Obrazy wg kategorii - Europa

Europa to fascynujący kontynent, o niezwykle bogatej historii oraz kulturze. Każdego roku przyciąga tysiące turystów, a u nas trafił on na wyjątkowe, ścienne obrazy. Europa dzięki swej olbrzymiej różnorodności sprawdzi się doskonale jako temat dekoracji bez względu na to, czy będziemy chcieli skupić się na architekturze, codziennym życiu jej mieszkańców, sztuce, zabytkach, krajobrazach, czy przyrodzie. Dziesiątki krajów, z których każdy jest niepowtarzalny i posiada swoje charakterystyczne cechy, to wręcz kopalnia możliwości! W naszej ofercie odnajdziecie mnóstwo zdjęć oraz grafik, które przeniesione na płótno będą znakomicie wyglądać, obrazy 

42 obrazów

 

Obraz satelitarny Europy

Na początek zatrzymajmy się chwilę przy mniej oczywistych wzorach. Obraz satelitarny Europy, to dekoracja oryginalna i nowoczesna, wychodząca poza utarte schematy. Kontynent widziany z kosmosu po przeniesieniu na odpowiednio duże płótno sprawdzi się jako ozdoba w wielu pomieszczeniach. W zależności od naszego gustu możemy wykorzystać kolorowe zdjęcie, grafikę albo rysunek. Ważny jest ostateczny efekt oraz utrzymanie spójności kompozycji. Ciekawym pomysłem, który zdecydowanie chcielibyśmy Wam polecić, jest wykorzystanie fotografii wykonanych nocą, na których zobaczyć można Europę promieniującą milionami świateł wielkich miast. To naprawdę oszałamiający widok! Tego rodzaju obraz może posłużyć zarówno jako ozdoba nowoczesnego salonu, sypialni, jak i pokoju nastolatka. Każdemu z tych miejsc nada wyrazistego i oryginalnego charakteru.

Geograficzne obrazy: mapa Europy

Mapy często kojarzą nam się ze szkołą oraz lekcjami geografii lub historii. Rzadko postrzegamy je natomiast jako potencjalną dekorację. Czy słusznie? Naszym zdaniem nie! Mapa może bowiem stać się bardzo ciekawą ozdobą. Przykładowo wręcz idealnie pasować będzie do pokoju miłośnika podróży. W ofercie Myloview znajdziecie bardzo różne geograficzne obrazy. Mapa Europy to jednak wzór wyróżniający się na tle pozostałych. Taka ozdoba powieszona na ścianie może zostać ozdobiona zdjęciami i pocztówkami z naszych podróży, lub informacjami o krajach, które dopiero planujemy odwiedzić. Warto jednak zadbać, aby wydrukowany obraz był stosunkowo duży, tak aby zmieściły się na nim wszystkie te planowane, dodatkowe elementy. Innym naszym pomysłem jest ozdobienie salonu, pokoju albo gabinetu mapą w stylu retro, utrzymaną w nieco wyblakłych kolorach, które nadadzą całej dekoracji wyglądu starego papieru. Takie wzory sprawdzą się zwłaszcza we wnętrzach klasycznych, wyposażonych w drewniane meble, przykładowo w eleganckim gabinecie lub salonie.

Kolorowe obrazy – Europa i jej piękno

Jak zauważyliśmy już we wstępie, Europa to kontynent o bardzo bogatej faunie oraz florze, a także pełen przepięknych krajobrazów. Pośród wzorów nawiązujących do przyrody coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele górskich szczytów, gęstych lasów, pięknych plaż, jak i wielkich jezior. Taki obraz Europy, przedstawionej jako miejsca związanego z naturą, to bardzo ciekawa alternatywa dla najbardziej rozpowszechnionych wyobrażeń dotyczących tego kontynentu. Jeśli jednak przyjrzycie się dostępnym w naszej ofercie wzorom wykorzystującym motywy ze świata przyrody, szybko przekonacie się, że takie obrazy będą stanowić piękną dekorację. Co więcej, łatwo dopasujecie je niemal do każdego typu wnętrza. Wizerunek gór (na przykład Alp, Pirenejów lub Tatr) może ozdobić pokój pasjonata wspinaczki lub przewodnika. Z kolei obrazy przedstawiające wybrzeże (na przykład plaże Chorwacji albo greckie wyspy) doskonale sprawdzą się w sypialni lub salonie, wprowadzając do tych pomieszczeń nieco wakacyjnego klimatu. Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym będą natomiast obrazy przedstawiające europejskie dzikie zwierzęta. Mogą to być na przykład niedźwiedzie, rysie lub wilki. Grafiki, wyglądające jak narysowane tuszem i umieszczone na jasnym tle, na pewno wprowadzą do prostego, nowoczesnego wnętrza nieco wyrazistego charakteru.

Dekoracyjne obrazy: Europa pełna zabytków

Chyba nigdzie indziej na świecie nie znajdziemy tylu różnorodnych zabytków co w Europie. Na Starym Kontynencie natrafić możemy na budowle antyczne (greckie i rzymskie), średniowieczne zamki oraz katedry, renesansowe miasta, barokowe pałace... Każde stulecie pozostawiło po sobie jakiś ślad. Nic dziwnego, iż większość najbardziej znanych europejskich miast słynie z zabytków! Wiele z najcenniejszych obiektów znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO... a u nas trafiło na obrazy! Dzięki nim możecie ozdobić mieszkanie na przykład wizerunkiem paryskiej katedry Notre Dame, albo barcelońskiej Sagrady Familii, lub też wybrać wzór przedstawiający rzymskie Koloseum. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia!