Naklejki wg kategorii - Tulipany

Kwiaty od zawsze stanowiły uniwersalny motyw dekoracyjny. Florystyczne ozdoby wykorzystywane są jako ornamenty w architekturze, wzory na ubraniach czy przedmiotach codziennego użytku. Słowem – możemy zobaczyć je niemal wszędzie!  Jesteśmy pewni, że naklejki z tulipanami zachwycą większość z Was! Tulipany w formie ściennej dekoracji możemy wykorzystać niemal w każdym pomieszczeniu. Ponieważ rośliny te występują w wielu odmianach o różnej barwie, to nie będzie również problemu z dopasowaniem ozdób do kolorystyki aranżacji. Naklejki tulipany nawprowadzą wyraziste tonacje oraz sporo pozytywnej energii. Najlepiej jednak sami przekonajcie się o ich możliwościach!

34 naklejek

 

Zanim zdecydujesz się na naklejki – tulipany i ich historia

Na pewno nie tylko kwiaciarki doskonale wiedzą, że tulipany zaraz obok róż są dziś jednymi z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych kwiatów. Pod kątem liczby upraw na świecie zajmują nawet pierwsze miejsce! Nic w tym dziwnego – ich wspaniałe kolory oraz delikatny kształt zachwycają już od wieków. Historia tulipanów jest niezwykle interesująca. Pierwsze uprawy tej rośliny datuje się nawet na X wiek naszej ery! Persowie już wtedy krzyżowali poszczególne gatunki, pragnąc otrzymać nowe odmiany i kolory. W XVI wieku tulipany trafiły do Europy, gdzie błyskawicznie podbiły serca jej mieszkańców, a w szczególności Holendrów. Cena tych kwiatów rosła z każdym dniem. W szczytowym okresie popularności za cebulki niektórych odmian płacono tyle, co za całą kamienicę w Amsterdamie! A to tylko niewielki fragment bogatej historii tych kwiatów. Przeszły one długą drogę zanim trafiły na naklejki. Tulipany kryją naprawdę wiele tajemnic!

Wielokolorowe naklejki ścienne – tulipany na polach

Jednym z najczęstszych sposobów przedstawiania opisywanych kwiatów są fotografie ukazujące ich wielkie, ciągnące się niemal po horyzont łany. Taki krajobraz słusznie kojarzy nam się przede wszystkim z Holandią oraz tamtejszymi uprawami. Jak jednak wykorzystać w domu tego typu naklejki? Tulipany to kwiaty występujące w bardzo wielu barwnych odmianach. To duża zaleta podczas aranżowania wnętrza. Bez trudu pośród wielu wzorów z oferty Myloview odnajdziecie najbardziej spójne kolorystycznie z Waszym mieszkaniem naklejki ścienne. Tulipany rosnące na polach z powodzeniem można umieścić jako uzupełniający dodatek w pomieszczeniach, które już wykorzystują florystyczne motywy –  na przykład tapetę z kwiatami czy secesyjne meble. Po tego rodzaju wzory warto sięgnąć także jeśli mamy do dyspozycji nieco większą przestrzeń. Łany delikatnych kwiatów o żywych i intensywnych kolorach to dekoracja, która efektownie ożywi każde wnętrze, jeśli tylko wybierzemy właściwe miejsce i wystarczający rozmiar. Co jednak, jeśli nie mamy takiej możliwości? Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia!

Subtelne naklejki – tulipany na ścianie

Nie mniej atrakcyjne od naklejek z całymi łanami tulipanów są te, które przedstawiają pojedynczy kwiat. Ich dodatkową zaletę stanowi fakt, iż tego typu dekoracja jest dyskretna i nie od razu rzuca się w oczy. Jeśli więc poszukujemy ozdób, które łatwo wtopią się w styl konkretnego wnętrza, stając się estetycznym tłem, to warto rozważyć takie właśnie naklejki ścienne. Tulipany możemy umieścić także w innych miejscach domu. Ozdoby przedstawiające pojedynczy kwiat idealnie pasować będę również na różne meble (na przykład na szafę), a nawet drzwi lub okna. Z pomocą tulipanowych naklejek w łatwy sposób przemienimy każde pomieszczenie w kolorowy ogród. Duża ilość florystycznych motywów szczególnie dobrze sprawdza się w sypialniach oraz salonach, gdzie przekładają się na atmosferę spokoju i delikatności.

Kwiaty na tle drewna

Na sam koniec zostawiliśmy nasz pomysł do kuchni. W tym pomieszczeniu również doskonale prezentować się będą naklejki z tulipanami, a zwłaszcza jeden ich konkretny rodzaj. Mamy tu na myśli wzory przedstawiające te kwiaty na tle drewna. Możliwych opcji jest więc kilka – tulipany mogą być położone na stole, pieńku, ukazane na tle płotu lub boazerii. Każde z tych rozwiązań stawia jednak na swoistą zabawę kolorami – intensywne i żywe barwy kwiatów zostają skontrastowane ze stonowanymi, szarymi oraz brązowymi odcieniami drewna. Ten zabieg powoduje, iż stosujące go naklejki doskonale komponują się z (często bardzo podobną) estetyką kuchni.