Fototapety wg kategorii - Glamour

Fototapety glamour to dekoracja dla osób, które kochają wyraziste, pełne dobrego smaku aranżacje odznaczające się luksusem i bogactwem. Spieszymy jednak z wyjaśnieniem, że aby stworzyć wnętrze utrzymane w tej estetyce wcale nie trzeba wydać wszystkich oszczędności swojego życia. Cały trick polega na sprytnym dobraniu mebli i dodatków. Znane powiedzenie mówi: nie wszystko złoto, co się świeci. Ale nie musimy mieć wcale kosztownych materiałów, by cieszyć się spektakularnym wystrojem. Połyskliwa, złocona fototapeta glamour będzie zapierającą dech w piersiach ozdobą, która całkowicie zmieni dotychczasowy charakter otaczającej Cię przestrzeni.   

74 fototapet

 

Fototapety glamour – wszystko, co musisz wiedzieć o tym stylu

Styl glamour, to obok skandynawskiej estetyki, jeden z najbardziej popularnych nurtów w świecie aranżacji wnętrz. Nigdy nie wychodzi z mody, a dzięki ponadczasowej elegancji, która czerpie z wielu różnorodnych epok, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Siła jego oddziaływania polega na połączeniu z pozoru niepasujących elementów i materiałów. Plastik miesza się tutaj z imitacją złota, nowoczesny design przeplata z antykami w stylu ludwikowskim, a delikatne odcienie mieszają z głęboką czernią. W jaki sposób najszybciej wyczarować salon lub sypialnię w tej właśnie estetyce? Fototapeta glamour na ścianie, efektowny fotel wzorowany na baroku i kryształowy żyrandol będą doskonałą bazą. Pozostała część wystroju powinna opierać się na oszczędnym w wyrazie, nowoczesnym designie. A jeśli poruszyliśmy już temat ściennych dekoracji, warto przyjrzeć się bliżej wzorom, jakie znajdują się na wyciągnięcie naszej ręki.

Fototapety glamour w salonie: otocz się luksusem

Od dłuższego już czasu bardzo dużą popularnością cieszą się wzory imitujące najprzeróżniejsze materiały. W stylu industrialnym sięgamy po beton i cegłę, a w rustykalnym po drewno – nowe lub delikatnie zmurszałe. Z kolei fototapety glamour obrały sobie za cel jak najwierniejsze odwzorowanie szlachetnych i drogich minerałów. W dawnych czasach drogocenne kamienie mieli w swoich zamkach i pałach jedynie królowie. Dzisiaj możemy cieszyć się luksusami praktycznie bez żadnych ograniczeń – w tym również finansowych. Imitacja białego lub czarnego marmuru z charakterystycznym żyłkowaniem lub tęczowa struktura agatu do złudzenia będzie przypominać prawdziwy minerał, a cena takiej dekoracji jest jak najbardziej do zaakceptowania. Zaletą takiej fototapety jest to, że będąc jednocześnie bardzo wystawną, daje nam możliwość wprowadzenia do wnętrza jeszcze innych, interesujących bibelotów i dodatków. Choć na ścianie, na której znajduje się fototapeta glamour nie powinniśmy wieszać plakatów, ani obrazów, aby nie przyćmiły naszej ozdoby, spokojnie możemy je umieścić w innej części salonu

Szlachetna sypialnia - fototapety glamour w wiktoriańskim stylu

Kochamy miękkie, płynne ornamenty o powtarzającym się motywie, które odsyłają nas do niezwykle eleganckiej epoki wiktoriańskiej. Taki wzór już sam w sobie prezentuje się niezwykle okazale. W stylu glamour wszystkiego musi być jednak dużo i na bogato, dlatego włączyliśmy do naszej oferty niezwykle efektowne, złocone desenie. W przestronnym wnętrzu o dużych oknach doskonale będą się prezentować czarne fototapety w stylu glamour ze srebrnymi akcentami. Z kolei w przypadku kameralnej sypialni postawmy na jasny wzór o urzekających ornamentach w ciepłym kolorze rose gold. Taką aranżację warto uzupełnić o dyskretne, ale urodziwe dodatki. Świetnie sprawdzą się metalowe świeczniki w kolorze srebra, miedzi lub mosiądzu (w zależności od tego jaką ścienną dekorację wybraliśmy), ozdobne lampki, które postawimy na nakastlikach i zdobiona narzuta na łóżko. 

Przedpokój pełen złota – efektowne fototapety w stylu glamour

W aranżacji wnętrz można popełnić wiele przestępstw. Jednym z najczęstszych przewinień jest zaniedbanie względem… naszego przedpokoju. Zazwyczaj traktujemy tę przestrzeń po macoszemu, a to świetne miejsce, by stworzyć efektowne preludium, które wprowadzi nas do dalszej części mieszkania. Szukając efektownej dekoracji, która od razu przykuje uwagę gości, warto sięgnąć po złocone fototapety glamour w kwiatowe motywy lub szerokie, pionowe pasy. Zaleta takiej ozdoby jest nie tylko elegancja i szyk. Połyskujące materiały sprawią, że nawet ciemny przedpokój nabierze blasku, a wąska przestrzeń będzie się wydawać bardziej przestronna. Co więcej, mając przed oczami tak efektowny, złoty ornament całkowicie zatuszujemy wszelkie mankamenty wnętrza, które do tej pory nie dawały nam spokoju.