Plakaty wg kategorii - Kolumny

Gdybyśmy cofnęli się w czasie o kilka dekad, to na domowych dekoracjach zobaczylibyśmy przede wszystkim klasyczne, sprawdzone motywy: kwiaty, pejzaże, malunki w nurcie martwej natury. Współcześnie dominuje jednak zupełnie inna tendencja – specjaliści od aranżacji zachęcają do puszczenia wodzy naszej wyobraźni i zabawy estetyką. W taki sposób na ścienne ozdoby trafiły również nieco mniej oczywiste tematy, jak na przykład architektura, a nawet pojedyncze jej elementy. W Myloview również jesteśmy zwolennikami eksperymentów z dekoracjami, dlatego też chcieliśmy zaproponować Wam coś szczególnie oryginalnego i nietypowego: plakaty z kolumnami. Choć zabrzmi to zaskakująco, ale jednak w każdym domu można znaleźć kilka miejsc, do których taka ozdoba będzie znakomicie pasować. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy więc garść  pomysłów jak atrakcyjnie wykorzystać tego rodzaju plakaty. Kolumny upiększały antyczne świątynie, pierwsze uniwersytety i gotyckie katedry – przekonajcie się, jak ich wizerunek może upiększyć Wasze mieszkanie!

54 plakatów

 

Architektura jako motyw dekoracyjny – czy plakat z kolumnami to dobry pomysł?

Zanim jednak przedstawimy Wam kilka konkretnych pomysłów aranżacyjnych, postaramy się odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie: czy motywy architektoniczne to dobry pomysł na temat domowych dekoracji? Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że tak! Choć niektórym osobom słowo „architektura” kojarzy się z czymś nudnym czy nieciekawym, to jest to bardzo krzywdzące uprzedzenie. Świat wielkich oraz małych budowli potrafi zachwycić zarówno swoim rozmachem, jak i misternością detali. To samo tyczy się oczywiście kolumn! Przeglądając poświęcone im wzory z naszej oferty, będziecie zaskoczeni jak różnorodne są to plakaty. Kolumny stosowane są w budownictwie od tysiącleci i przez cały ten okres architekci zmieniali ich wygląd, jak i wykorzystywane materiały. Oto kilka przykładów najciekawszych naszym zdaniem wzorów.

Klasyczne plakaty: kolumny antycznej Grecji i Rzymu

Najpewniej kiedy słyszymy słowo „kolumna” przed oczami pojawiają nam się podręczniki do historii wyjaśniające za pomocą prostych ilustracji antyczne porządki architektoniczne: dorycki, koryncki i joński. Znacznie ciekawsze są jednak zdjęcia, na których możemy ujrzeć wciąż stojące starożytne budowle. Takie wzory wspaniale ukazują kunszt starożytnych architektów Grecji i Rzymu. Plakat z kolumnami wykonanymi z białego kamienia, uchwyconymi w otoczeniu zachwycającej śródziemnomorskiej przyrody, jest niezwykle uniwersalny od strony estetycznej, dzięki czemu sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Barwy tego rodzaju dekoracji doskonale komponować się będą na przykład z wyposażeniem jasnej kuchni albo ścianami przestronnego, słonecznego salonu. Również w klasycznych wnętrzach (jak tradycyjny gabinet pełen książek oraz drewnianych mebli) z powodzeniem możemy wykorzystać plakat przedstawiający któryś ze słynnych zabytków wyposażonych w kolumny: Akropol, Panteon, czy Forum Romanum.

Trójwymiarowe plakaty z kolumnami

Ze starożytności przeskakujemy prosto w XXI wiek, aby poznać możliwości, jakie oferuje nam cyfrowa grafika trójwymiarowa. Kolumny zdecydowanie najefektowniej prezentują się ukazane w długich rzędach, kiedy obserwator docenić może architektoniczny rozmach i kunszt ich wykonania. Dlatego też w Myloview postanowiliśmy zaprojektować specjalne wzory przestrzenne, oddające wrażenie głębi. Plakaty trójwymiarowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane w nowoczesnych pomieszczeniach, doskonale sprawdzają się również w otoczeniu minimalistycznym. Aby jednak uzyskany przez nas efekt był satysfakcjonujący, to musimy odpowiednio zadbać o wyeksponowanie naszej dekoracji. Warto umieścić ją tam, gdzie będzie dobrze widoczna, a więc w w miejscu, w którym plakat nie będzie zbyt przytłoczony meblami ani innymi ozdobami. Ważna jest również kolorystyka: przestrzenny wzór dużo straci ze swoich zalet jeśli będzie zbytnio zlewał się ze ścianą. Wizerunek trójwymiarowych kolumn w zależności od naszych potrzeb może spełniać również funkcję praktyczną – przestrzenne dekoracje powiększają wizualnie wnętrze. Zabieg taki sprawdzi się więc dobrze w ciasnym korytarzu albo w niewielkiej sypialni.

Industrialne plakaty: kolumny XX wieku

Kolumny nie zniknęły jednak z architektury wraz z końcem starożytności czy średniowiecza. Na dobrą sprawę wykorzystuje się je w budownictwie do dziś. Dlatego też w naszej ofercie odnajdziecie również plakaty z kolumnami całkiem współczesnymi, wykonanymi z betonu lub innych, nowoczesnych materiałów. Tego typu wzory od strony estetycznej są dość surowe, więc nie będą pasować do każdej stylistyki. Idealnie sprawdzą się jednak w pomieszczeniach utrzymanych w konwencji industrialnej albo mieszkaniach w klimacie loft.