Plakaty wg kategorii - Komiks

Choć współczesnym dzieciom byłoby trudno w to uwierzyć, ale w dawnych czasach rolę kreskówek spełniały komiksy. Obrazkowe historyjki, klatka po klatce, ukazywały zarówno losy superbohaterów, jak i zwykłych mieszkańców Ziemi. Plakat komiksowy z pewnością przypadnie do gustu osobom z tego pokolenia, które właśnie na komiksach się wychowało i dorastało. Zdziwi się ten kto uważa, że taka ozdoba sprawdzi się tylko w pokoju nastolatka. Odpowiednio dobrany plakat z komiksu będzie świetnym uzupełnieniem nowoczesnego salonu, sypialni, a nawet kuchni. Komiksowa estetyka była także źródłem inspiracji dla przedstawicieli Pop-Artu, dzięki czemu plakat komiks może przypominać stylowe dzieło sztuki współczesnej. 

Plakat komiksowa eksplozja

Plakat komiksowa eksplozja

Plakaty z komiksowymi motywami to obowiązkowa dekoracja pokoju fana rysunkowych historii!
Plakat w stylu komiksowym

Plakat w stylu komiksowym

Poster w estetyce pop-art wzmocni nowoczesny charakter stylizacji wnętrza, wnosząc do przestrzeni nową energię.
60 plakatów
Plakat inspirowany komiksem

Plakat inspirowany komiksem

Komiksowy motyw doskonale prezentuje się w formie niewielkiej dekoracji, np. jako plakat.
Plakat komiks czarno-biały

Plakat komiks czarno-biały

Komiksowe ilustracje umieszczone na ścianie w kawiarni lub pubie sprawią, że przestrzeń nabierze ciekawego charakteru.
Plakat komiks do salonu

Plakat komiks do salonu

Jak wzbogacić przestrzeń salonu? Zamiast obrazu wybierzmy duży plakat z dynamicznym motywem.
Plakat komiks pop-art

Plakat komiks pop-art

Plakat w komiksowym stylu przyciąga uwagę i stanowi wyrazisty detal w przestrzeni. Zestawmy go z meblami w stylu retro.
Plakat komiksowa historia

Plakat komiksowa historia

Kolorowe motywy dekoracyjne rozbudzają wyobraźnię. Takie plakaty mogą znaleźć się w pokoju dziecka lub nastolatka.
Plakat komiksowe napisy

Plakat komiksowe napisy

Wykorzystując komiksowe grafiki możemy stworzyć ciekawą kompozycję ścienną. Wybierzmy dwa lub trzy plakaty i powieśmy je obok siebie.
Plakat komiksowy dla nastolatka

Plakat komiksowy dla nastolatka

Wystarczy jeden kolorowy plakat, by całe wnętrze wypełniło się pozytywną energią.
Plakat komiksowy dla nastolatki

Plakat komiksowy dla nastolatki

Dziewczyny również lubią komiksy, dlatego dla nastolatek przygotowałyśmy serię najbardziej interesujących motywów w tym stylu!
Plakat napisy z komiksu

Plakat napisy z komiksu

Komiksowe symbole na plakacie to sprytny pomysł na udekorowanie przestrzeni. Tego typu motywy dobrze komponują się z minimalistycznymi aranżacjami.
Plakat okładka komiksu

Plakat okładka komiksu

Niech plakaty z komiksowymi motywami będą stanowić o estetyce Waszej przestrzeni! Udekorujmy nimi pub lub bistro.

 

Plakat komiksowy w salonie

Jeśli w czasach Twojego dzieciństwa komiksy dostarczały Ci tyle emocji, ile dzisiaj wywołują bajki i największe kinowe produkcje o superbohaterach, to może warto wrócić choć na chwilę do dawnych czasów? Plakat komiks jest świetnym sposobem na dekorację nowoczesnego salonu, który może pełnić jednocześnie funkcję portalu do przeszłości. Poszukaj wzoru, który prezentuje Twoją ulubioną historię z dzieciństwa lub nawiązuje do okładki ukochanego komiksu i zawieś go w centralnym miejscu pokoju. Tak dobrany plakat komiksowy będzie czymś więcej, niż zwykłą dekoracją aranżacji. Będzie pełnym nostalgii akcentem przypominającym Ci beztroskie czasy dzieciństwa. Ciekawym pomysłem na wyeksponowanie takiej ozdoby jest stworzenie z niej autorskiego tryptyku. Wybierz plakat z komiksu, który będzie centralnym elementem kompozycji, a następnie dobierz do niego dwa wzory – jeden z charakterystycznym wyrazem onomatopeicznym jak „Boom”, „Splash!” czy „Bang”, a drugi z Twoim ulubionym bohaterem. W ten sposób stworzysz jedyną w swoim rodzaju aranżację, która będzie Cię zachwycać każdego dnia.

Spiderman vs. Batman - plakaty superbohaterów w pokoju dziecka

Choć komiksy kojarzą się przede wszystkim z latami 80. i 90. XX w. również i dzisiaj cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeśli Twoje dziecko wciągnęło się w obrazkowy świat niesamowitych opowieści, to plakat komiks z jego ulubionymi bohaterami może być świetnym pomysłem na aranżację pokoju. A jeśli maluch nie miał jeszcze okazji zobaczyć, czym są komiksy, ale superbohaterów zna z wielkich, kinowych superprodukcji, to może nadszedł właśnie czas, aby przedstawić mu kolorowe serie komiksów? Plakaty superbohaterów z Batmanem, Supermanem, Spidermanem czy Iron Manem w formie obrazkowych opowieści będą doskonałym początkiem.

Plakat z komiksu w stylu pop-art 

Plakat komiksowy w sypialni? Oczywiście, że tak! Takie rozwiązanie przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom obrazkowych historii. Dekoracja utrzymana w tej konwencji spodoba się także fanom sztuki współczesnej. Słynne dzieła przedstawicieli pop-artu niejednokrotnie nawiązywały właśnie do komiksowej estetyki. Sięgnij po plakaty utrzymane w duchu prac Roy’a Lichtensteina, które pasują jak ulał do sypialnianej aranżacji. Przedstawienie kobiety trzymającej słuchawkę z komiksowym dymkiem głoszącym ”Oh, Jeff, I love you too, but….” lub „Maybe he became ill and couldn’t leave the studio!”  prezentując miłosne historie i towarzyszące im uczuciowe meandry, będzie oryginalnym sposobem na urozmaicenie nowoczesnego wnętrza. 

Pokój w stylu „Woooow!”

Jedną z podstawowych cech wszystkich komiksów są charakterystyczne wyrazy onomatopeiczne, które imitują realne odgłosy jakie towarzyszą nam w  codziennym życiu. Plakat komiks z wielkim, kolorowym napisem: „Boom”, „Splash”, „Bang”, „Pow”, „Ka-boom” czy „Wow!” będzie zabawną dekoracją młodzieżowej aranżacji. Najlepszy efekt osiągniesz, gdy zestawisz dwa lub trzy takie plakaty tworząc całą symfonię komiksowych odgłosów. Zaletą takich dekoracji jest to, że pasują zarówno do pełnego kolorów pokoju, jak i do stonowanego wnętrza, które ożywią i nieco zdynamizują.   

Uczta jak z obrazka: plakat komiksowy w kuchennej aranżacji

Oto nasza ostatnia propozycja – komiksowa dekoracja na ścianie w kuchni. Tym razem nie będziemy proponować ani superbohaterów, ani romantycznych historii. Sięgniemy po coś, co w kuchni będzie się najlepiej prezentować – po jedzenie! Komiksowe przedstawienie frytek, hamburgerów, talerza spaghetti czy słodkiego ciasta będzie strzałem w dziesiątkę. Kolorowy plakat komiks znakomicie uzupełni nowoczesną, stonowaną aranżację, jak i wystrój w stylu retro, zwłaszcza gdy nawiązuje do lat 60. XX w. kiedy to pop-art święcił największe triumfy. Ale… jeśli czujesz się prawdziwym bohaterem w kuchni, a gotowanie jest Twoją największą super-mocą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nad kuchennym stołem pojawił się plakat z Supermanem!