachodzie słońca

Malowniczy krajobraz w promieniach wakacyjnego słońca prezentuje się wspaniale! Taki obraz doda energii w każdym wnętrzu.
818 obrazów
Obraz widok na jezioro Balaton

Obraz widok na jezioro Balaton

Obraz z jeziorem to delikatna dekoracja ścienna, która najlepiej prezentuje się na białej ścianie w salonie.
Pastelowy obraz z łódką

Pastelowy obraz z łódką

Spokojny, pastelowy pejzaż doda uroku romantycznej aranżacji. Obraz wzmocni stylizację w nurcie klasycznym.
Obraz pejzaż górski

Obraz pejzaż górski

Miłośnikom klasycznych krajobrazów polecamy subtelne dekoracje ścienne, które dopasujesz do niemal każdego wnętrza.
Obraz w stylu retro

Obraz w stylu retro

Obraz imitujący sztukę olejną skutecznie opiera się działaniom czynników z zewnątrz. Można powiesić go nawet w łazience!
Obraz pejzaż Ameryki Południowej

Obraz pejzaż Ameryki Południowej

Jeśli jesteście fanami obrazów w stylu retro, to jesteśmy pewni, że nasza propozycja przypadnie Wam do gustu!
Obraz mgła nad jeziorem

Obraz mgła nad jeziorem

Delikatny mglisty obraz z motywem jeziora - takie połączenie gwarantuje wspaniały efekt! Obraz powieśmy w salonie lub w przedpokoju.
Obraz morski krajobraz

Obraz morski krajobraz

Jasny, morski krajobraz utrwalony na obrazie to akcent ścienny dedykowany dla miłośników klasycznych motywów.
Obraz pejzaż w stylu olejnym

Obraz pejzaż w stylu olejnym

Obraz inspirowany malarstwem olejnym doda elegancji eklektycznie zaaranżowanej przestrzeni salonu.
Obraz z widokiem na drogę

Obraz z widokiem na drogę

Ciepła kolorystyka obrazu stanowi przeciwwagę dla minimalistycznej palety barw wnętrza. Malarski motyw urozmaici ascetyczną stylizację.
Obraz pejzaż Wschodu

Obraz pejzaż Wschodu

W galerii znajdziecie także charakterystyczne dla Chin malarstwo tuszem. Taki pejzaż wygląda zjawiskowo w formie obrazu drukowanego na płótnie!

Sztukę przez duże S znajdziemy nie tylko w muzeum. Obrazy na płótnie z reprodukcjami słynnych arcydzieł to doskonały przepis na stylową i ponadczasową aranżację, w której nasz ulubiony malunek znajdzie się na wyciągnięcie ręki.

 

Pędzlem przez historię: obrazy wielkich malarzy

Człowiek od zawsze zmagał się z potrzebą tworzenia. Początki malarstwa sięgają czasów prehistorycznych, a najważniejszymi dziełami tego okresu są malowidła na ścianach jaskiń w Australii, czy też we Francji. W antyku zaczęto traktować malarstwo nadzwyczaj poważnie. Obrazy malarstwa oscylowały wokół idei wiernego naśladownictwa. Wykorzystywano wiedzę dotyczącą perspektywy i operowania światłem. Sztuka miała za zadanie odzwierciedlać rzeczywistość i jednocześnie zadowalać wszystkich, którzy doświadczają piękna namalowanych obrazów. Średniowiecze to triumf tematyki sakralnej. Tematyka skupiała się wokół biblijnych historii. Twórcy renesansowi i barokowi zainteresowali się także mitologią, portretem, martwą naturą. Późniejsze epoki poszerzyły świat malarstwa o nowe wrażenia. Korzystając z mocnych kolorów, nowej perspektywy oraz odrzucając klasyczne wytyczne, obrazy malarstwa współczesnego stały się różnorodnym światem bliżej nieokreślonych form i tematów (przykład: surrealizm i dadaizm). Wybierając obraz pejzaż do mieszkania lub biura, kierujmy się własnym poczuciem estetyki. Sztuka powinna do nas przemawiać, a nie stanowić jedynie efektowną dekorację wnętrza.

Najpiękniejsze obrazy znanych malarzy w stylizacji wnętrz

Niektórzy sceptycznie podchodzą do dekorowania przestrzeni poprzez reprodukcje. Obrazy wybitnych malarzy zachwycają i co oczywiste, najlepiej prezentują się w oryginale. Jednak na posiadanie oryginalnych płócien mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Obrazy malarstwa-reprodukcje to propozycja, z której warto skorzystać. Aby obraz malarstwa (Krzyk Muncha) nie budził pretensjonalnych skojarzeń, zadbajmy o jego nową formę. Niech grafika nie udaje oryginalnego dzieła – ma stanowić jego ciekawą interpretację. Obraz malarstwa współczesnego w typie reprodukcji będzie interesującą ozdobą, kiedy znajdzie się np. w sypialni. Nie musimy wieszać obrazów, wystarczy oprzeć je o ścianę. Tak udekorowana przestrzeń nabiera interesującego wydźwięku.

Obraz pejzaż – jaki wybrać?

Obrazy pejzaże mogą służyć nam za inspirację. Kubistyczne formy na płótnach Picasso lub innych obrazach wielkich malarzy podkreślą nowoczesną stylizację salonu. Łagodne impresje van Gogha to świetna propozycja do klasycznej sypialni, z kolei abstrakcyjne obrazy malarstwa współczesnego mogą znaleźć się np. w biurze lub eleganckiej kawalerce.

  • Obrazy malarzy współczesnych – niekoniecznie tych najpopularniejszych twórców – będą stanowić wizytówkę naszego mieszkania. Decydując się na taką grafikę, warto zebrać o niej kilka istotnych informacji. Nie chcemy przecież, by na ścianie salonu znalazło się anonimowe dzieło, prawda?

  • Realizm na obrazach-pejzażach może stanowić ozdobę rustykalnej jadalni. W towarzystwie takiej grafiki każde rodzinne spotkanie przy stole będzie wyjątkowe.

  • Obawiając się dominacji grafiki, skorzystajmy z delikatnych akwareli, bądź czarno-białych szkiców. Minimalizm wciąż jest na topie! Takie obrazy - pejzaże mogą znaleźć się w lofcie lub pokoju dziennym urządzonym w stylu skandynawskim.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na obrazy malarstwa współczesnego, czy wybierzecie klasyczne obrazy pejzaże i akwarele, zadbajcie o odpowiednią oprawę printu. Bogato zdobiona rama z pewnością podkreśli urodę obrazów wielkich malarzy. Będzie przyciągać uwagę, a więc w tym przypadku powieśmy obraz na gładkiej, niezagospodarowanej ścianie. Stwórzmy małą galerię sztuki we własnych czterech kątach! Jeżeli jednak obrazy znanych malarzy mają stanowić subtelne urozmaicenie ciekawej aranżacji, wybierzmy ramy wewnętrzne lub antyramy. Bawmy się wielkościami - male obrazy malarstwa zestawiajmy z dużymi. Wieszajmy na ścianie wzdłuż schodów prowadzących na drugie piętro, bądź umieśćmy je równolegle na ścianie w korytarzu. Nie wyobrażamy sobie stylowej aranżacji mieszkania bez zachwycających obrazów pejzaży, a Wy?