Naklejki wg kategorii - Mapa retro

Historia z pewnością nie jest obiektem zainteresowania każdego z nas, ale warto pamiętać, że każdy z nas jest częścią historii, choć na co dzień o tym nie myślimy. Żyjemy na świecie, który liczy miliony lat i możemy być pewni, że kiedyś wyglądał zupełnie inaczej. Część tych zmian zaobserwujemy, oglądając różnego rodzaju kartograficzne dokumenty sprzed wielu wieków. Takie przedstawienia posłużyły nam także do stworzenia efektownej ozdoby wnętrza, jaką jest naklejka ścienna. Mapa retro, która przenosi nas w czasie o kilka stuleci, stanie się niezwykle elegancką i stylową ozdobą zarówno salonu, jak i domowego gabinetu. Możemy wybrać wizerunek całej kuli ziemskiej, Europy, Azji lub jednej z Ameryk. Zaletą takiej ozdoby jest to, że pozwoli nam urozmaicić nie tylko ściany, ale także meble, o czym więcej powiemy za chwilę. 

Naklejka mapa retro do salonu

Naklejka mapa retro do salonu

Naklejka z mapą retro idealnie nada się do gabinetu, w którym dominuje drewno i kolory natury.
Naklejka stara mapa do pokoju dziecka

Naklejka stara mapa do pokoju dziecka

Dzięki imitacji starej mapy, Twoje dziecko z powodzeniem będzie bawić się w poszukiwacza zaginionych skarbów.
51 naklejek
Naklejka mapa retro obu Ameryk

Naklejka mapa retro obu Ameryk

Mapa retro będzie odpowiednią dekoracją nie tyko do kolonialnego wnętrza, ale też do nowoczesnego salonu, któremu brakuje charakteru.
Naklejka szara mapa świata

Naklejka szara mapa świata

Mapa w odcieniach szarości będzie idealnym uzupełnieniem industrialnego wnętrza.
Naklejka mapa retro USA

Naklejka mapa retro USA

Jeśli ze wszystkich miejsc na świecie najbardziej upodobałeś sobie USA, naklejka z flagą tego państwa będzie strzałem w 10!
Naklejka mapa w stylu retro

Naklejka mapa w stylu retro

Do sypialni podróżniczki, która uwielbia poznawać świat, polecamy dekorację z mapą retro, który podkreśli naturalny wystrój wnętrza.
Naklejka z mapą w stylu retro

Naklejka z mapą w stylu retro

Dzięki naszej naklejce pusta ściana stanie się dla Ciebie inspiracją do planowania kolejnych, niezapomnianych podróży.
Naklejka mapa retro postarzana

Naklejka mapa retro postarzana

Naklejka z mapą w ciemnej kolorystyce to stylowa dekoracja pasująca do nowoczesnych wnętrz.
Naklejka mapa USA vintage

Naklejka mapa USA vintage

Dzięki naklejce z wyszczególnionymi stanami, będziesz mógł jeszcze dokładniej zaplanować swoją kolejną podróż do USA!
Naklejka mapa retro: Peru

Naklejka mapa retro: Peru

Jeśli lubisz styl retro to na pewno docenisz piękno tej dekoracji! Taka naklejka to dobry pomysł na dodanie wnętrzu charakteru.
Naklejka postarzana mapa świata

Naklejka postarzana mapa świata

Niezależnie od tego, czy lubisz podróże dalsze, czy bliższe, naklejka z mapą sprawi, że cały świat będzie na wyciągnięcie ręki.
Naklejka mapa vintage do salonu

Naklejka mapa vintage do salonu

Naklejka z mapą retro sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też na szkolnym korytarzu lub w klasie geograficznej.

 

Naklejka z mapą w stylu retro, czyli salon z widokiem na stary świat

Czy nasz pokój musi być utrzymany w estetyce vintage, by pasowała do niego proponowana przez nas naklejka? Mapa retro to wbrew pozorom ozdoba, która będzie się fantastycznie prezentować w wielu różnych aranżacjach. Jeśli w salonie dominują zabytkowe meble i sprzęty, a całość nosi znamiona poprzednich epok, to starodawne przedstawienie będzie strzałem w dziesiątkę. Ten sam wzór możemy jednak umieścić także w industrialnym wnętrzu.

Zestawienie surowego charakteru nowoczesnej stylizacji z ciepłą kolorystyką starego kartograficznego dokumentu, stworzy bardzo efektowną kompozycję. To jednak nie koniec propozycji. Taka mapa, zwłaszcza gdy wybierzemy wizerunek Indii lub Afryki, sprawdzi się także w kolonialnej aranżacji. Gdy tworzymy wystrój, warto jednak kierować się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim naszymi zainteresowaniami. Jeśli jesteśmy typem podróżnika, wybierzmy wzór, na którym zaznaczone są morskie trasy pierwszych, wielkich odkrywców.

Elegancka naklejka - mapa retro w wystroju służbowego biura

Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze w siedzibie firmie, czy zdalnie w naszym domowym zaciszu, miejsce, w którym codziennie spędzamy po kilka godzin powinno się odpowiednio prezentować. Dzięki temu będziemy mieć lepsze warunki do wykonywania swoich obowiązków, a klimat, jaki zapanuje w pomieszczeniu, wpłynie na jakość samej pracy. Zupełnie inaczej będziemy się czuć w pustym, nieprzytulnym i ascetycznie urządzonym wnętrzu, a inaczej w efektownej przestrzeni. A dlaczego do głowy przyszła nam akurat taka naklejka? Mapa retro świetnie wpasuje się w elegancki wystrój domowego gabinetu, w którym dominują ciężkie, drewniane meble, ciepła, stonowana kolorystyka i designerskie, biurowe akcesoria. Z kolei w przypadku nowoczesnej stylizacji, taki akcent przełamie współczesną estetykę. Świat aranżacji wnętrz lubi odważne połączenia, dlatego zestawiając dwa, skrajnie różne style, osiągniemy interesujący rezultat. Niezależnie od tego, gdzie wykonujemy swoją pracę, mając takie przedstawienie przed oczami, z pewnością wymyślimy znakomity plan podróży na najbliższe wakacje!

Praktyczna naklejka ścienna - mapa retro w szkolnej pracowni geograficznej

Zaczęliśmy od historii, a teraz przejdziemy do kolejnej szkolnej dyscypliny. Skupimy się na geografii i wystroju pracowni geograficznej. By zainteresować uczniów nauką, potrzeba czasami dużo wysiłków i sprytnych pomysłów. Doskonałe rezultaty osiągniemy, gdy skupimy się na odpowiedniej aranżacji szkolnych klas. Puste ściany czy monotonne tablice edukacyjne sprzed kilkudziesięciu lat to rozwiązania, które powinny odejść do lamusa. Ich miejsce niech zastąpi łatwa w montażu i wytrzymała naklejka ścienna. Mapa retro, przedstawiająca kontynenty tak, jak wyobrażano je sobie w średniowieczu lub w renesansie, to ciekawy sposób, żeby pokazać uczniom, jak zmieniała się wizja naszej planety. Kiedyś wierzono, że Ziemia jest płaska, a oceany zamieszkują groźne smoki i wielkie węże. Uczymy się oczywiście z klasycznych map, fizycznych lub politycznych, jednak ściany sali mogą ozdobić zamierzchłe przedstawienia, na których tle jeszcze lepiej będzie widać, jak bardzo rozwinął się stan naszej współczesnej wiedzy.

Naklejka z mapą w stylu retro na ścianę, meble… i nie tylko!

Ściana to świetne miejsce, by pojawiła się na niej nasza naklejka. Mapa retro sprawdzi się jednak także w innych rozwiązaniach. Jeśli układ naszego pokoju sprawia, że na ścianie mamy niewiele miejsca, by umieścić wielkoformatową ozdobę, to wykorzystajmy do tego meble. Duża szafa o przesuwanych drzwiach będzie idealnym punktem wyjścia. Udekorujmy jej front przedstawieniem w stylu vintage i cieszmy się jednocześnie nową aranżacją i nowym wyglądem dobrze nam znanego sprzętu. Samoprzylepna naklejka może także ozdobić blat biurka, przy którym uczy się nasze dziecko, zwłaszcza gdy jest fanem geografii. Na tym jednak nie kończą się możliwości. Jeśli całe dnie spędzamy przy laptopie i chcielibyśmy, żeby odznaczał się efektownym wyglądem, starodawna mapa świata przyklejona na obudowie zamieni zwykły model w spektakularny egzemplarz!