Fototapeta do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to znacznie więcej niż tylko miejsce, do którego przychodzimy przystrzyc włosy lub zrobić nową fryzurę. Wiele osób odwiedza takie gabinety aby porozmawiać, poplotkować czy poprawić sobie humor. Wizyta w salonie dla niektórych klientów stanowi swoisty rytuał. Aby był on jednak dla nich w pełni satysfakcjonujący, musi zostać spełnionych kilka warunków. Kluczowa jest między innymi atrakcyjność wnętrza. Pragnąc ją uzyskać możemy wypróbować różne pomysły, ale jeden zasługuje na szczególną uwagę – ścienna fototapeta. Salon fryzjerski to miejsce, w którego wygląd wpisana jest elegancja oraz dobry smak. Pozwólmy więc odczuć to naszym klientom, sprawiając iż już od wejścia zachwyci ich wygląd gabinetu. Fototapeta w salonie fryzjerskim to równocześnie wizytówka firmy, jak i estetyczna reklama.

Fototapeta do Barber Shopu vintage

Fototapeta do Barber Shopu vintage

Mężczyźni lubią dbać o swój zarost i fryzurę w estetycznych wnętrzach. Zadbaj więc, by w Twoim salonie znalazła się odpowiednia fototapeta.
Fototapeta fryzjerska z kobietą

Fototapeta fryzjerska z kobietą

Wystrój nowoczesnego salonu fryzjerskiego podkreśl fototapetą w rockowym stylu.
23 fototapet
Fototapeta salon fryzjerski: pop art

Fototapeta salon fryzjerski: pop art

Do minimalistycznego salonu przygotowaliśmy fototapetę z fryzjerskim akcentem, która doskonale dopełni całość aranżacji.
Fototapeta kobieta w różowych włosach

Fototapeta kobieta w różowych włosach

By podkreślić kobiecy charakter salonu fryzjerskiego, wybierz naszą fototapetę. Będzie pasować w poczekalni lub przy stanowisku pracy.
Fototapeta kobiece twarze

Fototapeta kobiece twarze

Jeśli fryzjerskie wzory na ścianach Cię nie przekonują, wybierz fototapetą z nowoczesną kobietą, która podkreśli miejski wygląd wnętrza.
Fototapeta fryzjerska do poczekalni

Fototapeta fryzjerska do poczekalni

Pamiętaj, że poczekalnia jest wizytówką Twojego salonu! Zadbaj o jej wygląd, dekorując ściany fototapetą z grochami.
Fototapeta do męskiego fryzjera

Fototapeta do męskiego fryzjera

Jeśli Twój salon fryzjerski specjalizuje się w męskich strzyżeniach, udekoruj go prawdziwie męską fototapetą.
Fototapeta salon fryzjerski: róże

Fototapeta salon fryzjerski: róże

Do salonu fryzjerskiego utrzymanego w rustykalnej stylistyce, polecamy efektowną fototapetę z różami.

 

Fototapeta fryzjerska – salon w klasycznym stylu

Planując nasz gabinet, możemy postawić na pierwszym miejscu różne elementy jego wyglądu: ciekawą kolorystykę, zgodność z aktualną modą, ogólną spójność tematyczną. Dla wielu osób to jednak właśnie ten ostatni element jest najważniejszy – wychodzą z założenia, że wystrój salonu powinien odwoływać się do motywów fryzjerskich: włosów, nożyczek, grzebieni, kosmetyków. Jest to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, z którego możemy skorzystać także w przypadku, gdy wybraną przez nas dekoracją jest właśnie fototapeta. Salon fryzjerski ozdobiony w taki sposób, w oczach naszych klientów prezentować się będzie spójnie, a co za tym idzie, wzbudzi zaufanie oraz przywoła pozytywne skojarzenia. Jest to więc najbardziej uniwersalny z pomysłów na wystrój gabinetu. Współcześnie jednak coraz częściej odchodzi się od tego typu klasycznych aranżacji, stawiając na odważniejsze i nowocześniejsze rozwiązania. Jeśli więc i my przedkładamy oryginalność nad sprawdzone schematy, watro rozważyć mniej standardową opcję dekoracyjną, którą również pozwoli nam uzyskać odpowiednia fototapeta. Salonu fryzjerskiego tyczy się ta sama zasada co fryzur – warto czasem zaszaleć!

„Fototapeta fryzjerska” – co to naprawdę oznacza?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wystrój salonu jest ważnym czynnikiem również z perspektywy biznesowej, gdyż bezpośrednio z nim powiązany jest komfort klientów. Stąd też rodzi się pokusa, aby sięgnąć po dekoracje uniwersalne, które wszystkim przypadną go gustu. Jednak naprawdę efektowne aranżacje uzyskamy dopiero przy użyciu wzorów wyrazistych i charakterystycznych. Za temat fototapety fryzjerskiej może więc posłużyć niemal każdy motyw, o ile tylko sami klienci oraz pracownicy uznają go za ciekawy i atrakcyjny. Nasz salon specjalizuje się w strzeżeniu mężczyzn – Czemu więc nie wykorzystać fototapety z markowymi samochodami lub sportowcami? Klientami są głównie kobiety? Docenią więc na pewno dekoracje nastrojowe, stylowe i subtelne. Nie wahajmy się skorzystać z olbrzymich możliwości aranżacyjnych jakie daje nam fototapeta. Salon fryzjerski powinien wizualnie się wyróżniać, dzięki czemu niejednej osobie zapadnie w pamięć.

Pomysłowa fototapeta – salon fryzjerski w mniej typowych estetykach

Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, iż czasem wyjście poza utarte schematy bywa niełatwe. Dlatego też specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka pomysłów na oryginalne wykorzystanie fototapety w salonie fryzjerskim. Jeśli więc potrzebujecie inspiracji przed podjęciem decyzji – trafiliście doskonale!

Paryż – Stolica Francji jest uznawana za światowe centrum mody i dobrego smaku. Nastrojowe zdjęcia z zabytkami takimi jak Luwr, Wieża Efiffla czy Katedra Notre-Dame nadadzą salonowi nieco ekskluzywnego i wytwornego nastroju. Każda z odwiedzających go klientek będzie mogła poczuć się jak podczas wizyty u najsławniejszych fryzjerów z Montmartre.

Florystyczna fototapeta – Salon fryzjerski jest wnętrzem, które zdecydowanie powinno kojarzyć się z pięknem. A czy jest na to lepszy sposób, niż sięgnięcie po symbol delikatności i wdzięku – kwiaty? Tego rodzaju wzory posiadają jednak jeszcze jedną wielką zaletę – są niezwykle uniwersalne. Kwiaty występują w niemal wszystkich znanych kolorach (dzięki czemu z łatwością dopasujemy dekorację do reszty wnętrza). Istnieje także olbrzymia liczba sposobów uchwycenia ich na zdjęciu: rosnące dziko na łące, zasiane łanami w ogrodzie, ułożone w elegancki bukiet... Śmiało więc rozważmy wszystkie opcje i wybierzmy najciekawszą.

Motywy orientalne – Krainy Dalekiego Wschodu dla ludzi wychowanych w kulturze europejskiej są tajemnicze oraz intrygujące. Wiele osób fascynuje się zasadami tamtejszej medycyny... ale również i sekretami zabiegów kosmetycznych. Motywy orientalne, w połączeniu z przeniesionymi na fototapety panoramami prosto z Chin czy Japonii, to sprawdzony pomysł na oryginalny, a zarazem bardzo wyrazisty wystrój salonu fryzjerskiego.