Fototapety sushi

W jaki sposób urządzić wnętrze, by odznaczało się orientalnym charakterem? Naszą propozycją jest odpowiednio dobrana i utrzymana w dalekowschodnim klimacie fototapeta. Sushi to jeden z tych elementów, który jednoznacznie kojarzy nam się z Japonią, dzięki czemu z łatwością wprowadzimy do wystroju pożądany efekt. Co więcej, takie apetyczne kąski to ozdoba w bardzo dobrym smaku – i to dosłownie! Jeśli chcemy, żeby nasza kuchnia prezentowała się okazale, a nasza jadalnia nabrała wyrazistego akcentu, fototapety z sushi są idealnym rozwiązaniem. Jesteśmy więcej niż pewni, że wszystkim miłośnikom futomaków z węgorzem, nigiri z krewetką czy uramaków z opiekanym łososiem nasze propozycje przypadną do gustu.  

35 fototapet

 

Fototapety z sushi w kuchni miłośnika egzotycznych potraw

Egzotyczne dania podbiły szturmem nasze kubki smakowe. Dzięki ogromnej ilości restauracji serwujących dania ze wszystkich zakątków świata, a także oryginalnym składnikom, które możemy kupić w sklepach i samemu przygotować nasze ulubione dania, kuchnie świata stoją przed nami otworem. Jeśli jesteśmy wielkimi miłośnikami japońskich smaków, mamy pomysł na idealne fototapety. Sushi nie tylko wybitnie smakuje, ale także zachwycająco się prezentuje. Można śmiało powiedzieć, że te zawijane w ryż i czarne wodorosty rolki to małe dzieła sztuki, a jeśli trafimy na wybitnego sushi mastera, to nawet arcydzieła. Przedstawienia naszych ulubionych rodzajów będą więc doskonałą ozdobą kuchni, w której do tej pory brakowało ciekawego akcentu. Spośród wielu różnych możliwości do tej części naszego mieszkania wybraliśmy trzy propozycje.

  • Pierwszym pomysłem jest wyeksponowany na czarnym, fotograficznym tle kawałek sushi – nigiri z soczystym płatem łososia – chwytany pałeczkami i maczany w sojowym sosie. Taka kompozycja prezentuje się nie tylko smakowicie, ale sprawia także, że patrząc na nią, czujemy już ten wyjątkowy smak w naszych ustach!
  • Drugą propozycją jest cały zestaw, składający się z różnych kawałków, podany na łupkowym talerzyku. To niezwykle efektowna forma serwowania tego dania. Alternatywą jest kompozycja na charakterystycznej, drewnianej desce wykonanej z bambusa.
  • Trzecim rozwiązaniem jest minimalistyczna w wyrazie fototapeta. Sushi w postaci trzech kawałków równo ułożonych obok siebie bez żadnych naczyń, pałeczek ani talerzy to propozycja, która będzie się idealnie prezentować w prześwicie między wiszącymi szafkami a kuchennym blatem.

Smakowite fototapety: sushi w orientalnym wystroju jadalni

Jeśli w naszym domu lub mieszkaniu dysponujemy jadalnią, specjalnym miejscem wydzielonym tylko do biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi, to warto poświęcić chwilę czasu, by wymyślić oryginalny przepis na aranżację tej przestrzeni. Pozostając w orientalnych klimatach, naszą propozycją jest dalej fototapeta z sushi. Tutaj jednak przygotowaliśmy nieco inne rozwiązania. Przedstawienie, które będzie się znakomicie prezentować, ukazuje proces tworzenia sushi. Jest to kompozycja ukazująca widziany od góry kuchenny stół, na którym znajduje się rozłożona mata do zwijania rolek, miseczka z wodą do moczenia palców, talerzyki z potrzebnymi składnikami i para ludzkich rąk, która niczym wirtuoz scala wszystko w pyszne kawałki. Naszym drugim pomysłem jest symetryczna fototapeta – sushi ułożone na czarnym, łupkowym talerzyku w taki sposób, że wszystkie kawałki tworzą pełen harmonii i ładu układ. Jeśli decydujemy się na orientalny wystrój jadalni, możemy wprowadzić do niej także inne akcenty utrzymane w tej estetyce. Doskonałym przykładem jest papierowy klosz pod sufitem, nawiązujący do lampionów, lub zdobiony parawan, który sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy jadalnia przylega do kuchni i nie jest oddzielona żadną ścianą.

Jak na dłoni – apetyczne kawałki sushi na ścianie sushi baru

W restauracji lub barze sushi, który specjalizuje się w japońskich daniach, nie może zabraknąć takich elementów wystroju, które jednoznacznie odsyłają nas do Kraju Kwitnącej Wiśni. Do wyboru są fotografie malowniczej przyrody, wizerunki pięknych gejsz i maiko, a także przedstawienia urokliwych świątyń o charakterystycznie zawiniętych dachach. Każda z tych propozycji będzie się doskonale prezentować, ale do tego zestawu dodalibyśmy jeszcze jedną opcję, jaką jest fototapeta z sushi. Artystyczne zdjęcie, ukazujące niezwykle bogate i pełne składników rolki, stworzą apetyczny klimat w naszym lokalu. Im bardziej kolorowe i smakowite kawałki, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, by na ściennej dekoracji pojawiły się takie składniki, których używamy w naszej restauracji. A jeśli nie chcemy, żeby cokolwiek odciągało uwagę od naszych dań, które podajemy gościom, umieśćmy na ścianie kompozycję, która przedstawia odłożone na podpórkę drewniane pałeczki lub żeliwny dzbanek na herbatę z małymi czarkami.