Naklejki wg kategorii - Lis

Dekoracje inspirowane zwierzętami posiadają bardzo wiele zalet i są niesamowicie różnorodne. Na dobrą sprawę każdy z gatunków posiada swoje indywidualne cechy, mogące stanowić inspirację podczas aranżacji wnętrza. Przy tak olbrzymim wyborze automatycznie pojawia się pytanie: wizerunek, którego ze zwierzaków wykorzystać w naszym domu? Dziś przybliżymy Wam jedną z ciekawszych i atrakcyjniejszych opcji: przedstawiające rudych mieszkańców lasów naklejki. Liski – bo to o nich mowa – to wesołe zwierzęta wzbudzające sympatię, które równocześnie kojarzą się z cechami takimi jak spryt czy przebiegłość. Przekonajcie się sami, jak ciekawie może prezentować się przedstawiająca je naklejka. Lisek w formie ściennej dekoracji będzie znakomitym uzupełnieniem pokoju dziecięcego, ale znakomicie sprawdzi się także i w innych pomieszczeniach.

46 naklejek

 

„Rude” naklejki ścienne – lis i jego ubarwienie

„Rudy ojciec, rudy dziadek, rudy ogon to mój spadek” – pisał w swoim wierszyku dla dzieci znany poeta Jan Brzechwa. Właśnie tego koloru umaszczenie najczęściej kojarzone jest z lisami. Nie zmienia to jednak faktu, iż gatunek ten występuje w bardzo wielu barwach. Najpopularniejszy lis rudy (bo istnieją także białe lisy polarne) może być nie tylko rdzawy czy czerwony, ale również platynowy, szary, brązowy, bursztynowy, a nawet czarny. Zaskakujące, prawda? To jednak właśnie rudą, najpopularniejszą odmianę tych zwierząt najczęściej przedstawiają nasze ścienne naklejki. Liski o takim umaszczeniu są niezwykle charakterystyczne, przez co trudno pomylić je z przedstawicielami innych gatunków z rodziny psowatych. Kolorystyka tych zwierząt jest oczywiście także kluczowa dla efektów, jakie możemy uzyskać z pomocą przedstawiających lisy dekoracji. O czym powinniśmy więc pamiętać, gdy naszym wyborem jest tego rodzaju naklejka? Lisek w kolorze rudym znakomicie będzie prezentował się na tle spójnym kolorystycznie, przykładowo na ścianach pomalowanych farbami o ciepłych kolorach (jak brązy czy czerwienie), a także pośród drewnianych mebli. Możemy jednak zdecydować się również na całkowicie odwrotny zabieg. Umieszczenie naklejki na tle kontrastowym sprawi, iż taka ozdoba będzie automatycznie przyciągać nasz wzrok. Rudy kolor w zielonym czy turkusowym otoczeniu staje się bowiem jeszcze bardziej wyrazisty i efektowny. 

Przyrodnicza naklejka: lisek w naturalnym otoczeniu

Choć większość z nas lubi oglądać zwierzęta w zoo, to jednak niemal wszyscy zgodzimy się, iż najpiękniej prezentują się one w swoim naturalnym otoczeniu. Lisy nie są oczywiście pod tym kątem wyjątkiem. Dlatego też bardzo wiele naklejek z naszej oferty ukazuje te rude zwierzaki właśnie w ich codziennym środowisku: buszujące w leśnej gęstwinie, polujące na łąkach czy schowane pośród zarośli. Tego rodzaju przyrodnicze dekoracje (jeśli umieścimy je w odpowiednim miejscu) nadadzą każdemu wnętrzu oryginalnego oraz niezwykłego wyglądu. Zrobione z ukrycia fotografie zwierząt najpełniej i najautentyczniej oddają naturalne piękno świata przyrody. Ponieważ wszystkie zdjęcia, które przenieśliśmy w Myloview na naklejki, zostały wykonane w pełni profesjonalnie oraz są najwyższej jakości, to uchwycone na nich lisy zachwycają zarówno barwą, jak i szczegółowością detali. Z ich pomocą każde wnętrze nabierze nieco dzikiego charakteru.

Wesołe naklejki – liski w pokoju dziecięcym

Podczas planowania aranżacji domu kilka pomieszczeń wymaga szczególnej uwagi. Bez wątpienia do tej grupy należy pokój dziecięcy. Dobrze sprawdza się w nim kilka rodzajów dekoracji – między innymi właśnie wizerunki sympatycznych zwierząt. A spośród wszystkich znanych gatunków lisy zawsze należały do tych bardziej lubianych przez dzieci. Nikt przecież nie zaprzeczy, iż te leśne rudzielce potrafią wyglądać naprawdę słodko! Kwestią otwartą pozostaje jednak konkretny wzór, jaki miałaby przedstawiać wybrana przez nas naklejka. Lisek na takiej dekoracji może być na przykład namalowany – bardziej realistycznie lub w bajkowej stylistyce. Oczywiście fotografie również stanowią dobry wybór, pod warunkiem, że znajdziemy kadry odpowiednie do pokoju dziecięcego. Przykładowo w tym wnętrzu dobrze sprawdzą się zdjęcia śpiących lisków, albo zbliżenia wykonane na pyszczki tych zwierząt.

Zimowa naklejka: lisek na śniegu

Opowiedzieliśmy już wcześniej o kilku pomysłach na wykorzystanie naklejek ukazujących rude lisy. Warto jednak jeszcze wspomnieć o pewnym szczególnym typie tego rodzaju dekoracji: wzorach przedstawiających te zwierzęta w zimie, na białym śniegu. Takie wzory w ciekawy, a zarazem przykuwający spojrzenie sposób łączą mlecznobiałą barwę tła z rudą sierścią lisów. Dzięki temu same w sobie zawierają już element kontrastowy, który automatycznie ożywi wybrane przez nas pomieszczenie, równocześnie nadając mu wyrazistego charakteru.