Plakaty wg kategorii - Architektura • Plakaty na ścianę

Znany bon mot mówi, że pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze. To w takim razie do czego można porównać robienie zdjęć budynkom albo malowanie ich? Zagadka… Cóż, aby nie zagłębiać się w dyskusje z zakresu estetyki i filozofii, powiemy tylko jedną rzecz: plakat architektura to coś, co chcesz mieć w swoim domu. Serio. Po prostu nam uwierz. To jedna z najbardziej stylowych, najbardziej nietuzinkowych, najciekawszych i jednocześnie – jakimś cudem – najbardziej uniwersalnych dekoracji, jakie tylko można sobie wyobrazić. Bez względu na to, czy sięgniesz po plakaty czarno białe architektura, czy raczej zdecydujesz się na jakąś bardziej kolorystycznie wyrazistą dekorację, zawsze możesz mieć pewność, że zrobi ona ogromne wrażenie. Dlatego nie zwlekaj: wybierz plakat architektoniczny, który najlepiej pasuje do wnętrza, które pragniesz udekorować! Jak to, nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie świetnie trafiłeś: mamy dla Ciebie kilka wskazówek...

Plakat architektura na Mykonos

Plakat architektura na Mykonos

Plakat przedstawiający śródziemnomorską architekturę to doskonała dekoracja ścienna dla miłośników greckiego wybrzeża.
Plakat paryska architektura

Plakat paryska architektura

Zabytkowy paryski kościół to jeden z cudów architektury tego miasta. Plakat z tą majestatyczną budowlą pięknie ozdobi nawet kuchnię.
924 plakatów
Plakat Brooklyn Bridge

Plakat Brooklyn Bridge

Widok na monochromatyczny most Brooklyński to propozycja dekoracji eklektycznie urządzonego pokoju dziennego.
Plakat Washington Bridge

Plakat Washington Bridge

Motyw architektury jest często wykorzystywany do dekoracji nowoczesnych mieszkań. Sprawia to ciekawe uzupełnienie całości.
Plakat żółty blok w Berlinie

Plakat żółty blok w Berlinie

Jak udekorować klasyczne wnętrze? Plakat z widokiem żółtego budynku to godna uwagi propozycja.
Plakat architektura włoska

Plakat architektura włoska

Kolorowy i urokliwy widok na włoskie miasto zawsze wspaniale się prezentuje - również w postaci klasycznego graficznego plakatu.
Plakat z barwnym miastem

Plakat z barwnym miastem

Wspomnienia z Francji - plakat z widokiem na malownicze miasteczko ozdobi zarówno domowy salon, jak i wnętrze kawiarni.
Plakat architektura w Uzbekistanie

Plakat architektura w Uzbekistanie

Miłośnikom orientalnej architektury proponujemy plakaty z widokiem najpiękniejszych azjatyckich świątyń.
Plakat widok na wieżę Eiffla

Plakat widok na wieżę Eiffla

Plakat z symbolem Paryża to niecodzienna dekoracja biura, dzięki której wnętrze zyska intrygujący charakter.
Plakat architektura w akwareli

Plakat architektura w akwareli

Aranżację w stylu retro warto uzupełnić o subtelne dodatki. Plakat z widokiem na wieżę zegarową urozmaici wnętrze.
Plakat nowoczesna architektura

Plakat nowoczesna architektura

Jeśli nie wiesz, na jaki motyw ścienny się zdecydować, wybierz uniwersalny temat architektoniczny - sprawdzi się wszędzie!
Plakat skyline

Plakat skyline

Duży plakat poprawi optykę wnętrza. Motyw 3D jest nowoczesny, a przy okazji bardzo dekoracyjny.

 

Plakat architektoniczny: fundament dobrego stylu

Kiedy się nad tym zastanowić, wykorzystywanie motywów architektonicznych w charakterze dekoracji wnętrza może wydawać się dość osobliwe. Dlaczego? Bo to oznacza, że wnętrze budynku dekorujemy… zewnętrzem budynku, prawda? Gdyby zrobić odwrotnie, na fasadach domów musielibyśmy malować kanapy, wanny i kuchenne szafki...

No dobrze, żarty na bok! Nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego plakat architektura ma ogromny dekoracyjny potencjał. Piękne zdjęcie przedstawiające którąś z najbardziej znanych budowli świata – albo i zupełnie nieznany, niemniej jednak bardzo atrakcyjny budynek – to stylowa ozdoba, która doda wiele uroku każdemu wnętrzu, w którym zdecydujesz się ją zawiesić. Niemały wpływ ma na to fakt, że budynki – ze względu na ogromną historyczną, ale także geograficzną zmienność architektury – to jeden z najbardziej różnorodnych widoków, jakie tylko można sobie wyobrazić. Dlatego właśnie pomysły dekoracyjne, które tutaj przedstawiamy, w żadnym razie nie wyczerpują wszystkich możliwości tego, w jaki sposób można wykorzystać plakat architektoniczny do udekorowania wnętrza – są zaledwie inspiracją i podstawą, na której możesz zbudować swoje własne idee!

Jak dobrać plakat architektoniczny do wystroju wnętrza?

Mogłoby się wydawać, że dobieranie plakatu o tematyce architektonicznej do danego wnętrza będzie najprostszą rzeczą na świecie, prawda? Przecież architektura i urządzanie wnętrz – nazywane zresztą czasem architekturą wnętrz – są ze sobą blisko spokrewnione! W istocie jednak chodzi tutaj o coś więcej niż tylko dobór stylu budynku, który przedstawiony jest na plakacie, do stylu wnętrza, które ten plakat ma zdobić. To wcale nie jest tak, że w salonie udekorowanym w stylu shabby chic dobrze wyglądać będzie tylko plakat architektura przedstawiający uroczą wiejską chatkę albo rozkoszny dworek, a do minimalistycznego pomieszczenia można dobrać wyłącznie plakaty czarno-białe architektura. Bywa dokładnie przeciwnie! Dlatego znacznie lepiej jest zwracać uwagę na pewne obiektywne cechy, takie jak:

  • Kolorystyka: dobierz taki plakat architektura, którego kolory pasują do wnętrza, w którym ma wisieć. „Pasuje” może dla różnych osób oznaczać różne rzeczy, ale zazwyczaj przyjmuje się, że tego rodzaju dodatki powinno dobierać się na zasadzie kontrastu albo harmonii barw. A zatem jeśli szukasz czegoś, co mógłbyś zawiesić na jaskrawoniebieskiej ścianie, harmonizować z nią będzie plakat przedstawiający błękitne kopuły budynków na wybrzeżu greckiego Santorini, a kontrastować – widok na barwne kamienice Berlina. Plakaty czarno-biała architektura będą pasowały do wielu różnych wnętrz – pod warunkiem, że pozostałe ich cechy będą odpowiednie.
  • Format (rozmiar): proporcje przede wszystkim! Im mniejsze wnętrze, tym mniejszy powinien być plakat, który zostanie wykorzystany do jego udekorowania – i vice versa. Uwaga jednak, są wyjątki! W dużym wnętrzu niewielki plakat może sprawdzić się w charakterze „punktowej” dekoracji, na przykład zawieszony nad stolikiem nocnym czy postawiony na półce. Z kolei duży plakat w bardzo małym wnętrzu może być tym, co „robi” całość wystroju, sprawiając, że zbędne stają się dodatkowe ozdoby.
  • Nastrój: to nie jest łatwo wytłumaczyć, prawda? Nastrój to po prostu ogólne wrażenie, jakie sprawia dany plakat architektury, i każdy inny zresztą. Przykład: ta sama Wieża Eiffla, w zależności od tego, jak zostanie sfotografowana, może sprawiać bardzo surowe wrażenie industrialnego molocha albo wydawać się najsłodszą, najbardziej uroczą rzeczą, jaką tylko można sobie wyobrazić. Trudno byłoby więc powiedzieć coś w rodzaju „plakat z Wieżą Eiffla będzie wyglądał fantastycznie w romantycznej sypialni” - bo wszystko zależy od tego, jaki to jest plakat!

Dlaczego warto wykorzystać plakat architektury do ozdobienia wnętrza?

Architektura to jeden z tych tematów, które są jednocześnie wyraziste i, jeśli można to tak nazwać, neutralne. Nie używamy tutaj słowa „neutralne” w znaczeniu „nudne”, bynajmniej! Chodzi raczej o to, że plakat architektura to taka ozdoba, którą można zawiesić dosłownie wszędzie: bez problemu znajdzie się taki, który będzie pasował do domowej sypialni, do biura, do łazienki, nawet do pokoju dziecka… Nie o wszystkich tematach można to powiedzieć!