Naklejki wg kategorii - Kosmos

Rozgwieżdżone niebo od zawsze stanowiło inspirację dla myślicieli i poetów. Każdy wiek, w którym zdobywaliśmy coraz to nowe strzępki wiedzy na temat przestrzeni otaczającej naszą planetę, rodził nowy zachwyt, ale i nowe pytania. Nawet dziś, kiedy co dzień badamy kolejne zakątki kosmosu za pomocą nowoczesnych sond, Wszechświat nadal pozostał otchłanią tajemnic. Nie przeminęła również i nasza inspiracja. Jeżeli więc Ty także podzielasz tę niezwykłą pasję, polecamy wyrazić ją za pomocą ozdobnej naklejki. Kosmos nie musi być niedostępną przestrzenią! Wręcz przeciwnie – może zagościć pod Twoim dachem. Wystarczy, że sięgniesz po odpowiednie naklejki z kosmosem. 

Naklejka kosmos na laptopa

Naklejka kosmos na laptopa

Jesteś marzycielem i lubisz to, co nieznane? Nasza naklejka na laptopa będzie dla Ciebie idealna!
Naklejka ścienna galaxy

Naklejka ścienna galaxy

Kolorowa galaktyka z gwiazdami wprowadzi magiczny nastrój i nada unikalny charakter każdemu pomieszczeniu.
261 naklejek
Czarno-biała naklejka do kuchni

Czarno-biała naklejka do kuchni

Stonowane wersje naklejek z motywem kosmosu będą wyglądały świetnie na odważnych, mocnych kolorach.
Naklejka kosmos do sypialni

Naklejka kosmos do sypialni

Pastelowy księżyc doda romantycznego, a zarazem tajemniczego nastroju w Twojej sypialni.
 Naklejka ruch planet

Naklejka ruch planet

Potrzebujesz pomocy przy docenianiu każdej chwili? Naklejka pokazująca ruch Układu Słonecznego sprawdzi się w Twoim mieszkaniu.
Minimalistyczna naklejka galaktyka

Minimalistyczna naklejka galaktyka

Subtelna dekoracja przedstawiająca planety krążące wokół słońca, to wisienka na torcie w wystroju pokoju marzyciela.
Naklejka kosmos do pokoju dziecka

Naklejka kosmos do pokoju dziecka

Motyw nieznanego, inspirującego kosmosu sprawdzi się dobrze w pokoju dziecka - może później jakiś młody człowiek zostanie astronautą!
Kosmiczna naklejka z królikiem

Kosmiczna naklejka z królikiem

Chcesz zaskoczyć gości przychodzących do Twojego domu? Wybierz jeden z ulubionych motywów kosmosu i naklej go na szafkę.
Naklejka motywacyjna z planetami

Naklejka motywacyjna z planetami

Akwarelowa naklejka ścienna z cytatem idealnie uzupełni wystrój stonowanego wnętrza i zainspiruje do wielkich marzeń!
Naklejka kosmos na drzwi

Naklejka kosmos na drzwi

Wszyscy miłośnicy matematyki chętnie wybiorą inspirującą naklejkę przedstawiającą geometrię Układu Słonecznego.
Naklejka kosmos z Wielkim Wozem

Naklejka kosmos z Wielkim Wozem

Lubisz nocą siedzieć na dworze i obserwować gwiazdy? Od teraz będziesz mógł robić to samo, ale siedząc wygodnie w łóżku.
Naklejka kosmos do salonu

Naklejka kosmos do salonu

Gdy spojrzysz na tę naklejkę od razu zadasz sobie pytanie - jak bardzo fascynująca może być myśl o tym, że może nie jesteśmy jedynymi ludźmi w naszej galaktyce?

 

Gwiezdne naklejki: kosmos w czterech ścianach

Kiedy patrzymy w nocne, rozgwieżdżone niebo, nie tylko dostrzegamy jego piękno, ale często ogarnia nas również poczucie zachwytu nad ogromem Wszechświata. Choć niekiedy zdaje się on być pusty i zimny, to jednak występujące w nim niezwykłe kompozycje barwne i świetlne potrafią sprawić, iż zaniemówimy. Mowa tu oczywiście o różnorakich gwiazdach czy mgławicach, a także znacznie większych skupiskach ciał niebieskich, które układają się w fantastyczne i unikatowe wzory. Wszystkie te wymienione elementy mogą stać się ozdobą naszego domu! W jaki sposób? Cóż, za sprawą naklejek ściennych. Kosmos jako motyw ozdobny najczęściej przedstawiany jest w formie ciemnej przestrzeni, której kolorystyka mocno kontrastuje z wyraźnymi barwami, wnoszonymi przez gwiazdy lub planety. To oczywiście najpopularniejszy schemat, ale możemy również zdecydować się na inne. Kilka z nich postaramy się opisać tutaj w paru słowach, pomagając równocześnie w wymyślaniu aranżacji. Zawsze pragnąłeś wyruszyć w kosmos? Naklejki to pierwszy krok w międzyplanetarne marzenia!

Naklejki ścienne: kosmos, gwiazdy oraz galaktyki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, „nocne niebo” to najpopularniejszy i najczęściej spotykany wzór. Ciemna przestrzeń rozświetlona drobnymi punkcikami gwiazd, to bez wątpliwości pierwszy obraz jaki przyjdzie nam do głowy, kiedy tylko padnie słowo „kosmos”. Naklejki często odzwierciedlają to skojarzenie. Za ich sprawą możemy więc fragment nocnego nieba przenieść na stałe pod nasz dach. Pewną wariacją, a zarazem rozbudowaniem tego motywu jest widok na całą galaktykę. Taka perspektywa przedstawia już nie losowo rozmieszczone punkty, ale cały złożony wzór kosmicznej spirali. Od strony wizualnej starannie zadbano o atrakcyjność takich naklejek. Kosmos na ścianie może więc wpadać w różnorakie tonacje kolorystyczne, w zależności od naszego zapotrzebowania. Wzory te łatwo więc wkomponujemy w stylizację naszego mieszkania, dostosowując je do już wybranych barw ścian czy mebli.

Wielokolorowe naklejki: kosmos pełen planet

Niekoniecznie gwiezdna przestrzeń musi być głównym, dominującym motywem. Nie brak przecież ciekawych alternatyw na inne naklejki dekoracyjne. Kosmos pełen jest planet oraz ich księżyców. Jak dopasować wzór do wnętrza?

- Po pierwsze, przyjrzyj się kolorom – wszyscy dobrze wiemy, iż Mars nazywany jest „czerwoną planetą” nie bez powodu. Również inne ciała niebieskie posiadają swoje charakterystyczne barwy, które określą klimat całej naklejki - spójrzmy na Neptun, Wenus, a także na Ziemię!

- Kosmos na ścianie naszego domu nie musi być jednak ujęty tak wąsko. Ciekawym wyborem będą przykładowo naklejki z kilkoma planetami, co automatycznie wprowadzi znacznie większe zróżnicowanie kolorystyczne. Interesującą kompozycją, którą możemy utworzyć z tego typu wzorów, jest skompletowanie całego Układu Słonecznego. Wszystkie planety możemy rozmieścić w różnych miejscach na ścianie w pokoju dziecka.

Naklejki: Wszechświat i jego zdobywcy

Wielu z nas podczas wyboru motywu dekoracji chciałoby wyjść poza schematy. Mamy na to sposób! Na kosmos patrzymy przez pryzmat jego... gości! I nie mówimy tu o mieszkańcach innych planet, ale o bohaterach wielu dzieci – astronautach. Również i oni trafili na naklejki! Zdjęcia kosmonautów to niemal obowiązkowy wybór do pokoju każdego malucha, który marzy o lotach rakietami czy karierze w NASA. Taka dekoracja skradnie również serce niejednego dorosłego, którego myśli stale krążą wokół gwiazd. Patrząc więc na mnogość dostępnych wzorów, możemy śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż kiedy sięgamy po naklejki, kosmos możliwości dopiero się przed nami otwiera!