Plakaty wg kategorii - Kolarstwo

Sportowa rywalizacja oraz aktywność fizyczna niemal od zawsze były uznawane za atrakcyjne od strony wizualnej. Wiedzieli już o tym starożytni Grecy umieszczający wizerunki atletów na amforach, wiedzieli też Majowie, których liczne płaskorzeźby przedstawiają graczy w ulamę (uważaną zresztą za najstarszy sport świata). Współcześnie, sportowe dekoracje ukazujące bardzo różne dyscypliny i formy aktywności, mogą trafić pod nasz dach pod wieloma postaciami – na przykład jako plakaty. Kolarstwo spośród wielu możliwości jest jednym z najciekawszych wyborów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się dlaczego, zapraszamy do lektury! Z wielką przyjemnością opowiemy Wam czemu plakaty kolarskie są znakomitą dekoracją nie tylko do mieszkań kibiców Tour de France czy osób, dla których rower stał się codziennym środkiem transportu!

38 plakatów

 

Panoramiczny plakat – kolarstwo górskie i terenowe

Jazda na rowerze posiada naprawdę olbrzymią liczbę zalet. Nie tylko bardzo korzystnie wpływa na nasze własne zdrowie (poprawiając między innymi pracę układu krwionośnego i oddechowego), ale także pozwala nam przemieszczać się z miejsca na miejsce bez żadnych zanieczyszczeń oraz hałasu. Rowerem możemy więc wyruszyć tam, gdzie samochody czy motocykle nie mają dostępu – do lasu, parku albo w góry. Liczne plakaty kolarskie od Myloview koncentrują się właśnie na tym motywie – podróży jednośladem po malowniczych miejscach, ukrytych pośród dzikiej przyrody. Słoneczna, leśna przecinka, brzeg urokliwego jeziora, czy górska ścieżka schowana pomiędzy skałami – to przykłady tylko niektórych miejsc, w których zobaczyć możecie rowery oraz rowerzystów na naszych wzorach. Tego rodzaju plakaty należą do najbardziej uniwersalnych dekoracji w obrębie omawianej tematyki. Choć w oczywisty sposób nawiązują do kolarstwa, to jednak z powodzeniem skorzystać z nich mogą osoby, które nigdy na rowerze nie siedziały. Ruch oraz dynamika przedstawione na tle wspaniałych, panoramicznych krajobrazów będą zachwycać zarówno w sypialni zapalonego cyklisty, jak i zupełnego laika w tym zakresie. Jeśli więc brak Wam pomysłu na dekoracje, to właśnie tego rodzaju plakaty kolarskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Wyścigi i rywalizacja: plakaty kolarskie wykorzystujące zdjęcia z zawodów

Choć wyścigi kolarskie mogą wydawać się nam czymś współczesnym, to nie da się jednak zaprzeczyć, iż najsłynniejsze zawody tego rodzaju – Tour de France – liczą już dobrze ponad wiek! Dookoła Francji rowerzyści wyruszyli bowiem po raz pierwszy już w 1903 roku. Nieco tylko młodsze są odbywające się po drugiej stronie Alp, włoskie zawody Giro d'Italia – te zadebiutowały w 1909 r. Naszemu krajowemu Tour de Pologne do pełnego wieku, równych stu lat, brakuje jeszcze dekady. Dla wielu osób każdy z większych wyścigów kolarskich jest wielkim i emocjonującym przeżyciem. Niektórzy śledzą je w telewizji – inni ustawiają się przy trasie przejazdu peletonu, aby móc na żywo podziwiać sportowców. Niezależnie od sytuacji, widok dających z siebie wszystko, gnających co tchu rowerzystów w kolorowych koszulkach jest czymś, co potrafi wzbudzić zachwyt. Dlatego też nie mieliśmy żadnych wątpliwości przenosząc go na nasze plakaty kolarskie. Tego rodzaju dekoracje bez wątpienia przypadną do gustu każdemu, komu bliskie są sportowe emocje oraz duch zaciętej rywalizacji. Wzory przedstawiające wyścigi rowerzystów (zarówno te odbywające się w terenie, jak i te na specjalnych torach) są ozdobą dynamiczną, która skutecznie ożywi każde wnętrze. Szczególnie dobrze prezentować się będą pośród innych dekoracji sportowych.

Graficzne plakaty – kolarstwo nie tylko na zdjęciach

Jak dotąd omawialiśmy plakaty, które wykorzystywały różnego rodzaju kolarskie fotografie. To jednak nie jedyna dostępna opcja – także zwolennicy innego rodzaju estetyki odnajdą w Myloview coś dla siebie. W naszej ofercie sport ten trafił również na wzory posługujące się grafikami utrzymanymi w różnych stylach. Ma to wiele zalet – takie dekoracje możemy wykorzystać w kilku rodzajach wnętrz, w tym także tych nowocześniejszych czy bardziej oryginalnych pod kątem aranżacyjnym. Przykładowo plakat przedstawiający wykonany w pełni komputerowo wizerunek rozpędzonego kolarza może być idealnym dopełnieniem modernistycznej sypialni, stawiającej w pierwszej kolejności na wyrazistość i mocne barwy. Proste, niemal schematyczne, jednokolorowe rysunki sprawdzą się za to we wszelkich wnętrzach minimalistycznych.

Plakaty kolarskie do garażu i warsztatu

Spośród ciekawych miejsc, gdzie można umieścić kolarskie plakaty, warto zwrócić uwagę przynajmniej jeszcze na jedno: pomieszczenie, w którym przechowujemy nasz rower i dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw. Do tego rodzaju wnętrza (niezależnie czy będzie to garaż, warsztat czy większy korytarz) polecamy wzory przedstawiające fotograficzne zbliżenia na konkretne części, jak na przykład kierownica lub łańcuch.