Naklejki wg kategorii - Ameryka Północna

Ameryka Północna jako kontynent zawsze wzbudzała w Europejczykach silne emocje. Początkowo była tajemniczym, półlegendarnym lądem, w którego istnienie powątpiewano. Przez kolejne wieki  postrzegano ją jako miejsce, gdzie każda osoba nie obawiająca się dzikiej przyrody i surowego klimatu mogła zacząć życie na nowo jako kolonista. Wreszcie w wieku XX przerodziła się w nową „ziemię obiecaną” – krainę możliwości, w której biedak w jeden tydzień zostawał się milionerem. Dla nas jednak kontynent ten stanowił źródło inspiracji. Dlatego też postanowiliśmy zaprojektować wyjątkowe naklejki z Ameryką Północną. Tego rodzaju dekoracje są niezwykle różnorodne i odwołują się do bardzo wielu ciekawych motywów. Dzięki temu znajdziemy dla nich zastosowanie niemal w każdym mieszkaniu. Co może więc przedstawiać taka naklejka? Ameryka Północna oferuje setki różnych pomysłów, przekonajcie się o tym sami!

49 naklejek

 

Cały kontynent pod naszym dachem – dekoracyjne naklejki z Ameryką Północną

Kiedy statki Krzysztofa Kolumba po raz pierwszy przybiły do brzegów Ameryki Północnej, wielkiego odkrywcę oraz jego załogę zachwyciła między innymi tamtejsza niezwykła, nigdzie niespotykana wcześniej przyroda. Choć oczywiście dziś tereny tego kontynentu zostały już znacząco przemienione na skutek działalności człowieka, to jednak wciąż odnajdziemy tam miejsca zachwycające i urzekające. Fotografie wykonane w lasach, górach czy na pustyniach Ameryki Północnej świetnie sprawdzą się jako temat ściennych dekoracji. Tworząc z kilku takich naklejek większą kompozycję, możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Interesującym, a zrazem oryginalnym pomysłem będzie rozmieszczenie ich zgodnie z miejscem wykonania konkretnych zdjęć, tworząc w ten sposób fotograficzną, wieloczęściową mapę Ameryki Północnej.

Meksykańska naklejka: Ameryka Północna na ostro!

Meksyk jest jednym z państw o bardzo charakterystycznej, rozpoznawalnej na całym świecie kulturze. Jej elementy (z racji bardzo bogatej kolorystyki oraz olbrzymiej różnorodności) idealnie wręcz nadają się na temat naklejek. Przykładowo wzór z czerwoną papryczką chili znakomicie będzie wyglądał na niemal każdym z kuchennych mebli. Naklejkę z wielobarwnymi sombrerami (meksykańskimi kapeluszami) możemy za to wykorzystać do uatrakcyjnienia wyglądu szafy z ubraniami.

Nie tylko liść klonu – naklejki z motywami kanadyjskimi

Odwiedziliśmy już południową część Ameryki Północnej. Co jednak z drugim krańcem tego kontynentu? Czy naklejki z Ameryką Północną mają do zaoferowania jeszcze jakieś charakterystyczne motywy narodowe? Ale oczywiście! Przecież na tym kontynencie znajduje się drugi największy kraj świata – Kanada! Mieszkańcom Polski przede wszystkim kojarzy się on z olbrzymimi połaciami lasu, hokejem oraz lokalnym smakołykiem – syropem klonowym. Oczywiście żadnego z tych motywów nie mogło zabraknąć na naszych naklejkach!

Symbole przeniesione na naklejki: Ameryka Północna i motywy prosto z USA

Każdy, kto trochę bardziej orientuje się w geografii, na pewno zdał już sobie sprawę, iż wciąż nie wspomnieliśmy o jednym z najważniejszych państw położonych w Ameryce Północnej. Mowa tu oczywiście o USA. Określenie „amerykański” niemal zawsze odnosi się właśnie do produktów powstałych w Stanach Zjednoczonych, przez co kraj ten niekiedy bywa utożsamiany z całym kontynentem. Wpływ kultury USA na świat jest gigantyczny – pochodzące stamtąd motywy rozpoznawalne są na całym globie. Dlatego też wiele z nich trafiło na nasze naklejki z Ameryką Północną. Jednym z ciekawszych, a zarazem bardziej uniwersalnych symboli, który świetnie sprawdzi się na dekoracjach, jest Statua Wolności. Sam posąg imponuje artystycznym wykonaniem, ale jeszcze większe znaczenie posiadają wartości przez niego reprezentowane – niezależność, solidarność oraz nadzieja. Jeżeli i nam są one bliskie, to śmiało możemy dać temu wyraz umieszczając odpowiednią naklejkę w naszym otoczeniu. Równie interesującym wyborem może być amerykańska flaga, która także mocno nacechowana jest dodatkowymi znaczeniami. Jeśli jednak szukamy bardziej uniwersalnego wzoru, to warto zwrócić uwagę na jeszcze inny symbol Stanów Zjednoczonych: orła. Wizerunki tego pięknego, majestatycznego zwierzęcia spodobają się nawet osobom, które są związane emocjonalnie z USA, a jedynie pragną uatrakcyjnić swoje mieszkanie naklejką inspirowaną pięknem przyrody.

Tropikalne naklejki – Ameryka Północna to także Karaiby!

Jeśli jednak bardziej od złożonej symboliki przemawiają do nas pejzaże, to być może odpowiedniego tematu powinniśmy poszukać... w morskiej części Ameryki Północnej! W granicach tego kontynentu znajdują się przecież jedne z najpiękniejszych wysp całego świata: Karaiby. Naklejki ukazujące tamtejsze zachody słońca, piaszczyste plaże oraz gaje palmowe są dekoracjami uniwersalnymi. Sprawdzą się one doskonale w łagodnych wnętrzach – na przykład w pastelowej sypialni albo w łazience, utrzymanej w morskiej kolorystyce.