Obrazy wg kategorii - Mur

W ofercie Myloview znajdziecie najprzeróżniejsze obrazy. Mur – ceglany, kamienny czy z barwnym graffiti – może się wydawać zaskakującą ozdobą wnętrza. Tymczasem istnieją miejsca i aranżacje, w których taki akcent będzie się wyśmienicie prezentował. Doskonałym przykładem jest surowy w wyrazie, industrialny salon, pokój nieco zbuntowanego nastolatka, a nawet romantyczna sypialnia. Tutaj najlepiej będzie wyglądał fragment zabytkowego zamku porośnięty zielonym bluszczem. Warto także pamiętać o słynnych obiektach, które mogą się spodobać podróżnikom. Znakomitym przykładem jest choćby Mur Chiński. Obraz z odległego zakątka świata stanie się z pewnością oryginalną ozdobą wnętrza, a być może zainspiruje nas do tego, by odbyć wycieczkę na inny kontynent?

38 obrazów

 

Obrazy dla podróżnika – Mur Chiński i nie tylko

Jeśli lubicie podróżować, odkrywać nowe miejsca, zwiedzać obce państwa i poznawać na własne oczy kultowe zabytki, to z pewnością przypadną Wam do gustu nasze propozycje. Doskonałym przykładem będzie Wielki Mur Chiński lub mur berliński. Obraz ze znanym na całym świecie zabytkiem sprawdzi się idealnie w pokoju prawdziwego globtrotera. Taki wizerunek może prezentować miejsce, które już widzieliśmy, lub obiekt, który znajduje się na naszej liście rzeczy do zobaczenia. Słynne konstrukcje mają to do siebie, że będą świetnie wyglądać w różnych aranżacjach. Efekt zależy od tego, czy wybierzemy kolorową fotografię, czarno-białe zdjęcie czy efektowną grafikę. Ciekawą propozycją mogą być także przedstawienia różnych flag, namalowanych właśnie na ceglanych ścianach. Takie graffiti ożywi wystrój i wprowadzi kolorowy akcent do wnętrza. Amerykańska, francuska, a może brytyjska flaga? Wybór należy do Was!

Surowy w wyrazie obraz muru w industrialnym salonie

Nowoczesne, industrialne wnętrza, które czerpią garściami z pofabrycznych budynków, uwielbiają surowe w wyrazie materiały i awangardowe rozwiązania. Wystrój może sprawiać wrażenie niedokończonego, dopiero w fazie budowy. Wskazują na to nieotynkowane ściany, odsłonięte cegły, wyeksponowane przewody instalacyjne i lampy, które zamiast zdobić pokój efektownym kloszem, odsłaniają żarówki. Jeśli lubimy tego typu stylizacje i szukamy prostych sposobów, żeby podkreślić industrialny charakter przestrzeni, to jednym z lepszych pomysłów będzie właśnie obraz muru. Wielkoformatowe płótno, które ukazuje czerwone, pomalowane na biało lub ochlapane tynkiem cegły, wprowadzi do przestrzeni pożądany efekt. Jest to doskonała alternatywa dla fototapety lub samoprzylepnej naklejki, ponieważ efekt osiągniemy natychmiastowo – wieszając przedstawienie na ścianie. Jeśli w naszym pokoju mamy do dyspozycji dużą ścianę, zamiast jednego obrazu wybierzmy poliptyk, który składa się z czterech lub pięciu płócien. Jaką zaletą odznaczają się takie obrazy? Mur pozwoli nam ozdobić i urozmaicić industrialną przestrzeń, zachowując jednocześnie jej charakter.

Nastrojowe obrazy - mur porośniętym bluszczem w sypialni

Do sypialni przygotowaliśmy również kilka propozycji. Pierwszą będzie Mur Chiński. Obraz ze słynnym zabytkiem zagwarantuje nam dalekowschodni charakter, a jeśli zdecydujemy się na widok z zapierającym dech w piersiach zachodem słońca, wprowadzimy do wystroju nastrojowy akcent. Inną propozycją, która przypadnie do gustu miłośnikom historii i dawnych czasów, będzie wizerunek starego zamku, którego mury zwieńczone są charakterystycznym krenelażem, czyli ząbkowaniem. A jeśli chcemy, by w przestrzeni zapanowała przytulna aura, zdecydujmy się na rustykalne przedstawienie z fragmentem ceglanej ściany porośniętej zielonym bluszczem. Im więcej zieleni pojawi się na fotografii, tym przyjemniejsza dla oka będzie kompozycja. Mogłoby się wydawać, że sprawdzonym pomysłem do sypialni będą kwiatowe lub malownicze obrazy. Mur średniowiecznej warowni lub podniszczonego budynku sprzed kilkudziesięciu lat to jednak ciekawsza i z pewnością bardziej oryginalna propozycja, dlatego warto się na nią zdecydować, jeśli lubimy nietuzinkowe wnętrza.

Obraz muru z kolorowym graffiti w pokoju nastolatka

Pokój nastolatka powinien tętnić życiem, kolorami i energią. Mówimy stanowcze nie stonowanym i nijakim wnętrzom, w których nie czuć ducha młodości. Naszą propozycją są wizerunki z barwnym graffiti. Znajdziemy je nie tylko w przypadkowych miejscach na opuszczonych gmachach i w dawnych fabrykach, ale także w zupełnie wyjątkowych lokalizacjach. Doskonałym przykładem jest choćby mur berliński. Obraz, przedstawiający ten niezwykle ważny dla historii Europy obiekt, pokryty barwnymi malunkami, stanie się oryginalną ozdobą pokoju. Innym pomysłem, który z pewnością spodoba się fanom muzyki, jest podobizna wokalisty zespołu The Beatles, umieszczona na tzw. Ścianie Johna Lennona w Pradze.