Tapety wg kategorii - Panorama

Wzory, które zebraliśmy w tej kategorii, zdecydowanie nie są propozycją dla osób, które nade wszystko cenią sobie ciszę i spokój przyrody, otoczenia znajdującego się z dala od ludzkiego zgiełku. Wprost przeciwnie: to coś dla wszystkich, którzy nie mogą zasnąć, gdy zza okna nie dociera charakterystyczny szum ulicy! Nasze tapety panoramiczne na pewno podbiją serca wszystkich zdeklarowanych mieszczuchów. Tapeta panorama stanowi łatwy, modny i bardzo stylowy sposób na urozmaicenie aranżacji - a to wcale nie jest jej jedyna zaleta! Przygotowaliśmy listę trzech najważniejszych powodów, dla których tapety panoramy miast będą jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek spotkają Twoje mieszkanie!

Tapeta z panoramą Londynu

Tapeta z panoramą Londynu

Szkoła językowa bez międzynarodowych akcentów na ścianach to zdecydowanie zły pomysł! Odmień jej wygląd tapetą z widokiem na Londyn!
Tapeta z miejskim krajobrazem dla dziecka

Tapeta z miejskim krajobrazem dla dziecka

Kolorowa tapeta rozbudzi dziecięcą kreatywność i wznieci naturalną ciekawość do poznawania świata.
Tapeta panorama nowoczesnego miasta

Tapeta panorama nowoczesnego miasta

W mieszkaniu podróżnika nie może zabraknąć turystycznych akcentów. Jednym z pomysłów na ich umiejscowienie jest tapeta z miejską panoramą.
Tapeta z panoramą miasta do sypialni

Tapeta z panoramą miasta do sypialni

Uchwyć wspomnienia z podróży w postaci tapety z widokiem na miasto. Nada ona mieszkaniu wielkomiejski klimat.
Tapeta biało-czarna panorama

Tapeta biało-czarna panorama

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty. Jeśli podzielasz to zdanie, koniecznie zaakcentuj to tapetą z panoramą miasta.
Tapeta panorama miasta: Paryż

Tapeta panorama miasta: Paryż

Jeśli szukasz ponadczasowej dekoracji, postaw na tapetę z widokiem na Paryż, który od lat uchodzi za najpiękniejsze miasto świata.
Tapeta miejska panorama Nowego Jorku

Tapeta miejska panorama Nowego Jorku

Szkolna biblioteka lub industrialny salon zamieni się w miejsce o międzynarodowym charakterze, jeśli ozdobisz ściany niebanalną tapetą.
Tapeta panorama metropolii

Tapeta panorama metropolii

Wystrój sali konferencynej nie może rozpraszać, dlatego zdecyduj się na monochromatyczną tapetę, która podkreśli powagę miejsca.

 

3 powody, dla których tapety panoramiczne to najlepszy wybór dla Twojego mieszkania

Jest wiele powodów, dla których można uwielbiać miejskie widoki. Niektórzy cenią sobie dynamikę i energię wielkich metropolii, inni doceniają ich różnorodność i zmienność, jeszcze inni po prostu uważają, że urbanistyczne krajobrazy są ciekawsze i bardziej urozmaicone niż te naturalne.

Można by też zastanowić się, co z kolei sprawia, że tapety panoramy miast są tak popularne. W czym tkwi ich nieodparty urok, sprawiający, że należą one do najbardziej popularnych grafik w naszym katalogu? Mamy swoje przypuszczenia! Przeczytaj poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy, a przekonasz się, że powody zapewniające im popularność wcale nie są nieuchwytne: wprost przeciwnie, to właśnie bardzo konkretne korzyści, jakie tego rodzaju wzory dają wnętrzom, zapewniają im niesłabnące powodzenie.

Tapety panoramiczne dobrze wyglądają w różnych rozmiarach i formatach

Wielu z nas jest przyzwyczajonych, by myśleć o tapetach jako o czymś, co nakleja się na wszystkie ściany, dookoła całego wnętrza. Nic bardziej mylnego! Choć, naturalnie, w roli takiej "całościowej" ozdoby tapety panoramiczne sprawdzą się świetnie, w żaden sposób nie zmienia to faktu, że równie dobrze mogą one wyglądać w zupełnie innych formatach i innych zastosowaniach.

  • Tapeta panorama może być genialną ozdobą przestrzeni między dolnymi a górnymi szafkami kuchennymi, może urozmaicić i ożywić ciemną wnękę na szafę, może nawet, jeśli tylko pasuje to do Twojej wizji wnętrza, zostać zastosowana w formie wąskiego, ozdobnego pasa na jednej ze ścian. Powtarzające się, graficzne wzory, takie właśnie jak te, którymi odznaczają się tapety panoramy miast, w każdej z tych wersji będą prezentować się cudownie! Pomyśl tylko, jakie możliwości aranżacyjnych eksperymentów to stwarza! Bez względu na to, czy zależy Ci na wielkiej, rzucającej się w oczy ozdobie, czy niewielkim ozdobnym akcencie, tapeta jest właśnie tym, czego Ci potrzeba.

Miejski wzór może delikatnie "powiększyć" wnętrze

Druga przyczyna, dla której panoramiczne tapety cieszą się tak wielką popularnością, to ich subtelnie "powiększające" właściwości. Co przez to rozumiemy? Cóż, żadna ozdoba nie powiększy wnętrza tak naprawdę, ale niektóre mogą dodatnio wpłynąć na odczuwanie przestrzeni, pośrednio wpływając na to, że pomieszczenie sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Tapeta panorama, ze względu na swój charakter - głównie zaś na to, że ukazuje szeroką, rozległą, ciągnącą się po horyzont przestrzeń - może skutecznie "oszukać" patrzącego, stwarzając iluzję przestronności we wnętrzu. Może się to okazać przydatne zwłaszcza w przypadku niewielkich, ciasnych przestrzeni: dlatego właśnie tapeta panorama tak dobrze sprawdzi się w charakterze ozdoby łazienki, przedpokoju, kuchni i innych niedużych pomieszczeń. Pamiętaj tylko, że tego rodzaju efekty są tym mocniejsze, im większą powierzchnię ściany pokrywać będzie tapeta: pojedynczy ozdobny pas tapety na jednej ze ścian nie da niestety rezultatu równie mocnego, jak wytapetowanie całej ściany, czy nawet całego pokoju.

Tapeta panorama miasta będzie pasowała do wielu aranżacji

Miejskie pejzaże kojarzą się przede wszystkim z modnymi, nowoczesnymi wnętrzami - i słusznie! A czy to znaczy, że inne wnętrza - na przykład takie, których wystrój zainspirowany został przez popularny styl retro lub vintage - nie będą wyglądać dobrze, gdy zostaną nimi ozdobione? Oczywiście, że nie. Już szybki i pobieżny rzut oka na zgromadzone tu przez nas ozdoby pozwoli każdemu przekonać się, że nie każde miasto zdobiące nasze tapety panoramiczne to ultranowoczesna metropolia. Niektóre z nich to urocze niewielkie miasteczka albo staroświeckie dzielnice dużych miast. To znacznie poszerza ich aranżacyjne możliwości! I choć nie ma jednego, konkretnego stylu, do którego zawsze będzie pasować tapeta panorama, jedno jest pewne: każde pomieszczenie, jakie zdecydujesz się nią udekorować, natychmiast zacznie wyglądać bardziej modnie i świeżo.