Naklejki wg kategorii - Australia

Przygotujcie się na daleką podróż, którą odbędziemy za pomocą naklejki. Australia to niezwykle ciekawy i zaskakujący kraj, w którym nowoczesne metropolie kontrastują z dziką i niezamieszkałą przyrodą. To kontynent pełen skrajności, dlatego stanowi doskonałe źródło inspiracji, by stworzyć naprawdę oryginalną aranżację wnętrza. Pomysłów możemy szukać zarówno wśród egzotycznych zwierząt, jak i w wielkich miastach takich jak Sydney czy Melbourne. W zależności od tego, na jakie motywy przedstawieniowe się zdecydujemy, stworzymy nowoczesny wystrój lub przytulny pokój w stylu etno. Naklejka z Australią to oszałamiające wręcz bogactwo najprzeróżniejszych wzorów, dlatego jesteśmy pewni, że każdy znajdzie wśród naszych propozycji coś dla siebie. 

60 naklejek

 

Naklejka z Australią, czyli pomysł na salon z kangurem

Co pojawia się w naszej głowie, jako pierwsze, gdy myślimy o Australii? Z pewnością jest to kangur! To niesamowite zwierzę jest niejako wizytówką tego kraju zaraz obok wiecznie śpiącego misia koala. Mogłoby się wydawać, że ścienna dekoracja w postaci zabawnego zwierzaka to propozycja raczej do dziecięcej aranżacji niż salonu, tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy i my cieszyli się ciekawym akcentem w wystroju pokoju. Bardzo ważne jest jednak, abyśmy znaleźli odpowiedni wzór naklejki. Australia odznacza się urzekająco piękną i zapierającą dech w piersiach przyrodą, dlatego szukając najlepszego rozwiązania, znajdźmy przedstawienie z malowniczym krajobrazem. Nasza propozycja to ciemna sylwetka kangura na tle zachodzącego słońca. Podświetlone złotymi promieniami niebo nie tylko powiększy optycznie niewielki metraż, ale wprowadzi także nieziemską atmosferę do wnętrza. Z kolei australijskie zwierzę ożywi aranżację, ponieważ mało kto będzie się spodziewał zobaczyć takie stworzenie w salonie. Ciekawą alternatywą będzie także schowany wśród gałęzi drzew miś koala. Mając taką ozdobę, nie sposób się będzie nie uśmiechnąć, patrząc na sylwetki tych uroczych zwierząt. 

Utrzymane w duchu etno naklejki na ścianę: Australia w sypialni

Przytulna sypialnia o egzotycznym charakterze? To idealny przepis na to, by cieszyć się ciepłą atmosferą przez cały rok - nie tylko na wakacjach lub w trakcie lata. W jaki sposób stworzyć jednak taki wystrój? To nic trudnego. Wystarczy, że wprowadzimy kilka akcentów do pokoju, które zamienią zwykłą przestrzeń w nieco bardziej egzotyczne miejsce. Z pewnością pomogą nam w tym utrzymane w klimacie etno naklejki. Australia teraz może się nam kojarzyć z wielkimi metropoliami jak Sydney czy Melbourne, jednak zanim zaczęła się wielka kolonizacja tego państwa przez Brytyjczyków, dominowały tutaj rdzenne plemiona przede wszystkim Aborygenów. Ci z kolei kojarzą nam się z pewnością z drewnianymi bumerangami, ponieważ takich narzędzi używali do polowań na dzikie zwierzęta. Naszą pierwszą propozycją są więc kolorowe, graficzne naklejki ukazujące właśnie te przyrządy. Możemy nimi ozdobić ścianę lub front naszej szafy, w której trzymamy ubrania. Nad łóżkiem przyklejmy z kolei naklejkę ze schematycznie przedstawioną jaszczurką lub kangurem. Zamiast zwykłej sylwetki wybierzmy wzór o etnicznym, ornamentalnym charakterze, który kojarzy się z plemiennymi malunkami.

Młodzieżowa naklejka na ścianę – Australia w kolorowym wydaniu

Jeszcze kilkanaście lat temu wyprawa do Australii wydawała się czymś na miarę lotu w kosmos. Dzisiaj świat stoi przed nami otworem, a bogactwo linii lotniczych sprawia, że w dowolnym momencie możemy polecieć nawet na drugą półkulę. Jeśli nasz nastolatek był już na tym odległym kontynencie lub marzy o tym, by go odwiedzić, bo fascynują go wielkie miasta i dzika przyroda, zafundujmy mu odpowiedni wystrój pokoju. Jedyne, co musimy zrobić, to znaleźć właściwe naklejki. Australia w formie kolorowych, uproszczonych piktogramów to znakomity punkt wyjścia. Wybierzmy wzór, na którym znajdzie się kilka symboli tego państwa: bumerang, kangur, koala, góra Uluru i opera w Sydney i dobierzmy do takiej ozdoby jeszcze inne akcenty. Jakie? Na drzwiach możemy przykleić wzór ze znakiem drogowym ostrzegającym przed znajdującymi się w okolicy kangurami, a na obudowie laptopa naklejkę z graficzną mapą Australii, na której zaznaczone są najciekawsze miejsca i zabytki.

Rysunkowe naklejki: Australia, misie koala i kangury w pokoju dziecka

Jeśli chcemy rozwijać w naszym dziecku różnego rodzaju pasje i wzbudzać w nim zainteresowanie otaczającą rzeczywistością, powinniśmy postawić na odpowiednią aranżację pokoju. Zamiast bohaterów z kreskówek, które nasz maluch ogląda w telewizji lub komiksach, czy uroczych kotków i szczeniaczków, które może spotkać u naszych znajomych lub swoich kolegów, zdecydujmy się na o wiele ciekawsze motywy dekoracyjne. Doskonałym ich źródłem jest właśnie Australia. Między innymi dlatego, że występuje tutaj bardzo wiele unikalnych gatunków, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Jakie wzory najlepiej więc wybrać? Naszym faworytem jest kangur z wielką kieszenią na brzuchu, zabawny struś emu z długą szyją, miś koala z zabawnym czarnym noskiem i puszystymi uszami i krokodyl, który szczerzy swoje zęby w uśmiechu. Rysunkowe przedstawienia zwierzaków przypadną do gustu każdemu dziecku, a australijskie akcenty będą świetną alternatywą dla dobrze znanych gatunków.