Plakaty wg kategorii - Konie

Koń to niezwykle piękne i majestatyczne zwierzę. Nic więc dziwnego, że jest tak bardzo popularnym motywem malarskim. Słynne dzieła Kossaka, Matejki czy Michałowskiego są najlepszym dowodem na to, jak ważną rolę zwierzę to odgrywało w historii naszego kraju. Jeśli tak jak wielcy polscy artyści doceniasz urok i siłę tych stworzeń, to plakat z koniem musi się znaleźć we wnętrzu Twojego mieszkania. Jeśli nie jesteś miłośnikiem dawnego malarstwa, możesz wybrać nowoczesny wzór o minimalistycznym charakterze. Tak dobrany plakat konie znakomicie uzupełni zarówno industrialne wnętrze, romantyczną sypialnię, jak i pokój nastolatka. Jeśli szukasz stylowej, ponadczasowej i zawsze modnej dekoracji, to nic nie będzie równie dobrym wyborem, jak właśnie plakat rasy koni.
151 plakatów

 

Koń jaki jest, każdy widzi – uniwersalny i ponadczasowy plakat z koniem

Choć plakat konie w pierwszej chwili kojarzy nam się prawdopodobnie z klasycznym, polskim malarstwem olejnym, to szeroki wybór wzorów sprawia, że temat ten jest o wiele bardziej zróżnicowany. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno majestatyczne konie w galopie przypominające „Czwórkę” Chełmońskiego, artystyczne zdjęcia utrzymane w czarno-białej kolorystyce, jak i minimalistyczne ujęcia skupione jedynie na detalu zwierzęcej sylwetki. Dzięki temu, niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymane jest Twoje wnętrze, bez trudu znajdziesz taki plakat konie, który stworzy z nim harmonijną kompozycję pełną dobrego smaku. Patrząc na różnorodność przedstawień tego zwierzęcia trzeba przyznać, że Benedykt Chmielowski, autor pierwszej polskiej encyklopedii bardzo się pomylił, stwierdzając pod definicją konia, że „koń jaki jest, każdy widzi”!

Daj się porwać galopowi - plakat konie w nowoczesnym salonie

Koń to znakomity motyw dekoratorski, który sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji. Takie połączenie będzie świetnym zestawieniem tradycji i współczesności, które razem stworzą jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Aby zachować stylistyczną harmonię, sięgnij po plakat konie utrzymany w prostej, minimalistycznej formie. W takim salonie znakomicie będzie się prezentować czarno-białe zdjęcie, na którym sylwetka zwierzęcia została wydobyta z mroku dzięki odpowiedniej grze świateł. Jeśli chcesz jednak ożywić nieco monochromatyczną aranżację, to plakat rasy koni ukazujący galopujące na śniegu zwierzę o gniadym umaszczeniu będzie trafionym rozwiązaniem. Wyrazisty akcent barwny zdynamizuje wnętrze i doda mu kolorów. Dominującą cechą nowoczesnych aranżacji jest silne zgeometryzowanie. Kanciaste kanapy, kwadratowe pufy czy szklane, prostokątne stoliki na metalowym stelażu wprowadzają dość chłodny dla oka klimat. Plakat konie przedstawiający stado kłusujących zwierząt o płynnych, miękkich sylwetkach, jest znakomitym sposobem, aby zrównoważyć tę tendencję.

Książę z bajki na białym rumaku, czyli plakat z koniem w sypialni

Choć historie o przystojnym księciu przemierzającym królestwo w poszukiwaniu miłości swojego życia wraz z przekroczeniem pewnego wieku wkładamy między bajki, to jeden z elementów tej układanki wzięliśmy pod lupę. Plakat konie z zapierającym dech w piersiach białym zwierzęciem będzie znakomitą dekoracją sypialni prawdziwej księżniczki – i to niezależnie od wieku. Taka ozdoba sprawdzi się zarówno w nastrojowej aranżacji typu shabby chic, w skandynawskim, chłodnym stylu, jak i prawdziwie królewskiej estetyce glamour. W zależności od metrażu, jakim dysponujesz, sięgnij po plakat rasy koni ze stadem galopujących zwierząt lub w przypadku kameralnego pokoju po przedstawienie ukazujące jedynie głowę o czarnych, mądrych oczach.

Młodzieżowy plakat z koniem dla nastolatka

Szukając żywej, energetycznej i pełnej kolorów dekoracji do pokoju nastolatka warto rozważyć nowoczesne plakaty z koniem. Graficzne wizerunki tego zwierzęcia utrzymują się na granicy realistycznego i surrealistycznego przedstawienia, dzięki czemu nie mają w sobie nic z nudy czy banału. W pokoju chłopaka świetnie będzie się prezentować plakat ukazujący samochody, które pod wpływem szybkości z jaką pędzą, przekształcają się w sylwetkę konia. Z kolei w dziewczęcej aranżacji umieść plakat przypominający abstrakcyjną kompozycję kolorów i kształtów, zamkniętą w zarysie konia. Poster będzie jednocześnie wyrazistą, ale i subtelną ozdobą pokoju.