Naklejki wg kategorii - Mapa świata

Podróżowanie leży w naszej naturze. Lubimy jechać w nieznane, poznawać nowe miejsca i kultury i odkrywać zakątki, w których nie był żaden człowiek. Jeśli jesteś prawdziwym globtroterem, to w Twoim salonie musi się znaleźć naklejka ścienna mapa świata. To nie tylko znakomita dekoracja wnętrza, ale także doskonały sposób, aby monitorować trasy swoich podróży! Nie musisz decydować się na standardowe przedstawienie Ziemi. Naklejka mapa świata z oferty naszego sklepu to bogactwo oryginalnych wzorów, które z pewnością mile Cię zaskoczą. A jeśli nie tylko Ty jesteś miłośnikiem podróży w swoim domu, to naklejka na ścianę mapa świata (kolorowa) sprawdzi się także jako ozdoba dziecięcej sypialni bądź przestronnego przedpokoju. 

Naklejka wodna mapa świata

Naklejka wodna mapa świata

Nowoczesna interpretacja mapy świata to pomysł dla tych, którzy nie boją się odważnych rozwiązań w swoich wnętrzach.
Naklejka mapa świata z kwiatów

Naklejka mapa świata z kwiatów

Miłośniczkom pastelowych wnętrz, z subtelną nutą romantyzmu, proponujemy mapę z motywem kwiatowym.
45 naklejek
Naklejka mapa świata dla dzieci

Naklejka mapa świata dla dzieci

Nie wiesz w jaki sposób pokazać dziecku różnorodność świata? Pomocna okaże się naklejka z rozmaitymi narodowościami.
Naklejka mapa świata akwarela

Naklejka mapa świata akwarela

Białe ściany salonu lub sypialni udekoruj naklejką z mapą świata i ciesz się błyskawicznie odświeżonym wnętrzem.
Naklejka typograficzna mapa świata

Naklejka typograficzna mapa świata

Styl industrialny nie lubi nadmiaru dekoracji, ale będzie dobrze współgrał z ozdobą w postaci mapy świata w neutralnych barwach.
Naklejka z geometryczną mapą świata

Naklejka z geometryczną mapą świata

Nie wiesz w jaki sposób tchnąć w nudną sypialnię trochę życia? Mamy na to sposób! Wykorzystaj naklejkę z geometryczną mapą świata.
Naklejka zwierzęca mapa świata

Naklejka zwierzęca mapa świata

Dziecięcy pokoik w stylu skandynawskim możemy urozmaicić naklejką z mapą, która pełni też walory edukacyjne.
Naklejka mapa ze stempli paszportowych

Naklejka mapa ze stempli paszportowych

Do pokoju podróżnika, który kolekcjonuje nie tylko wspomnienia, ale też paszportowe stemple, polecamy niebanalną naklejkę z mapą.
Naklejka mapa z motywem egzotycznym

Naklejka mapa z motywem egzotycznym

Mapa wcale nie musi być nuda i kojarzyć się z lekcjami geografii! Udowadnia to nasza mapa z roślinnym deseniem.
Naklejka mapa świata nowoczesna

Naklejka mapa świata nowoczesna

W pokoju ucznia z pewnością nie powinno wiać nudną. Jeśli nie wiesz, jak to zmienić – podpowiadamy – udekoruj ścianę oryginalną mapą.
Naklejka mapa świata z samolotem

Naklejka mapa świata z samolotem

W każdym wnętrzu najważniejszą rolę odgrywają dodatki. Naklejka z mapą podniebnych podróży na pewno spełni swoją rolę perfekcyjnie.
Naklejka mapa świata w stylu eko

Naklejka mapa świata w stylu eko

Jak połączyć miłość do ekologii z chęcią posiadania pięknego wnętrza? Sposobem jest naklejka z mapą w naturalnych barwach.

 

Fascynujące dzieje kartografii, czyli naklejka mapa świata inspirowana historią

Dzieje kartografii sięgają odległej starożytności. Już setki lat przed naszą erą Grecy dzięki wysoko rozwiniętej nauce wytyczali pierwsze mapy, aby lepiej poznać otaczającą ich rzeczywistość. Niezwykle ciekawym zadaniem byłoby prześledzenie rozwoju tworzenia map od czasów starożytnych po współczesne. Mapy bowiem w poszczególnych epokach znacznie się od siebie różniły i to nie tylko pod kątem wiedzy geograficznej. Niektóre były syntetycznym ujęciem obszaru, inne przedstawiały także bogate zdobienia, ilustrowały gwiezdne konstelacje, a nawet ubiory ludzi z danej epoki. Zainspirowani takim nietypowym podejściem do kartografii, przygotowaliśmy naklejki na ścianę mapa świata kolorowa, które prezentują kontynenty w niezwykle zaskakujący sposób.    

Naklejka ścienna mapa świata w salonie globtrotera

Jeśli często podróżujesz do odległych krain, to z pewnością patrzysz z dumą na globus odznaczając kolejne zakątki, które udało Ci się odwiedzić. Jeśli dysponujesz wolną ścianą w salonie, to świetnym pomysłem będzie naklejka ścienna mapa świata, która stanie się zachwycającą ozdobą w pokoju obieżyświata. Jeśli Twoim oczom ukazała się właśnie starodawna mapa fizyczna lub polityczna, jaką możemy znaleźć w atlasie geograficznym, to jak najszybciej musimy Cię wyprowadzić z błędu! Naklejka mapa świata w nowoczesnym wydaniu przypomina dzieło sztuki lub efekt pracy bardzo kreatywnego grafika, a nie nudną, sztampową mapę z poprzedniej epoki. Jeśli więc chcesz ożywić swój salon i podkreślić zamiłowanie do podróży, to poniżej zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji.

  • Artystyczne graffiti – wizerunek świata można przedstawić na dowolnej powierzchni, choćby na murze, dlatego przygotowaliśmy oryginalną mapę przypominającą kolorowe graffiti na pomalowanych na biało cegłach.
  • Układanka – świat to tak naprawdę zestawienie bardzo różnych, z pozoru niepasujących do siebie kontynentów, sfer klimatycznych i kultur, dlatego ciekawym pomysłem wydaje się być naklejka mapa świata właśnie w formie puzzli, które tworzą harmonijną wizję naszej Ziemi.
  • Flaga na maszt – każde, najmniejsze nawet państwo, odznacza się swoją unikalną flagą, której kolory i wzory wynikają z jego historii. Warto wykorzystać ten motyw i sięgnąć po naklejkę, która przedstawia poszczególny państwa właśnie za pomocą ich narodowych flag.

Nowoczesna pomoc dydaktyczna - naklejka ścienna mapa świata w szkolnej klasie

Kolorowe, energetyczne przedstawienia to najlepszy sposób, aby przyciągnąć uwagę dzieci. Zamiast starej, wyblakłej mapy pamiętającej uczniów sprzed 20 lat, warto pomyśleć o nowej pomocy dydaktycznej, która o wiele lepiej spełni swoją rolę. Naklejka na ścianę mapa świata dla dzieci będzie znakomitym rozwiązaniem do szkoły podstawowej. W związku z tym, że lekcje geografii na tym poziomie wyglądają inaczej niż w gimnazjum czy liceum, można sobie pozwolić na mniej skomplikowane przedstawienie, zwłaszcza w klasach 1-3. Poszczególne kontynenty mogą być ukazane za pomocą zwierzaków, charakterystycznych dla danego obszaru lub zabytków typowych dla największych miast. Dzięki takim zabawnym rysunkom dzieci bez większego trudu zapamiętają podstawowe informacje z dzieciny geografii, które wykorzystają w późniejszych klasach.

Naklejka na ścianę mapa świata dla dzieci w ich pokoju

Choć mapa świata kojarzy się ze szkołą, to udowodniliśmy przed chwilą, że kolorowe przedstawienia pełne zwierzaków i piktogramów w niczym nie muszą przypominać standardowej pomocy naukowej. Jeśli więc Twój maluch interesuje się geografią, podróżami lub obcymi kulturami, to naklejka na ścianę mapa świata dla dzieci będzie doskonałym pomysłem na dekorację pokoju. Wybierz przedstawienie przypominające origami, kolorowe puzzle lub piksele z gry komputerowej i wspieraj jego pasję na wszelkie możliwe sposoby!

Czas na wakacje! Naklejka mapa świata w biurze podróży

Wśród naszych propozycji nie może także zabraknąć naklejki na ścianę mapa świata (kolorowa) do biura podróży. W takim miejscu warto sięgnąć po jak najbardziej wyraziste i barwne przedstawienia, które już z daleka przyciągną wzrok potencjalnych klientów. Szeroki wybór wzorów pozwala Ci sięgnąć po dowolne przedstawienie, pamiętaj jednak o tym, aby naklejka pasowała do wystroju biura i nawiązywała do podróży, jakie oferuje Twoja firma.