Fototapeta graffiti

Fototapeta z graffiti to sposób na przeniesienie pod swój dach tętniącego życiem miasta. Jeśli dysponujemy wysoką, pustą ścianą w pokoju i dobrze czujemy się w klimacie miejskim, z pewnością docenimy energetyczne i zdecydowane motywy graffiti. Odważne połączenia kolorów i kształtów, industrialny szyk i rodzaj „kontrolowanego” nieładu dobrze charakteryzują ten styl wyposażenia wnętrz kojarzący się z elementami estetyki punk rocka, grunge oraz kultury skate’ów. Fototapeta z graffiti nada nowoczesny, undergroundowy wygląd niemal każdej aranżacji. Jeśli nie boimy się odważnych połączeń, ta propozycja powinna nas zainteresować.

Fototapeta graffiti 3D

Fototapeta graffiti 3D

Graffiti na uliczkach Baltimore jest niezwykle barwne, dlatego w postaci fototapety sprawdzi się np. w pokoju młodzieżowym.
Fototapeta graffiti dla nastolatka

Fototapeta graffiti dla nastolatka

Abstrakcyjne graffiti utrwalone na fototapecie to oryginalny dodatek do eklektycznego wnętrza.
73 fototapet
Fototapeta graffiti do salonu

Fototapeta graffiti do salonu

Nieregularne motywy na fototapecie graffiti urozmaicą nowoczesną aranżację pokoju dziennego lub kawalerki.
Fototapeta graffiti do sypialni

Fototapeta graffiti do sypialni

Stylowy print graffiti podkreśli niebanalny charakter sypialni nastolatka.
Fototapeta graffiti napis

Fototapeta graffiti napis

Wyrazisty napis ścienny na białych cegłach to jedna z minimalistycznych interpretacji street art.
Fototapeta graffiti street art

Fototapeta graffiti street art

Graffiti we wszystkich odcieniach niebieskiego to sposób na przeniesienie koloru do pokoju nastolatka.
Fototapeta graffiti w Szanghaju

Fototapeta graffiti w Szanghaju

Fototapeta graffiti jest mocnym i intrygującym detalem ozdobnym w przestrzeni, toteż powinna znaleźć się na jednej ze ścian.
Fototapeta kolorowe graffiti

Fototapeta kolorowe graffiti

Graffiti w nietypowej, abstrakcyjnej odsłonie, odmieni monotonną stylizację pokoju dziecka.
Fototapeta młodzieżowa graffiti

Fototapeta młodzieżowa graffiti

Ściana udekorowana tapetą graffiti będzie stanowić ważny akcent stylizacji, decydujący o całościowym charakterze wnętrza.
Fototapeta ścienna graffiti

Fototapeta ścienna graffiti

Napisy w stylu sztuki ulicznej zarezerwowane są nie tylko dla młodzieży. Wykorzystajmy je np. w sypialni.

 

Graffiti w rytmie miasta

Fototapety z graffiti są wcieleniem idei urban style, czyli stylu miejskiego połączonego z kreatywnymi rozwiązaniami graficznymi, szczególnie w warstwie kolorystycznej. To na wskroś współczesna stylizacja, która doda świeżości poważnym wnętrzom.

Nie ma jednej definicji techniki ani stylu, jakimi możemy opisać sztukę graffiti. Ciężko ją zdefiniować, wyróżnić z całego spectrum sztuki street art. Takie też są motywy graffiti na ścianę: bardzo zróżnicowane wewnętrznie, ale nadające specyficzny styl zdobionym pomieszczeniom – ich wartością dodaną jest atmosfera wolności, buntu i kontestacji, jaką kreują we wnętrzu.

Fototapeta i graffiti: z czym łączyć?

Graffiti dobrze komponuje się ze ścianami mającymi wyrazistą strukturę. Może to być na przykład ceglany mur, efekt „nieotynkowanych ścian” oraz surowych, jakby nieheblowanych desek. Idealnie, gdyby mieszkanie, w którym zastosujemy fototapetę miało widoczną instalację czy elementy konstrukcyjne dachu lub ścian, które dodatkowo podkreślą miejski rytm i atmosferę metropolii. Kolorowe fototapety z graffiti dobrze wyglądają z metalowymi meblami czy dekoracjami, zarówno w wersji matowej jak i futurystycznie połyskującej. Bardzo dobrze prezentują się zestawienia graffiti oraz koloru stalowego, szarego. Graffiti często jest uznawane za akt wandalizmu. Granica artyzmu wydaje się tutaj bardzo cienka. Wybierając zatem fototapetę graffiti musimy zdać się nieco na wyczucie, dlatego podspowiadamy, w jakich pomieszczeniach i w jakim kontekście będzie wyglądała dobrze i gustownie.

Graffiti do pokoju dziecięcego?

Dekoracja ścienna wydaje się idealnym rozwiązaniem do dziecięcego lub młodzieżowego pokoju. Zdecydowany charakter aranżacji, połączony z intensywnymi kolorami i abstrakcyjną grafiką będzie dopełnieniem królestwa dziecięcej wyobraźni. Możemy wybrać wzory bardziej młodzieżowe, kolorowe, związane z określona subkulturą lub zastosować jakiś jeden wybrany motyw oparty na obrazie lub opisie. W pokoju dla nastolatka możemy pozwolić sobie na bardziej chaotyczne, wieloelementowe i ekstrawaganckie kreacje z fototapetą graffiti. Będą one przykuwać uwagę i na pewno spodobają się naszym pociechom.

Wielkomiejski charakter na ścianie w salonie

Będzie ona świetnie pasowała do mieszkań w loftach i pokojów z wysokim stropami. Fototapety z graffiti są idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, które mają mało sprzętów, cierpią na brak mebli czy minimalistyczne wyposażenie. Są one wyrazistą dekoracją i skupiają na sobie uwagę. Możemy również wykorzystać fototapety 3d graffiti, które zdecydowanie wpłyną na odbiór pomieszczenia. Szczególnie projekty, które opierają się na geometrycznych, abstrakcyjnych i mocnych liniach będą tworzyły ciekawą kompozycję z wygodnymi, jednokolorowymi sofami i kanapami. Motywy 3d z graffiti są też pomysłem na małe, ciasne wnętrza, które wymagają optycznego powiększenia. W zależności od naszego poczucia estetyki, warto w salonie – miejscu relaksu i odprężenia, postawić na bardziej stonowane kolory, pasujące do pozostałych elementów wyposażenia.

Fototapety graffiti do łazienki

To dość niecodzienna lokalizacja graffiti, prawda? Mimo to warta rozważenia. Kolorowa grafika w łazience, nad wanną lub okalające lustro, nada artystycznego wyrazu całej aranżacji. Taki mocny akcent nie musi nawet współgrać z armaturą czy innymi elementami wystroju. To właśnie niedopasowanie może stać się siłą i atutem tego pomieszczenia. Nie bójmy się zatem mocnych kolorów i wyrazistych linii. Łazienki, najczęściej niewielkie i mało różnorodne, zyskają nowe oblicze, jeśli spróbujemy zastosować w nich fototapety z graffiti.