Fototapety Afryka

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy myślisz o Afryce? Dzikie zwierzęta, egzotyczna dżungla czy wielobarwne stroje mieszkających tam tubylców? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja odpowiedź jesteśmy przekonani, że nasza fototapeta na ścianę Afryka zawiera dokładnie te elementy. Skąd taka pewność? Dostępne w naszym sklepie internetowym wzory prezentują bowiem niezwykle szeroki wachlarz przedstawień, dzięki czemu bez kłopotu znajdziesz taki wzór, który chodzi Ci po głowie. Fototapeta afrykańskie słonie, dzikie krajobrazy czy malownicze wioski? Wszystko to, a także znacznie więcej, znajduje się na wyciągnięcie Twojej ręki. Jedyne, co musisz zrobić, to zdecydować się na konkretny wzór. Ale musimy Cię ostrzec – wybór fototapety Afryka jest naprawdę trudny! 

Fototapeta afrykańska do salonu

Fototapeta afrykańska do salonu

Afrykański motyw w nowoczesnej formie: takie łączenie estetyk sprawdza się w każdego rodzaju przestrzeni.
Fototapeta afrykańska sawanna

Fototapeta afrykańska sawanna

Zapierające dech w piersiach krajobrazy są tym, za co najbardziej kochamy Afrykę. Niech fototapeta z sawanną upiększy Wasz salon.
202 fototapet
Fototapeta Afryka do przedpokoju

Fototapeta Afryka do przedpokoju

Fototapeta ze stylizowaną mapą Afryki z pewnością ociepli i ożywi przestrzeń przedpokoju.
Fototapeta afrykański motyw

Fototapeta afrykański motyw

Barwny motyw ścienny inspirowany jest sztuką afrykańską. Możemy umieścić go w kolonialnym salonie, bądź w pokoju młodzieżowym.
Fototapeta afrykańskie kobiety

Fototapeta afrykańskie kobiety

Fototapeta z sylwetkami kobiet uatrakcyjni i podkreśli aranżację stylowej restauracji, kawiarni, czy też małego bistro.
Fototapeta Madagaskar

Fototapeta Madagaskar

Błyskawiczna wycieczka na Madagaskar! Fototapeta inspirowana pięknem Afryki podkreśli elegancki wystrój wnętrza.
Fototapeta miasto w Afryce

Fototapeta miasto w Afryce

A może zamiast popularnych widoków Nowego Jorku i Paryża wybierzecie panoramę Cape Town?
Fototapeta zwierzęta Afryki

Fototapeta zwierzęta Afryki

Żyrafy w naturalnym środowisku - fototapeta to wyjątkowy sposób na przeniesienie pierwiastka Afryki do swoich czterech kątów.
Fototapeta afrykański wzór etno

Fototapeta afrykański wzór etno

Decydując się na aranżację w nurcie kolonialnym warto udekorować przestrzeń mozaikami, charakterystycznymi dla sztuki Afryki.
Fototapeta mapa Afryki

Fototapeta mapa Afryki

Fototapeta mapa Afryki w ognistych kolorach będzie niebanalnym tłem dla naturalnej aranżacji wnętrza.
Fototapeta park narodowy w Kenii

Fototapeta park narodowy w Kenii

Parki narodowe zajmują ogromny procent kontynentu. Wszystkie najpiękniejsze afrykańskie krajobrazy znajdziecie w naszej kolekcji fototapet.
Fototapeta symbole Afryki

Fototapeta symbole Afryki

Eklektyczne rozwiązanie: w minimalistycznym salonie umieśćmy fototapetę z oryginalną mapą Afryki.

 

Fototapeta Afryka – fascynacja egzotycznym lądem

Dzika i egzotyczna Afryka fascynowała ludzi odkąd dowiedzieli się o jej istnieniu. Największe zainteresowanie rozbudziła jednak dopiero pod koniec XVIII w., kiedy doszło do utworzenia w Londynie „African Association”, towarzystwa, którego celem stało się badanie tego kontynentu. Wydarzenie to można także potraktować jako symboliczną datę kształtowania się stylu kolonialnego, po który tak często sięgamy. Przebywający wiele miesięcy poza domem brytyjscy naukowcy, zaczęli sprowadzać do swoich kolonii typowo angielskie meble i elementy wystroju, łącząc je z lokalnymi akcentami. I choć czasy kolonizatorskie mamy już dawno za sobą, styl ten zadomowił się na dobre w świecie dekoracji wnętrz, a jego znakomitym uzupełnieniem jest fototapeta Afryka przedstawiająca dzikie zwierzęta lub malownicze pejzaże.

Fototapeta na ścianę Afryka w kolonialnym salonie

Salon w stylu kolonialnym to przede wszystkim łagodne, stonowane kolory: brązy, beże i kość słoniowa, masywne meble z egzotycznego, ciemnego drewna, lekkie rattanowe fotele i afrykańskie akcenty na przykład fototapeta na ścianę Afryka czy figurki dzikich zwierząt. W takim wnętrzu doskonale prezentują się także rośliny doniczkowe o dużych liściach i tropikalnych kwiatach, które przypominają gatunki z lasów zwrotnikowych.

  • W kolonialnej aranżacji znakomicie będzie wyglądać fototapeta Afryka przedstawiająca gęstą, dziką dżunglę pełną kolorowych ptaków. Barwne akcenty ożywią przestrzeń i urozmaicą stonowane wnętrze.
  • Świetną propozycją jest także fototapeta afrykańska ukazująca zwierzęce motywy – paski zebry lub tygrysa bądź charakterystyczne cętki lamparta.
  • A jeśli szukasz stonowanej dekoracji o ponadczasowym charakterze, fototapeta Afryka przedstawiająca starodawną, pożółkłą mapę będzie perfekcyjnym wyborem. Taki wzór jest znakomitym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy w pokoju znajduje się autentyczny, zabytkowy globus.

Lew salonowy, czyli fototapeta motyw afrykański w pokoju dziennym

Nie musisz posiadać salonu w stylu kolonialnym, aby zdecydować się na egzotyczne motywy dekoracyjne. Zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonym pokoju fototapeta na ścianę Afryka będzie przepiękną ozdobą jeśli tylko umiejętnie dopasujesz ją do panującego wystroju. Popularne na tapetach akcenty afrykańskie jak dzikie zwierzęta, malownicze wioski, zachwycające stroje tubylców czy charakterystyczna przyroda stworzą unikalną aranżację, jeśli dopasujesz je do urządzanego pokoju pod względem kolorystycznym. Ciekawy efekt osiągniesz także łącząc je z kolorowym stylem boho. Fototapeta motyw afrykański przedstawiająca wielobarwne papugi lub kwiaty będzie się doskonale prezentować w radosnym, nieco hipisowskim wnętrzu.

Fototapeta afrykańska z unikalną architekturą

Afryka to jednak nie tylko egzotyczna przyroda i dzikie zwierzęta. To także unikalna i zachwycająca architektura, która może stać się przepiękną ozdobą Twojego wnętrza. Fototapeta motyw afrykański przedstawiająca jeden z cudów świata, czyli Piramidę Cheopsa to wzór, który sprawdzi się zarówno w salonie miłośnika wycieczek, jak i w biurze podróży. Ciekawie wykadrowany wzór sprawi, że nawet dobrze znany obiekt zaprezentuje się nam jako coś zupełnie nowego. Inna nasza propozycja to fototapeta afrykańska przedstawiająca charakterystyczne białe domki z niebieskimi dachami typowe dla zabudowy Tunezji. Jasna kolorystyka i widok krystalicznie czystego morza będą świetnym sposobem, aby rozjaśnić i ożywić aranżowany salon.

Fototapeta afrykańskie słonie w pokoju dziecka

Dziecięcy pokój daje Ci wprost nieograniczone możliwości, aby wykorzystać potencjał, jaki drzemie w egzotycznych motywach. Fototapeta na ścianę Afryka może nawiązywać do zabawnych bohaterów z bajki o Królu Lwie. Simba, Timon czy Pumba zagoszczą w pokoju Twojego malucha, a odpowiednio dobrane naklejki na meble uzupełnią disney’owską aranżację. Ciekawym pomysłem jest także rysunkowa fototapeta afrykańskie słonie, która przedstawia stado zwierząt na tle pustynnej sawanny. Z kolei w pokoju dziewczynki, która całym swoim sercem kocha wszystkie żyjące na ziemi zwierzęta, fototapeta Afryka przedstawiająca małe lwiątko lub kolorową papużkę, będzie perfekcyjnym wyborem.