Obraz mapa

Podróże kojarzą nam się z przygodą, niezapomnianymi wrażeniami i przeżyciami, które wspominamy przez lata z uśmiechem na twarzy. Jeśli chcesz zatrzymać przy sobie te ważne momenty Twojego życia, obraz mapa przedstawiający całą ziemię lub wybrany tylko kontynent, jest znakomitym sposobem. Patrząc na taką dekorację salonu od razu przypomnisz sobie wszystkie niezwykłe wydarzenia, a odpowiednio dobrany wzór, stanie się także zachwycającą dekoracją wnętrza. Obraz mapa świata na ścianę sprawdzi się również w dziecięcym pokoju lub biurze podróży. A dla miłośników naszego kraju na Wisłą przygotowaliśmy unikalne obrazy z mapą Polski

Obraz mapa akwarela

Obraz mapa akwarela

Mapa w formie obrazu na płótnie uzupełni każdego rodzaju aranżację. Kolorowy print przyciąga uwagę.
Obraz mapa czarno-biała

Obraz mapa czarno-biała

Czarno-biały obraz z mapą świata podkreśli nowoczesny wystrój salonu. Oryginalny dodatek wzmocni wydźwięk aranżacji.
195 obrazów
Obraz mapa do salonu

Obraz mapa do salonu

Mapa vintage na ścianie w salonie: obraz z niebanalnym motywem wzbogaci eklektyczną przestrzeń.
Obraz mapa Hongkongu

Obraz mapa Hongkongu

Turystyczna mapa Hongkongu może znaleźć się np. w pokoju studenta sinologii.
Obraz mapa vintage

Obraz mapa vintage

W klasycznie urządzonym wnętrzu potrzebujemy dekoracji najwyższej jakości. Obraz z mapą vintage sprawdzi się tu doskonale.
Obraz mapa Ziemi

Obraz mapa Ziemi

W klasie geograficznej umieśćmy obraz z kolorowym printem Ziemi. Ekspresyjna grafika pobudza wyobraźnię!
Obraz papierowa mapa

Obraz papierowa mapa

Obraz w nietypowej formie: mapa wygląda jak pognieciona kartka papieru!
Obraz z mapą świata

Obraz z mapą świata

Zamiast niepraktycznych plansz ściennych z mapami, w pokoju dziecka umieśćmy efektowny obraz kontynentów.
Obraz mapa kontynentów

Obraz mapa kontynentów

Kolorowa mapa świata utrwalona na obrazie będzie nietypowym dodatkiem do wnętrza. Możemy podarować ją miłośnikom podróży.
Obraz mapa plamy kolorów

Obraz mapa plamy kolorów

Obraz z mapą w nieszablonowym stylu to propozycja do pokoju nastolatka.
Obraz mapa retro

Obraz mapa retro

Mapa Europy wykonana jest w estetyce retro, dzięki czemu obraz prezentuje się bardzo oryginalnie.
Obraz mapa tryptyk

Obraz mapa tryptyk

Jeżeli chcecie udekorować swój salon wyrazistym detalem, zdecydujcie się na tryptyk - np. z mapą świata.

 

Obraz mapa świata – klasycznie czy nowocześnie?

Odkryte we Francji i Hiszpanii malowidła naskalne wskazują na to, że pierwsze tworzone przez człowieka mapy dotyczyły nie Ziemi lecz nieba. To konstelacje gwiazd i ich ruch po nieboskłonie wyznaczały ludziom kierunki i służyły za drogowskazy. Stopniowa ekspansja na nowe tereny zaowocowała jednak klasycznymi mapami, które były przydatne zwłaszcza podczas toczonych wojen i prowadzonego handlu. Dostępne w ofercie naszego sklepu wzory nawiązują zarówno do starych, zabytkowych już przedstawień, literackich wizji świata czego przykładem może być obraz mapa piekieł Botticelli, jak i tych współczesnych, które odznaczają się minimalizmem.

Obraz mapa świata na ścianę może przedstawiać:

  • średniowieczne kontynenty z charakterystycznymi potworami umieszczonymi na morzach,
  • wzór przypominający rozłożony globus z renesansowymi przyrządami mierniczymi
  • lub całkiem współczesne wizerunki, które poza konturami nie zawierają żadnych dodatkowych informacji. 

Piękno przeszłości, czyli obraz stara mapa w salonie retro

Zarówno w klasycznie urządzonym wnętrzu, jak i tym, które nosi znamiona stylu kolonialnego lub retro, doskonałym rozwiązaniem jest obraz mapa świata na ścianę utrzymany w zabytkowej estetyce. Stonowana kolorystyka imitująca zszarzały papier lub wyblakłe kolory, historyczne nazwy państw lub krain geograficznych i nieaktualny już widok kontynentów sprawi, że patrząc na taką dekorację, przeniesiesz się w zaledwie kilka chwil do odległych czasów renesansu, baroku czy początków XX w. Obraz stara mapa przedstawiający charakterystyczne przyrządy miernicze z przeszłości będzie znakomicie korespondować ze starodawnymi meblami i akcesoriami kupionymi w antykwariacie lub na pchlim targu. Tym, co wyróżnia obraz mapa w stylu vintage, jest przepiękne opracowanie graficzne. Na szczególną uwagę zasługują artystycznie wykonane herby czy kartusze, przepiękne statki, które zdobią oceany i krajobrazy charakterystyczne dla danej szerokości geograficznej umieszczone po bokach mapy.

Obraz mapa Polski w pokoju patrioty

Dla prawdziwych patriotów, którzy doceniają piękno naszego kraju nad Wisłą, przygotowaliśmy także wyjątkowe wizerunki ojczyzny. Obraz mapa, dzięki bardzo różnorodnym wzorom, sprawdzi się w dosłownie każdym wnętrzu, zarówno tym eleganckim, jak i przytulnym czy urządzonym w artystycznym nieładzie. Wizerunek Polski może przypominać krystaliczną strukturę nawiązującą do japońskiej sztuki origami. Taka dekoracja sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu. Obraz mapa Polski może przedstawiać także kontury kraju na tle naszego bałtyckiego morza lub wypełnione małymi kwadracikami przypominającymi komputerowe piksele. W kolorowym salonie znakomicie będzie się z kolei prezentować barwny, ludowy ornament wpisany w kształt naszego kraju.

Rysunkowy obraz mapa świata w pokoju malucha

Oswajanie dziecka z nauką od najmłodszych lat jest znakomitym sposobem, zwłaszcza, gdy wiedzę przemycamy pod postacią gry i kolorowych zabawek. Rysunkowy obraz mapa na ścianie dziecięcego pokoju sprawi, że maluch bardzo szybko przyswoi sobie nie tylko świadomość innych państw i kontynentów, ale z pewnością rozbudzi to w nim także ciekawość obcych kultur i języków. Oczywiście, aby tak się stało, musimy mu w tym pomóc – zabawna historyjka na dobranoc czy ciekawostka podrzucona w trakcie zabawy będzie znakomitym sposobem. Obraz mapy Europy przypominając ilustrację z dziecięcej książeczki może przedstawiać najważniejsze miasta, zabytki lub smakowite potrawy charakterystyczne dla konkretnych państw czy rejonów. Taka ozdoba będzie nie tylko przepiękną dekoracją, ale także ciekawą pomocą dydaktyczną!

Wyznacz sobie cel - obraz mapa świata na ścianę biura podróży

Obraz mapa świata to świetny sposób, aby zaprezentować klientom do jakich miast na terenie całej kuli ziemskiej, Twoje biuro podróży organizuje wycieczki. A jeśli specjalizujesz się w konkretnym rejonie lub kontynencie, wystarczy, że sięgniesz po odpowiednie przedstawienie - obraz mapy Europy, Azji lub Afryki, który stanie się Twoją oryginalną wizytówką. Świetnym pomysłem będzie także wybór minimalistycznego, ale niezwykle eleganckiego wzoru, który może zachęcać klientów do skorzystania z oferty All Inclusive. Obraz mapa przedstawiający kontynenty pokryte płatkami złota lub wysadzane błyszczącymi diamentami będzie zapowiedzią luksusowej wakacyjnej oferty.