Naklejki wg kategorii - Otwarte drzwi

W ofercie Myloview znajdują się najprzeróżniejsze naklejki. Otwarte drzwi to z pewnością jeden z bardziej zaskakujących i oryginalnych motywów przedstawieniowych. Dlaczego znalazł się na naszej stronie internetowej? Ponieważ ta niepozorna ozdoba może zdziałać prawdziwe cuda w naszym wnętrzu. Wystarczy powiedzieć, że przestrzenny wzór powiększy optycznie niewielki metraż i wprowadzi wrażenie dodatkowej głębi, dzięki czemu zmieni się nasze postrzeganie kameralnego pokoju. Na tym jednak nie kończą się zalety naklejki z otwartymi drzwiami. Jeśli sięgniemy po ciekawą kompozycję i wybierzemy efektowne wrota, furtkę czy bramę, za którymi rozciąga się malowniczy widok, w naszym salonie czy sypialni pojawi się pejzaż, o którym zawsze marzyliśmy.

171 naklejek

 

Powiększające metraż naklejki: drzwi, które imitują przestrzeń

Jeśli zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób udekorować nasze mieszkanie lub odświeżyć dotychczasową aranżację, warto szukać takich rozwiązań, które są i praktyczne, i efektowne. Takimi cechami odznaczają się wybrane przez nas naklejki. Otwarte drzwi to przestrzenny wzór, który zapewni nam zupełnie nowe doznania. Dlaczego? Ponieważ imitacja takiego architektonicznego otworu sprawi, że zamknięta ściana otworzy się teraz na zupełnie nową rzeczywistość. Tylko od naszej fantazji zależy, czy będzie to wiejski widok, czy urokliwy zakątek starego miasta, czy morskie wybrzeże. Mogłoby się wydawać, że taki dekoracyjny akcent niewiele zmieni, tymczasem złudzenie optyczne ma naprawdę dużą moc oddziaływania, dlatego jeśli doskwiera nam zbyt kameralny metraż, spróbujmy oszukać rzeczywistość takim właśnie rozwiązaniem.

Naklejki z otwartymi drzwiami – pomysł na niebanalny salon

Ktoś mógłby powiedzieć, że drzwi to po prostu drzwi i nie ma się tutaj czym zachwycać. Jeśli jednak prześledzimy panujące w architekturze trendy, okaże się, że bogactwo rozwiązań jest naprawdę imponujące. Źródła naszej inspiracji sięgają kilkaset lat wstecz - do czasów mrocznego gotyku i pięknego renesansu. W tamtych czasach przykładano szczególną wagę do rzeźbienia w kamieniu przepięknych odrzwi. Możemy sięgnąć po ostrołukowe kompozycje i ślepe maswerki, które pojawiały się nad drewnianymi drzwiami w wiekach średnich lub zdecydować się na pełne łuki, pilastry i bogato zdobione belkowania typowe dla wieku odrodzenia. Takie wzory będą nie tylko dowodem na naszą znajomość historii i dziejów sztuki, ale także oryginalnym pomysłem na urozmaicenie zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej aranżacji. Naklejki nawiązujące do gotyku będą się doskonale prezentować we współczesnych, surowych w wyrazie, industrialnych wnętrzach, z kolei po klasyczne przykłady możemy sięgnąć, gdy dysponujemy tradycyjnym salonem lub stylizacją retro.

Nastrojowa sypialnia z udziałem naklejki - drzwi, za którymi czai się magia

A co z sypialnią? Jakie tutaj sprawdzą się naklejki? Otwarte drzwi powinny nas wprowadzać do zupełnie innej rzeczywistości. Warto postawić na tajemnicze, nastrojowe, a nawet nieco bajkowe wzory, ponieważ właśnie w tej części mieszkania będą się najlepiej prezentować. Ciężkie, drewniane wrota o żeliwnych okuciach, które otwierają się na malowniczy ogród, to jedna z pierwszych propozycji, jakie przygotowaliśmy. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę, gdy mieszkamy w wielkim mieście i brakuje nam soczystej, przyjemnej dla oczu zieleni. Drugim pomysłem jest ażurowa altana, porośnięta winnym gronem, z której roztacza się rozległy widok na wiejskie pola. Jeśli lubimy romantyczne opowieści pełne grozy, sięgnijmy po przedstawienie wielkich drzwi umieszczonych w ceglanym bądź kamiennym murze starego zamku. Gdy taką dekorację przełamiemy romantycznymi bibelotami, otrzymamy bardzo ciekawy efekt. Interesującym trendem są także wizerunki w stylu retro. Zdjęcia, które przypominają stare fotografie, ocieplą wizualnie nasze wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru.

Malownicze naklejki - otwarte drzwi z widokiem na morze w Twojej łazience

Dzięki temu, że ścienne dekoracje produkowane są z wytrzymałych materiałów odpornych na różnego rodzaju szkodliwe czynniki - w tym wodę, to również w naszej łazience mogą się pojawić naklejki. Otwarte drzwi, zza których wyłania się morskie wybrzeże, to idealny wprost sposób, by odmienić dawno niezmieniane wnętrze. Wszelkie przedstawienia związane z żywiołem wody pasują tutaj jak ulał, a krystalicznie czysta, morska toń lub delikatnie wzburzone fale dodatkowo wprowadzą do wystroju beztroski, wakacyjny klimat. Większość łazienek, zwłaszcza tych w blokach, pozbawiona jest okien, przez co mogą sprawiać wrażenie ciemnych i smutnych. Imitacja okna lub właśnie drzwi to jedyny sposób, by zmienić charakter takiej przestrzeni. A jeśli pomieszczenie jest niewielkie i nie dysponujemy wolną ścianą, na której moglibyśmy przykleić naklejkę? Umieśćmy ją na drzwiach i w ten sposób udekorujmy pomieszczenie.