Obrazy wg kategorii - Ameryka Południowa

Ameryka Południowa to ciepły i urozmaicony pod względem przyrody, obszar kuli ziemskiej – zajmuje czwarte miejsce pod względem wielkości wśród kontynentów. Fauna, a także liczne wodospady i malownicze krajobrazy, sprawiają, że obrazy Ameryki Południowej sprawdzą się doskonale do dekoracji wnętrza i stworzenia w nim odprężającej i przyjemnej, atmosfery. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak pięknym i jednocześnie tajemniczym miejse, jest Ameryka Południowa. Obrazy z ujęciem tego kontynenu są więc propozycją dla osób ceniących południowe stylizacje i piękno tego miejsca, słynącego z tequili, najdłuższej rzeki na świecie – Amazonki oraz dużej ilości słońca.

50 obrazów

 

Obrazy Ameryki Południowej: sposób na brazylijskie wnętrza

Krajobrazy Ameryki Południowej sprawdzą się doskonale we wnętrzach inspirowanych brazylijską stylistyką. Płótno z malowniczym pejzażem warto wykorzystać w pomieszczeniach, w których rządzą kolory, odważne detale, radosne kompozycje kształtów i wzorów. Które motywy wybrać i jak przy ich użyciu wyeksponować południową stylizację? O tym poniżej!

KOLOROWE KADRY: Brazylijskie wnętrza są barwne, hołdują żywiołowości i zabawie, a także pozytywnemu nastawieniu do życia. Nacisk na kolor sprawi, że salon zyska bardziej południowy charakter, a jeśli dodatkowo wzbogacą go kadry prezentujące najbardziej charakterystyczne miejsca w Brazylii, zyska na wyrazistości i przytulnym wyglądzie. Brazylijską stylizację warto wyeksponować przy użyciu obrazów Ameryki Południowej. Fotografie, przywodzące na myśl kultowe symbole kontynentu, kuchnię, tradycję i styl życia, będą inspirować do cieszenia się chwilą i uprzyjemniać sjestę w zaciszu domu.

AKCENTY LUDOWE: Płótna z charakterystycznymi motywami ludowymi mogą być doskonałym uzupełnieniem aranżacji inspirowanej Ameryką Łacińską. Kwiatowe i folkowe kompozycje sprawdzą się świetnie w zestawieniu z sofą wypełnioną mnóstwem poduszek zdobionych etnicznymi deseniami, rzeźbioną, rustykalną komodą oraz ludowymi dekoracjami wykonanymi z naturalnych materiałów. Całość warto zwieńczyć zieloną roślinnością w donicach.

KRAJOBRAZY: Zielone rośliny w dekorowanych ornamentem, naczyniach, ziemiste tkaniny, meble wykonane z surowców – wnętrze inspirowane przyrodą zyska na atrakcyjności i wyrazistym charakterze, jeśli w przestrzeń wkomponujemy obrazy Ameryki Południowej prezentujące najpiękniejsze cuda natury. Warto tutaj wykorzystać pejzaż przedstawiający rzekę Amazonkę z lotu ptaka, krajobraz Patagonii lub najsłynniejsze miasto Inków – Machu Picchu. W otoczeniu roślinności, kolorowych detali i drewna, sprawdzą się świetnie także obrazy Ameryki Południowej z wodospadami.

MAGIA KARNAWAŁU: Miłośnicy barwnych, klimatycznych i nietuzinkowych dekoracji we wnętrzach mogą sięgnąć po ozdoby, z którymi kojarzy się Ameryka Południowa. Obrazy inspirowane najsłynniejszym karnawałem świata – w Rio de Janeiro, maski, piękne tancerki, kolorowe stroje – wśród wielu magicznych motywów nie brakuje tych najbardziej charakterystycznych dla tej części świata i panujących w mieście karnawałowych zwyczajów. Dodatek w takim wydaniu będzie znakomitym uzupełnieniem eklektycznych i barwnych pomieszczeń, czerpiących trendy z najdalszych zakątków świata.

Ameryka Południowa: obrazy w formie map

Jeśli Twoim kolejnym podróżniczym celem jest Ameryka Południowa, obrazy tego rejonu świetnie będą pasować do Twojego salonu lub sypialni. Mapa prezentująca ten kontynent będzie wówczas nie tylko oprawą ściany, ale skutecznie będzie przypominać Ci o Twoim globtroterskim marzeniu. Takie płótno ożywi również przestrzeń w pokoju nastolatka i będzie sprzyjać ciekawości świata oraz pierwszym pasjom związanym z podróżowaniem po świecie. Doskonałym rozwiązaniem w pokojach młodszych dzieci będzie wykorzystanie mapy Ameryki Południowej w bajkowej, kolorowej wersji. W dziecięcej sypialni świetnie sprawdzą się mapy na większym płótnie, prezentujące zwierzaki charakterystyczne dla określonych krajów i obszarów. Barwny dodatek będzie spełniać nie tylko funkcję dydaktyczną, ale także dekoracyjną – doda pomieszczeniu przytulności. Mapa w tradycyjnej odsłonie może zostać wykorzystana jako prezent dla osoby marzącej o zwiedzeniu malowniczego kontynentu. Natmoaist mapa retro, stylizowana na starą, sprawdzi się świetnie we wnętrzach urządzonych w stylu kolonialnym – uwydatni charakter stylizacji i stworzy w pomieszczeniu odpowiedni klimat.