Fototapety wg kategorii - Metropolie

Dobrym pomysłem na nowoczesną aranżację wnętrza publicznego jest wykorzystanie fototapety dla firm. Metropolie to fantastyczny motyw, który świetnie prezentuje się na ścianach. Panoramy miast, takich jak Nowy Jork, Londyn czy Hong Kong cieszą się niesłabnącą popularnością. Fototapeta przedstawiająca największe i najbardziej znane miasta świata doda każdemu wnętrzu wielkomiejskiego i międzynarodowego charakteru. Wszystkie oferowane w naszym sklepie wzory przedstawiające wielkie metropolie możesz wykorzystać w swojej firmie również w roli doskonałej jakości obrazów.
59 fototapet

 

Wciąż miasta, czy już państwa-miasta?

Hong KongGigantyczne skupiska ludzi, centralne punkty rozwoju kultury, gospodarki oraz biznesu – tak w skrócie można opisać metropolie. Rozrastające się w zastraszającym tempie miasta stanowią wizytówkę danego kraju, a możliwości jakie oferują, przyciągają przyjezdnych z całego świata. Bo czy możemy wymarzyć sobie bardziej zorganizowane miejsce niż na przykład Nowy Jork? Mimo, że to Waszyngton jest stolicą Stanów Zjednoczonych, o Nowym Jorku mówi się znacznie częściej. To właśnie on stanowi centrum amerykańskiej kultury (Broadway jest tego świetnym przykładem), jak i finansów (na Wall Street podejmowane są decyzje, które wpływają na sytuację ekonomiczną całego świata). Nowy Jork zamieszkuje ponad 18 milionów mieszkańców – to dwukrotnie więcej niż w całej Austrii! Bardziej  zaludnioną metropolią jest Meksyk. Stolicę zamieszkuje ponad 19,5 miliona osób (mowa o obszarze metropolitalnym). Miasto charakteryzuje bardzo ciekawa architektura – łatwo trafić na budynki utrzymane w stylu neoklasycznym i barokowym (perłą architektury Meksyku jest Palacio de Bellas Artes), które sąsiadują z metalowo-szklanymi drapaczami chmur. Innymi gigantami są Delhi oraz Bombaj. Oba indyjskie miasta zamieszkiwane są przez 15-17 milionów Hindusów. Doskonale rozwija się tam przemysł tekstylny, ważnym punktem jest również Dalal Street w Bombaju, która często nazywana jest „indyjskim Wall Street”. Te dwie metropolie zagospodarowano w nieco inny sposób aniżeli wspomnianą perłę świata zachodniego, czyli Nowy Jork. Indie budując swoje miasta znajdują w nich miejsce dla tradycji. Nie chcąc zrywać z dawną kulturą na rzecz nowoczesności, otaczają zabytki szczególną troską. Dzięki temu podróżując po indyjskich metropoliach nie odnosimy wrażenia, że przemierzamy gigantyczną metropolię. Podziwiając m.in. Bramę Indii, świątynie Mahalaxmi, Świątynie Lotosu, czy Grobowiec Humajuna, przenosimy się do zupełnie innej rzeczywistości. Panoramy największych miast świata to intrygujący pomysł na dekorację ścienną naszego salonu lub przedpokoju. Nowy Jork, Delhi, czy Meksyk, w postaci fototapety uzupełni przestrzeń o nowe wrażenia wizualne.

Podróż do wielkich miast świata

Londyn W czołówce największych miast naszego globu, prócz wymienionych wcześniej metropolii znajdują się giganci z Azji – Szanghaj, Seul, Dżakarta, Manila i Tokio. Ich krajobrazy to skupiska wysokich drapaczy chmur! Bezapelacyjnie największym i najgęściej zaludnionym miejscem jest stolica Japonii. Tokio położone jest na wyspie Honsiu, zajmuje ponad 13 tysięcy kilometrów, a jego centrum zamieszkuje około 12 milionów ludzi, jednakże cały zespół miejski Wielkie Tokio liczy około 35 milionów mieszkańców. To tyle samo, ile w całej Polsce! Metropolię Wielkie Tokio tworzy pobliska Jokohama, Chiba, Saitama, Kawasaki i wiele innych miasteczek. Zabytkowa świątynia Sensō-ji, czy  Pałac Cesarski, dzielą tam ląd z gigantycznymi wieżowcami oraz zaawansowanymi technologicznie konstrukcjami. W Tokio – tak jak w każdej innej metropolii – znajdziemy wszystko. Od wspaniałych ogrodów miejskich i parków, przez perły architektury, do nowatorskich rozwiązań, niebanalnych pomysłów i urozmaiceń przestrzeni. Gigantyczne miasta nigdy nie zasypiają, a nocą ich panoramy rysują się w kolorach neonów i blasku ulicznych lamp. Myloview zainspirowane urokiem największych miast świata stworzyło kolekcję wysokiej jakości fototapet. Znajdują się na nich fotografie ciekawych miejsc Szanghaju, Meksyku i innych, panoramy o świcie i o zmroku, jak i oryginalne interpretacje artystyczne (np. szkice). Wszystkie fototapety oferowane przez sklep wnętrzarski myloview.com wykonywane są na specjalne zamówienie klienta. Unikamy składowania produktów w magazynach, dzięki czemu klient ma pewność, że otrzyma nową, unikatową dekorację do swojego wnętrza. Panorama miasta na ścianie salonu zdynamizuje całość stylizacji i zastąpi wszelkie inne graficzne ozdoby. Decydując się na fototapetę z takim motywem pamiętajmy, by pozostałe ściany potraktować jednolitym, lekkim kolorem.