Tapety wg kategorii - Motocykle

Dużo o naszym charakterze potrafi powiedzieć muzyka, której słuchamy, styl ubierania się, ale także… stojący w garażu pojazd. Wystarczy chwilka zastanowienia, aby stwierdzić, iż inaczej wyobrażamy sobie typowego właściciela terenówki, inaczej samochodu sportowego, a jeszcze inaczej motocyklu. Zwłaszcza ten ostatni pojazd w naszych oczach często kojarzy się z szczególnymi cechami. Przez lata motory obrosły w swoisty kult, stając się symbolem wolności i przygody. Doceniając więc wyjątkowość tych maszyn, a także dostrzegając ich surowe piękno, zaprojektowaliśmy tapety w motocykle. W zależności od konkretnego wzoru, za sprawą tapety w motocykle, wybrane pomieszczenie może nabrać bardzo różnych cech – surowego klimatu, kojarzącego się z mechaniką albo atmosfery retro, nawiązującej do amerykańskich barów przydrożnych.


 

Wyjątkowa tapeta – motocykle jako motyw przewodni

Wszyscy entuzjaści motorów bez wahania zgodzą się, iż każda z maszyn jest na swój sposób inna, unikatowa. Również ich estetyka dostarcza bardzo różnych możliwości wszystkim, którym podoba się pomysł wykorzystania widoku tych maszyn w formie tapety. Motocykle mogą być więc nowoczesnymi pojazdami o opływowych kształtach – tego typu wzory idealnie pasować będą do wnętrz modernistycznych, oszczędnych w dodatki, za to wyposażonych w sporo elektroniki czy metalowe meble. Znacznej bardziej klasyczne Harley’e (lub maszyny podobnych, stylowych marek) świetnie sprawdzą się natomiast w konwencji retro, jeżeli naszym celem jest odtworzenie klimatu i atmosfery lat sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych.

Co jeszcze może zmienić w naszym mieszkaniu tego rodzaju tapeta? Motocykle, jak zaznaczyliśmy już we wstępie, to pojazdy, które otoczono szczególnym kultem. Organizacje, zjazdy, rajdy, imprezy – to tylko niektóre jego elementy. Od dziesięcioleci motocykle łączą pokolenia, zawsze jednak oferując niezmienne uczucie wolności, możliwość przeżycia przygody oraz oderwanie od szarej codzienności. Jeżeli więc i my marzymy o takiej odskoczni, a brakuje nam czasu na regularne szusowanie pod drogach, śmiało sięgnijmy po tego typu tapety. Motocykle mogą towarzyszyć nam każdego dnia, nawet kiedy nie ruszamy się z domu!

Marzenie najmłodszych – tapety w motocykle w dziecięcym pokoju

Dziecięce fantazje potrafią tyczyć się bardzo różnych spraw – dalekich podróży, wymarzonych zawodów, posiadanych zwierząt… ale również i własnych pojazdów. Posiadanie własnego motoru to częste pragnienie małych chłopców. Tego typu maszyna kojarzy im się z czymś niezwykłym i oryginalnym, znacznie ciekawszym od tak rozpowszechnionych i często widywanych na drogach samochodów. Również i postacie z lubianych przez najmłodszych komiksów czy kreskówek często poruszały się właśnie na motorach. Wystarczy wspomnieć tu choćby o superbohaterach, takich jak Batman czy Wolverine. Jeżeli więc i nasze dziecko podziela fascynację tymi pojazdami, doskonałym wyborem do jego pokoju będzie poświęcona im tapeta. Motocykle dedykowane najmłodszym bywają przedstawione w barwniejszej i nieco bajkowej stylistyce, aczkolwiek możemy również zdecydować się na realistyczne wzory. Wszystko zależy od gustu samego mieszkańca pokoju oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.                   

Śruby, tłoki i silniki

Konwencja ozdób odwołujących się do motocykli to jednak nie tylko same grafiki pojazdów. Tematykę taką możemy wprowadzić również za sprawą odpowiednich detali, które trafią na nasze tapety. Motocykle wiążą się przecież z bardzo różnorodnym wyposażeniem dodatkowym, jak kaski, rękawiczki czy całe kombinezony. Jeżeli natomiast interesuje nas surowa, industrialna estetyka, to doskonałym rozwiązaniem mogą być wzory ukazujące części tych maszyn, jak na przykład śruby, tłoki czy silniki.

Niektóre tapety sięgają również po narzędzia wykorzystywane podczas naprawy motocykli. Warto jednak zaznaczyć, iż jest to dość oryginalna stylistyka, która nie koniecznie będzie pasować do każdego wnętrza. Jeśli jednak minimalizm oraz estetyka czarno-biała nas nie odstraszają, to z pomocą takich wzorów jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowo ciekawe oraz oryginalne kompozycje. Należy jednak pamiętać, iż tego rodzaju tapety wymagają również odpowiednio dobranych dodatków. Jeżeli i do nich podejdziemy z pomysłem, tu uda nam się osiągnąć naprawdę niesamowity efekt. Jak więc widać, tapety z wizerunkami motocykli nie są dekoracją zarezerwowaną jedynie dla posiadaczy tych pojazdów!