Obrazy wg kategorii - Panda

Pandy wielkie to urocze stworzenia o charakterystycznym czarno-białym futrze zamieszkujące terytorium Chin. Są to zwierzęta, które większość z nas darzy ogromną sympatią. W Chinach uchodzą za zwierzęta niemal święte, są symbolem narodowym tego kraju. Nic więc dziwnego, że są często wykorzystywanym motywem dekoracyjnym zarówno w trendach wnętrzarskich jak i modowych. Jeśli planujemy ozdobić wnętrze to obraz panda sprawdzi się doskonale, a dodatkowo idealnie wpasuje się we współczesne trendy aranżacyjne.

50 obrazów

 

Salon w czerni i bieli jako wyważona forma dekoracji

Do najbardziej popularnych, współczesnych trendów należy zaliczyć styl skandynawski, a także industrialny. Wspólną cechą obu stylów jest bez wątpienia minimalizm, a także podobne palety barw, do których możemy zaliczyć szarości, biel, czerń. Czarno-białe wnętrze wygląda bardzo elegancko i szykownie. Decydując się na taki zestaw barw musimy pamiętać o odpowiednich proporcjach, aby całość była odpowiednio wyważona. Musimy mieć na uwadze to, że czarny kolor w zbyt dużej ilości może pomniejszać salon, a także może być zbyt przytłaczający. Lepszym rozwiązaniem będzie jasne, białe wnętrze, z czarnymi dodatkami. Czarno-białe wnętrze to doskonałe miejsce na obraz, panda –wpasuje się w tę paletę barw idealnie.

Minimalistyczny obraz - panda w czarno białym wnętrzu

Obraz panda może przedstawiać zwierzę w jego naturalnym środowisku, wśród pędów bambusa, które są jej ulubionym przysmakiem. Może to być również zabawna grafika ukazująca te niezdarne, jednak niezwykle urocze stworzenia. Ze względu na kolor futra obraz panda może stać się ciekawym dodatkiem do naszego salonu – z pewnością doda mu uroku, a także ciepła. Aby ożywić salon, możemy zastosować odcienie pośrednie – dobrym pomysłem będzie wykorzystanie szarości. Do wnętrza w klasycznych kolorach będą pasowały również dodatki w kolorze złota, a także modnego ostatnio odcienia miedzi. Mocniejsze kolory możemy zastosować w postaci dodatków, które w łatwy sposób możemy zmienić – mogą to być świece, serwetki, poszewki na poduszki.

Dziecięce obrazy - panda jako ciekawa ozdoba ścian

Pokoje dzieci zwykle kojarzą nam się z kolorami. Jednak kto powiedział, że dziecięcy pokój nie może być stonowany? Biało-czarny pokój dziecka, gdzie biel stanowi bazę, a czerń jest widoczna w dodatkach to doskonały sposób na stworzenie udanej aranżacji, do której będą pasowały dodatki w praktycznie każdym kolorze. Zwierzątkiem, które doskonale będzie pasowało do czarno-białego pokoju jest oczywiście panda, obraz z jej wizerunkiem może być ciekawą ozdobą ścian dziecięcego pokoju. Dzieci uwielbiają zwierzęta, a uroczy, niezdarny miś z pewnością przypadnie im do gustu.

Urocza panda - obraz zarówno dla chłopca jak i dziewczynki

Czarno-biały pokój, mimo kolorystycznego minimum wcale nie musi być nudny ani smutny. Będzie stanowił idealne miejsce do zabawy, a także odpoczynku zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Aby nadać wnętrzu ciepła, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Obrazy do pokoju dziecka mogą przedstawiać rodzinkę pand lub małą pandę wspinającą się na kolana swojej mamy. Małe pandy podobnie jak dzieci uwielbiają się bawić, a także tulić do swoich rodziców. Obraz panda możemy powiesić ja jednej ze ścian, wybierzmy jeden duży lub kilka mniejszych, z których stworzymy udaną kompozycję. Możemy poprzeplatać je zdjęciami dziecka i oprawić w podobne ramki. Obraz przedstawiający urocze pandy idealnie wpasuje się w klimat czarno-białego pokoju. Motyw pandy możemy również powtórzyć na tkaninach – na łóżku połóżmy pościele z motywem pandy, a w oknie powieśmy zasłonki ozdobione tymi niezdarnymi stworzeniami. Na półce z zabawkami nie może zabraknąć pluszowej pandy, która z pewnością stanie się ulubioną zabawką do zasypiania. Zastosowanie stonowanych barw w pokoju dziecka ma sporo plusów. Jednym z nich jest również to, że gdy dziecko podrośnie, nie będziemy musieli przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy wówczas zmienić dodatki, aby dorastające dziecko czuło się w nim dobrze.