Obrazy religijne to wyjątkowy rodzaj dekoracji wnętrza, ponieważ poza walorami estetycznymi kryje w sobie także ważne dla nas treści, wartości i przesłanie. Wybierając je, bierzemy pod uwagę nie tylko to, jak będą się prezentować w naszym pokoju, ale także to, czy będą na nas odpowiednio oddziaływać. Szukając najróżniejszych przedstawień z najrozmaitszych wierzeń, staraliśmy się kierować także tym, by wzory z naszej kolekcji odznaczały się pięknem, bo chodzi tutaj nie tylko o obraz. Religia to bardzo ważny aspekt życia wielu z nas, warto więc zadbać o to, by znalazła swoje odzwierciedlenie również w naszym wystroju. Wystarczy jeden akcent, byśmy czuli się o wiele lepiej w naszym dotychczasowym salonie czy sypialni.
Obrazy religijne na ścianę skupiają się przede wszystkim wokół trzech typów przedstawień. Są to postaci historyczne - założyciele poszczególnych wyznań, symbole - proste znaki graficzne, które od razu łączymy z określoną religią, a także miejsca - zarówno budynki i świątynie, jak i miejsca w przyrodzie takie jak święte góry lub cudowne źródełka. Dlaczego wieszamy takie wizerunki w naszych wnętrzach? Nie tylko określają one naszą przynależność do konkretnego wyznania. Przypominają nam także każdego dnia, co jest w życiu najważniejsze, a także pomagają nam się skupić i tworzą sprzyjającą aurę do rozmyślań i kontemplacji. Niezależnie od tego, w co wierzymy, bez trudu znajdziemy odpowiedni obraz. Religia jest dla nas drogą, celem, sposobem życia, gwarancją długowieczności – każdy z nas wstawi tutaj inne określenie, ale mamy nadzieję, że dzięki naszym obrazom, każdy stworzy w swoim domowym zaciszu idealne warunki do kultywowania swoich wierzeń.
Co przedstawia pierwszy przygotowany przez nas obraz? Religia to przede wszystkim jej założyciele, osoby, które doznały oświecenia, znalazły sposób na dobre i szczęśliwe życie i postanowiły go przekazać innym ludziom, by i oni mogli dostąpić tej łaski. W naszej ofercie pojawią się więc z pewnością wizerunki Jezusa Chrystusa. Wśród tych, które zasługują na uwagę, znajduje się przedstawienie z całunu turyńskiego, który dla wielu jest niezwykłą tajemnicą i zagadką, a zobaczenie go na własne oczy – największym marzeniem. Innym wielkim przedstawicielem jest na pewno Allah. W tym wypadku obrazy religijne nie prezentują jednak jego wizerunków, ponieważ ukazywanie osoby Allaha jest zabronione. Zamiast tego znajdziemy graficzny symbol w postaci jego imienia zapisanego w języku arabskim. Dużą popularnością, nie tylko w Azji, ale coraz częściej także w Europie, cieszy się buddyzm. Nie mogło więc zabraknąć w naszej ofercie postaci Buddy – oświeconego, od którego emanuje błogość, harmonia i równowaga. Jego wizerunki pełne są miłości i spokoju, jeśli więc zdecydujemy się na takie obrazy religijne, możemy być pewni, że w naszym salonie czy sypialni zapanuje doskonała aura.
Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalistycznych dekoracji wnętrz, lubimy, gdy przestrzeń jest oszczędna w wyrazie i panuje w niej umiar, wówczas powinniśmy sięgnąć po nowoczesne obrazy religijne. Zamiast wybierać sylwetkę Jezusa czy Buddy, postawmy na symbol – umowne przedstawienie, które od razu odsyła nas do konkretnego wyznania. Jednym z najpopularniejszych symboli jest oczywiście krzyż. Możemy wybrać prostą grafikę lub zdecydować się na fotografię ukazującą go na tle malowniczej przyrody. Inną propozycją jest różaniec, biała gołębica lub Biblia. W przypadku buddyzmu, możemy przywołać kwiat lotosu, który symbolizuje ludzki potencjał i oświecenie lub koło dharmy (przypominające ster okrętu), które nawiązuje do ośmiokrotnej ścieżki prowadzącej do oświecenia. A co w przypadku islamu? Najpopularniejszymi znakami jest półksiężyc oraz Hamsa – otwarta dłoń, która jest znakiem ochronnym. Każdy z tych obrazów ma swoją własną unikalną aurę, którą poczujemy, gdy zawiesimy je w swoim wnętrzu.
Każda wiara ma swoje miejsca kultu, obiekty i świątynie, gdzie wierni mogą się spotkać i wspólnie celebrować swoje wyznanie. Właśnie takie miejsca może przedstawiać wybrany przez nas obraz. Religia nabiera pełnego wymiaru, gdy celebrujemy ją także z innymi. Katolicy mogą sięgnąć po wizerunki znanych na całym świecie kościołów: Bazyliki Św. Marka, Katedry Notre Dame czy Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Wyznawcy islamu sięgną z pewnością po Al-Masdżid al-Haram w Mekce, czyli „Święty Meczet” obok którego znajduje się Al-Kaaba - święte miejsce, w którego kierunku zwracają się wszyscy wyznawcy podczas codziennej modlitwy. Drugą propozycją jest Meczet Proroka w Medynie – jedna z największych islamskich świątyń na świecie. Wyznawcom buddyzmu z pewnością przypadnie do gustu przedstawienie Shwedagon – przepięknej świątyni w Rangunie, którą otaczają dziesiątki mniejszych budynków i tarasów.