Fototapeta Wenecja

Wsłuchując się w Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego przemierzamy wąskie uliczki i kręte kanały Wenecji. To fascynujące miasto dostarcza nam wielu inspiracji, które zamykamy w formie fototapet Wenecji. Panorama utrwalona na fototapecie Wenecji będzie atrakcyjnym dodatkiem do klasycznej kompozycji przestrzeni, wnosząc do niej dużą dawkę romantyzmu. Fototapeta Wenecji gondole to z kolei sposób na przełamanie nowoczesnej, chłodnej aury wnętrza. Udajcie się w podróż po Wenecji, a odkrywając jej prawdziwe piękno, przenieście je do swojej najbliższej przestrzeni! 
Fototapeta architektura Wenecji

Fototapeta architektura Wenecji

Wyjątkowa architektura Wenecji utrwalona na fototapecie będzie niezwykłym i bardzo eleganckim dodatkiem do wnętrza.
Fototapeta zabytki Wenecji

Fototapeta zabytki Wenecji

To inspirujące miasto może być przedstawiane na wiele sposobów: na realistycznej fototapecie, bądź w formie artystycznego szkicu.
47 fototapet
Fototapeta Wenecja do restauracji

Fototapeta Wenecja do restauracji

Wnętrze restauracji serwującej włoską kuchnię można ozdobić w oryginalny sposób - np. decydując się na ścienną panoramę Wenecji.
Fototapeta Wenecja do sypialni

Fototapeta Wenecja do sypialni

W romantycznej sypialni zdecydujmy się na nieszablonowe rozwiązanie i zamiast fototapet z kwiatami, wybierzmy tapetę z panoramą Wenecji.
Fototapeta Wenecja sepia

Fototapeta Wenecja sepia

Fototapeta ocieplona filtrem sepii odświeży chłodną aranżację, wprowadzając do niej słoneczną aurę.
Fototapeta weneckie inspiracje

Fototapeta weneckie inspiracje

Zwiedzanie Wenecji bez wychodzenia z domu - fototapeta może stać się nośnikiem fascynujących krajobrazów, w tym włoskich widoków!
Fototapeta widok Wenecji

Fototapeta widok Wenecji

Panorama miasta "złamana" paletą szarości to forma nowoczesnej dekoracji ściennej do salonu.
Fototapeta zachód słońca w Wenecji

Fototapeta zachód słońca w Wenecji

Fototapeta miasta nocą wprowadzona do sypialni sprawi, że przestrzeń staje się bardziej przytulna.
Fototapeta Bazylika Santa Maria

Fototapeta Bazylika Santa Maria

Panorama Wenecji o zachodzie słońca to bezapelacyjnie jeden z najpiękniejszych miejskich pejzaży. Wprowadźmy go do naszego salonu.
Fototapeta kanał w Wenecji

Fototapeta kanał w Wenecji

Sieć kanałów zastępująca ulice przepełnione samochodami, to jeden z najważniejszych znaków rozpoznawczych Wenecji.
Fototapeta Pałac Dożów

Fototapeta Pałac Dożów

Spośród weneckich widoków wybraliśmy te najciekawsze: na powyższej fototapecie widzimy Pałac Dożów z lotu ptaka.
Fototapeta Wenecja czarno-biała

Fototapeta Wenecja czarno-biała

Fototapeta z widokiem Wenecji stanie się dekoracją klasycznego wnętrza, a przy okazji optycznie je powiększy.

 

Fototapeta Wenecja na ścianie – sposób na wyjątkowe wnętrze

Nie sposób nie zakochać się w Wenecji. Wspaniałe zabytki, słoneczna pogoda i ciekawa historia miasta sprawiają, że Wenecja jest dziś jednym z najbardziej obleganych miejsc na turystycznej mapie Włoch. Romantyczny widok na fototapecie Wenecji nocą to propozycja dla osób, które chciałyby w wyrazisty sposób podkreślić styl swoich mieszkań. Doskonale sprawdzi się w sypialni – fototapeta Wenecji umieszczona na ścianie za zagłówkiem zastąpi inne dekoracje graficzne. Wielkoformatowy print będzie przypominać o wizycie w tym magicznym mieście, bądź rozbudzi naszą wyobraźnię i spowoduje, że podróż do Wenecji stanie się naszym największym marzeniem…

Gondolą przez Wenecję w poszukiwaniu inspiracji

Gondole są najbardziej charakterystyczną wizytówką miasta, a turyści nie mogą oprzeć się pokusie podróżowania tymi wąskimi łódkami. Co ciekawe, gondole pojawiły się tutaj, by usprawnić transport towarów – przewożenie ich wodnym szlakiem było po prostu wygodne. Dziś po Canale Grande pływa około 600 gondoli.

  • Na fototapetach Wenecji gondole stanowią najważniejszy akcent. Wykorzystajmy taką fototapetę Wenecji np. w przestronnym salonie urządzonym w minimalistycznym stylu. Zestawmy ją z surowymi meblami, by podkreślić nowoczesny styl. Jeśli jednak chcemy zachować odrobinę ciepła, nie bójmy się korzystać z rustykalnych dodatków.
  • Fototapeta 3D Wenecja uzupełni klasyczną jadalnię. Wyobraźcie sobie codzienne śniadanie z widokiem na Plac św. Marka…

Fototapety maski weneckie i karnawałowe kolory Twojego mieszkania

Wenecki karnawał to tradycja sięgająca XI wieku. Maschere, czyli przebierańcy, tańczą i spacerują po uliczkach miasta, świętując niekiedy nawet przez 180 dni! Fototapeta maska wenecka to rozwiązanie np. do pokoju dziewczynki. Umieśćmy grafikę na fragmencie ściany. Ale takie efektowne fototapety maski weneckie oraz inne fototapety Wenecji, mogą znaleźć się nie tylko w aranżacjach mieszkań. Wykorzystajmy je np. w szkołach. Jesteśmy pewni, że klimatyczny, kolorowy widok miasta zainspiruje każdego! Wenecja to przecież mała ojczyzna Marco Polo i Antonio Vivaldiego, inspirująca prawdziwych geniuszy, m.in. Williama Shakespeare’a, Claude’a Moneta, czy Thomasa Manna.

Odrobina romantyzmu na fototapecie Wenecji nocą

Powszechnie uważa się, że to panorama Paryża najlepiej prezentuje się po zmroku. My uważamy, że weneckie widoki wcale jej nie ustępują! Fototapeta uliczki Wenecji lub czarno-biała, stylizowana fototapeta 3D Wenecji po zmroku, wpisze się w każde wnętrze, w którym brakuje przysłowiowej kropki nad „i”. Romantyczna emocje miasta utrwalone na fototapecie Wenecji, udzielą się również lokatorom – udekorujcie swoje sypialnie lub pokój dzienny i sprawdźcie sami!

Wenecja nie bez przyczyny nazywana jest „Miastem Mostów” – nawet najstarsi mieszkańcy nie wiedzą, ile kładek wisi nad wodnymi kanałami. Szacuje się, że jest ich około 400! Najsłynniejszym jest Most Rialto nad Canal Grande. Turyści uwielbiają również widok Mostu Konstytucji i unowocześniony Most Konstytucji. Jednak prawdziwym numerem jeden jest Most Westchnień. Ta mała konstrukcja łączy Pałac Dożów z nowym więzieniem, a jej słynne oblicze związane jest z XIX-wiecznym pisarstwem. Według romantyków Most Westchnień był jedynym miejscem, w którym więźniowie z utęsknieniem wypatrywali wolności. Wzdychając i rozpaczając za utraconym światem, przyglądali się zjawiskowej panoramie Wenecji. Fototapeta Wenecji z Mostem Westchnień doda każdemu wnętrzu nostalgicznego, spokojnego charakteru.