Fototapeta zamek

Jesteście miłośnikami historii i zastanawiacie się nad pasującą do Waszego mieszkania fototapetą? Zamki, twierdze oraz warownie to budynki niezwykłe, które zdecydowanie warto rozważyć jako temat ozdób ściennych. Swoim pięknem zachwycają one nie tylko dzieci, często zafascynowane rycerskimi turniejami, ale także dorosłych. Świadczy o tym wielka popularność obiektów takich jak Zamek na Hradczanach w Pradze, Zamek Neuschwanstein czy Zamek w Chambord. Wspaniałych warowni nie brak również w naszym kraju. Warto wspomnieć choćby o Zamku w Malborku i na Wawelu oraz twierdzach znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd. Fascynuje nas ich potęga, niezwykła architektura, majestat... 

Fototapeta baśniowy zamek

Fototapeta baśniowy zamek

W pokoju nastoletniego fana powieści fantasy umieśćmy wyrazistą fototapetę z tajemniczym zamkiem.
Fototapeta zamek w akwareli

Fototapeta zamek w akwareli

Krajobraz jak malowany! Taka fototapeta może znaleźć się na ścianie w klasycznie zaaranżowanym pokoju dziennym.
71 fototapet
Fototapeta malowany pałac

Fototapeta malowany pałac

Jesienna alejka pałacowa zdominowana jest przez ciepłe kolory. Fototapeta z takim motywem uzupełni rustykalne wnętrze.
Fototapeta średniowieczny zamek

Fototapeta średniowieczny zamek

Sypialnia w brązach i beżach prezentuje się bardzo klasycznie. Wnętrze warto urozmaicić efektowną fototapetą.
Fototapeta Zamek Hohenzollern

Fototapeta Zamek Hohenzollern

Przestrzenny pejzaż ścienny robi wrażenie - udekorujmy nim minimalistyczną łazienkę.
Fototapeta zamek w Hiszpanii

Fototapeta zamek w Hiszpanii

Tapeta z widokiem tajemniczego zamczyska będzie oryginalną ozdobą szkolnej klasy historycznej.
Fototapeta architektura Węgier

Fototapeta architektura Węgier

Ścienny krajobraz z zamkiem Vajdahunyad ozdobi elegancką przestrzeń pokoju dziennego.
Fototapeta czerwony dworek

Fototapeta czerwony dworek

Wyrazista fototapeta optycznie powiększy pokój, stanowiąc centralną dekorację przestrzeni.
Fototapeta pejzaż architektoniczny

Fototapeta pejzaż architektoniczny

Wykorzystując fototapetę z widokiem pereł architektury, ograniczmy ilość dekoracji w przestrzeni.
Fototapeta ruiny zamku

Fototapeta ruiny zamku

Efektowna ozdoba ścian: fototapeta w tym stylu uzupełni nowoczesne wnętrze biura lub gabinetu.
Fototapeta zabytki miasta

Fototapeta zabytki miasta

Zabytkowa zabudowa miasta to oryginalny motyw na fototapecie dedykowanej do bistro lub restauracji.
Fototapeta zamek na Hradczanach

Fototapeta zamek na Hradczanach

Nostalgiczna panorama Pragi w formie fototapety ozdobi wnętrze urządzone w tradycyjnym stylu.

 

Bajkowa fototapeta – zamek w pokoju dziecięcym

Chyba każda mała dziewczynka miała w swoim życiu etap, w którym jej największym marzeniem było zostanie księżniczką i ślub z przystojnym księciem. Chłopcy także zwykle interesują się życiem dworskim, jednakże od nieco innej strony. Broń biała, zbroje, turnieje i pojedynki to sprawy, które z pewnością zaciekawią niejednego małego rycerza. Olbrzymią rolę w kształtowaniu dziecięcej wyobraźni pełnią baśnie, bajki, opowiadania i filmy animowane, często pełne królów, księżniczek, smoków i niezwykłych przygód. Dlatego też warto rozważyć ozdobienie pokoju naszej pociechy przy pomocy nawiązującej do tej tematyki fototapety. Zamek jest znakiem rozpoznawczym chyba najsłynniejszego studia filmowego zajmującego się produkcją animacji dla dzieci i młodzieży – The Walt Disney Animation Studios. W naszej ofercie znajdziecie także niezliczone baśniowe zameczki wyposażone w strzeliste wieże, bramy, zwodzone mosty i fosy, w najróżniejszych kształtach, kolorach oraz stylach. Barwne warownie na jasnym tle ożywią dziecinny pokój, stając się doskonałym tłem dla mebli oraz wspaniałą inspiracją do zabawy.

Z kolei młodzież może docenić odmienne wzory. Posępne, nieco groźne ruiny i czarne mury porośnięte bluszczem oraz oświetlone światłem księżyca wieże to motywy, które spokojnie mogą znaleźć się na zdobiącej pokój dorastającego dziecka fototapecie. Zamek kojarzący się z Draculą lub nawiedzany przez duchy to motyw, który z pewnością przypadnie do gustu wielu miłośnikom horrorów.

Niesamowita architektura

Zamki są dla nas fascynujące ze względu na swój ogrom, przepych i bogatą architekturę – wspaniałe sklepienia, wieże, baszty oraz zachwycające detale architektoniczne. Także samo położenie wielu warowni (na niedostępnych górskich zboczach, stromych pagórkach, a czasem nawet wyspach) od wieków czynią z nich przedmiot zazdrości, podziwu i szacunku dla geniuszu oraz kunsztu dawnych mistrzów budownictwa. Zachwycające zdjęcia dawnych twierdz to temat wielu naszych fototapet. Zamek otoczony wspaniałym ogrodem, ukryty wśród skał albo w lesie to doskonały pomysł na zagospodarowanie pustej ściany w salonie. Możemy z powodzeniem użyć takiej dekoracji we wnętrzu nowoczesnym – prostym i minimalistycznym, dla którego masywna średniowieczna budowla będzie wspaniałym kontrastem. Lepiej jednak taką ozdobę umieścić w pokoju nawiązującym stylowo do tematu samej fototapety. Wystarczą subtelne detale, takie jak kamienna podłoga, drewniane meble Jeśli zdecydujemy się na tego typu stylistykę pomieszczenia, możemy również zdecydować się na przedstawiającą dawne ruiny fototapetę. Zamek o murach skruszonych przez czas i dawne bitwy może wyglądać równie pięknie, jak odrestaurowany i odnowiony.

Nietypowe zamki

Do tej pory pisaliśmy o prawdziwych perełkach architektury i baśniowych budowlach. To jednak nie jedyne tego typu wzory dostępne na naszych fototapetach. Zamki mogą być także nieco mniej trwałe, bo zbudowane… z piasku. Taką ozdobę warto rozważyć, jeśli chcemy wprowadzić do mieszkania wakacyjny klimat. Zamek z piasku pasuje na przykład do stylu marynarskiego.

Tego rodzaju fototapeta aż prosi się o połączenie jej z białymi ścianami, biało-niebieskimi meblami oraz kojarzącymi się z morzem dodatkami – takimi jak kotwice, koło od steru, modele żaglowców, muszle, rozgwiazdy i kawałki koralowców.

Możemy w ten sposób urządzić nie tylko łazienkę, która najczęściej kojarzy nam się z tym właśnie stylem, ale również jasny salon lub sypialnię. Dobrym pomysłem na fototapetę przedstawiającą zamki z piasku jest także dekoracja pokoju dziecięcego. Kojarzący się z dobrą zabawą na plaży motyw, w połączeniu z morskimi albo nawet pirackimi dodatkami i ozdobami, to sprawdzony sposób na wywołanie uśmiechu u niejednego malca.