Fototapeta tunel

Fototapeta tunel to niezwykle oryginalna dekoracja pasująca do każdego wnętrza. Dla wielu jest ozdobą niezwykle trudną do zaaranżowania, dlatego rzadko kto się na nią decyduje. Warto jednak podkreślić, że dekoracja z tunelem to niezwykle prosty i szybki sposób na to, aby powiększyć optycznie salon, nadać mu głębi i wprowadzić wrażenie ruchu. Dzięki temu, że ta forma architektoniczna może przybierać najróżnorodniejsze formy i style, będzie pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Jeśli nie jesteś pewny jak zaaranżować fototapety z tym motywem, poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, dzięki którym fototapeta tunel 3d nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic! 

228 fototapet

 

Fototapeta z tunelem 3d to szybka droga do większego salonu

Grafika z tunelem przeniesie Cię w zupełnie inny wymiar. Jeśli aranżując pokój zmagasz się z niewielkim metrażem, wąskim wnętrzem lub niskim stropem, trójwymiarowy tunel optycznie powiększy salon i spowoduje, że będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Szeroki wachlarz przedstawień gwarantuje, że każdy znajdzie dokładnie taki charakter fototapety 3d tunel, który będzie pasował do wnętrzarskiego stylu jaki panuje w aranżowanym pokoju. Dodatkowo fototapeta tunel ma uniwersalny charakter który sprawia, że będzie znakomitą dekoracją przestrzeni przez długie lata, niezależnie od panującej mody i stylistycznych trendów.

Tunel w każdym stylu i w każdym wnętrzu

Wydawać by się mogło, że fototapeta z tunelem jest mało atrakcyjną formą dekoracyjną. Prym wiodą spektakularne konstrukcje architektoniczne przedstawiające starodawne rozwiązania jak most Karola w Pradze,  industrialne XIX-wieczne dworce czy zabytkowe kościoły i pałacyki. Wystarczy jednak przejrzeć kilka propozycji, aby zobaczyć, że fototapeta tunel to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które optycznie powiększy nam przestrzeń. To także zapierająca dech w piersiach dekoracja, która może przyjąć rozmaite formy: od minimalistycznych, przez rustykalne, aż po czystą abstrakcję przypominającą teleport z filmów science-fiction. Fototapety z motywem tunelu sprawdzą się doskonale w każdej przestrzeni.

Tunel w stylu minimalistycznym będzie się znakomicie prezentować w nowoczesnym wnętrzu. Przedstawienie tunelu wykonanego z surowych materiałów: wykutego w kamieniu lub  wzniesionego z betonu, będzie doskonale korespondować z monochromatyczną kolorystyką wnętrza i użytymi surowcami. Coraz częściej bowiem nowoczesne wnętrza dekorowane są za pomocą nietynkowanych, betonowych ścian lub ceglanych murów.

Tunel w industrialnym klimacie przedstawia najczęściej zapierające dech w piersiach stalowe konstrukcje z przeszkleniami przypominające rozwiązania z XIX-wiecznych dworców kolejowych. Rozwiązania te, będące wówczas symbolem nowoczesności, po dziś dzień wzbudzają zachwyt i uznanie z powodu niebywałego kunsztu architektów. Tunel w tym stylu doskonale podkreśli nowoczesny charakter wnętrza i stworzy harmonijną całość z metalowymi meblami.

Abstrakcyjne fototapety 3d z tunelem z pewnością przypadną do gustu miłośnikom nowych technologii i filmów science-fiction,  w których teleport i podróże w czasie są na porządku dziennym. Motyw wirującego tunelu stworzonego z kolorów i światła nie tylko ożywi monochromatyczną przestrzeń. Wrażenie ruchu spowoduje, że statyczna dotąd kompozycja pokoju będzie bardziej dynamiczna i zyska na lekkości.    

Grafiki w stylu rustykalnym mogą także nawiązywać do formy tunelu. Alejka umieszczona pod gęsto zarośniętymi koronami drzew lub  tunel zbudowany z giętkich bambusowych tyczek w tropikalnym lesie będą świetną ozdobą sielskiego wnętrza. Nie tylko podkreślą związek z przyrodą. Będą także pasować do drewnianych mebli, polnych kwiatów ustawionych w ludowych wazonach i wiklinowych ozdób. 

Powiększająca fototapeta - tunel 3D w dużym salonie

Fototapeta z tunelem sprawdzi się jednak nie tylko w kameralnym pokoju. Równie dobrze będzie się prezentować w przestronnym, industrialnym salonie, minimalistycznym lofcie czy wielkiej sypialni. I choć w takim wnętrzu efekt głębi i trójwymiarowości nie jest priorytetem, duży metraż sprawi, że będziemy mogli ładnie wyeksponować tę dekorację.

Fototapeta tunel w sypialni

W takiej przestrzeni znakomicie sprawdzi się fototapeta z tunelem w formie dwóch rzędów sąsiadujących ze sobą starożytnych kolumn greckich. Kompozycja o antycznym charakterze nada sypialni klasycznego wyglądu i elegancji, a stonowana kolorystyka ułatwi zasypianie.