Plakaty wg kategorii - Architektura • Plakaty na ścianę

Znany bon mot mówi, że pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze. To w takim razie do czego można porównać robienie zdjęć budynkom albo malowanie ich? Zagadka… Cóż, aby nie zagłębiać się w dyskusje z zakresu estetyki i filozofii, powiemy tylko jedną rzecz: plakat architektura to coś, co chcesz mieć w swoim domu. Serio. Po prostu nam uwierz. To jedna z najbardziej stylowych, najbardziej nietuzinkowych, najciekawszych i jednocześnie – jakimś cudem – najbardziej uniwersalnych dekoracji, jakie tylko można sobie wyobrazić. Bez względu na to, czy sięgniesz po plakaty czarno białe architektura, czy raczej zdecydujesz się na jakąś bardziej kolorystycznie wyrazistą dekorację, zawsze możesz mieć pewność, że zrobi ona ogromne wrażenie. Dlatego nie zwlekaj: wybierz plakat architektoniczny, który najlepiej pasuje do wnętrza, które pragniesz udekorować! Jak to, nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie świetnie trafiłeś: mamy dla Ciebie kilka wskazówek...

Plakat architektura antyku

Plakat architektura antyku

Plakat przedstawiający starożytną architekturę to doskonały materiał edukacyjny - powieśmy go w szkolnej klasie.
Plakat architektura Rzymu

Plakat architektura Rzymu

Rzymskie Koloseum to jeden z cudów architektury. Plakat z tą budowlą ozdobi klasyczny salon.
924 plakatów
Plakat architektura miasta

Plakat architektura miasta

Widok na kolorową i tętniącą życiem ulicę miasta to propozycja dekoracji eklektycznie urządzonego pokoju dziennego.
Plakat architektura nowoczesna

Plakat architektura nowoczesna

Motyw miasta jest często wykorzystywany do dekoracji nowoczesnych mieszkań. W postaci plakatu stanowi ciekawe uzupełnienie całości.
Plakat konstrukcja architektoniczna

Plakat konstrukcja architektoniczna

Jak udekorować industrialne wnętrze? Plakat z widokiem dworca kolejowego to godna uwagi propozycja.
Plakat most w Paryżu

Plakat most w Paryżu

Nostalgiczny i urokliwy widok Paryża zawsze wspaniale się prezentuje - również w postaci nowoczesnego plakatu.
Plakat perły architektury

Plakat perły architektury

Miłośnikom orientalnej architektury proponujemy plakaty z widokiem najpiękniejszych azjatyckich świątyń.
Plakat Tower Bridge

Plakat Tower Bridge

Wspomnienia z Londynu - plakat z Tower Bridge ozdobi zarówno domowy salon, jak i wnętrze klasy językowej.
Plakat Wielki Mur Chiński

Plakat Wielki Mur Chiński

Plakat z Wielkim Murem Chińskim to niecodzienna dekoracja sypialni, dzięki której wnętrze zyska intrygujący charakter.
Plakat zabytkowa uliczka

Plakat zabytkowa uliczka

Aranżację w stylu eko warto uzupełnić o subtelne dodatki. Poster z widokiem starej uliczki urozmaici wnętrze.
Plakat zabytkowe kamienice

Plakat zabytkowe kamienice

Jeśli nie wiesz, na jaki motyw ścienny się zdecydować, wybierz uniwersalny temat architektoniczny - sprawdzi się wszędzie!
Plakat zabytkowy dworzec

Plakat zabytkowy dworzec

Duży plakat poprawi optykę wnętrza. Motyw 3D jest nowoczesny, a przy okazji bardzo dekoracyjny.

 

Plakat architektoniczny: fundament dobrego stylu

Kiedy się nad tym zastanowić, wykorzystywanie motywów architektonicznych w charakterze dekoracji wnętrza może wydawać się dość osobliwe. Dlaczego? Bo to oznacza, że wnętrze budynku dekorujemy… zewnętrzem budynku, prawda? Gdyby zrobić odwrotnie, na fasadach domów musielibyśmy malować kanapy, wanny i kuchenne szafki...

No dobrze, żarty na bok! Nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego plakat architektura ma ogromny dekoracyjny potencjał. Piękne zdjęcie przedstawiające którąś z najbardziej znanych budowli świata – albo i zupełnie nieznany, niemniej jednak bardzo atrakcyjny budynek – to stylowa ozdoba, która doda wiele uroku każdemu wnętrzu, w którym zdecydujesz się ją zawiesić. Niemały wpływ ma na to fakt, że budynki – ze względu na ogromną historyczną, ale także geograficzną zmienność architektury – to jeden z najbardziej różnorodnych widoków, jakie tylko można sobie wyobrazić. Dlatego właśnie pomysły dekoracyjne, które tutaj przedstawiamy, w żadnym razie nie wyczerpują wszystkich możliwości tego, w jaki sposób można wykorzystać plakat architektoniczny do udekorowania wnętrza – są zaledwie inspiracją i podstawą, na której możesz zbudować swoje własne idee!

Jak dobrać plakat architektoniczny do wystroju wnętrza?

Mogłoby się wydawać, że dobieranie plakatu o tematyce architektonicznej do danego wnętrza będzie najprostszą rzeczą na świecie, prawda? Przecież architektura i urządzanie wnętrz – nazywane zresztą czasem architekturą wnętrz – są ze sobą blisko spokrewnione! W istocie jednak chodzi tutaj o coś więcej niż tylko dobór stylu budynku, który przedstawiony jest na plakacie, do stylu wnętrza, które ten plakat ma zdobić. To wcale nie jest tak, że w salonie udekorowanym w stylu shabby chic dobrze wyglądać będzie tylko plakat architektura przedstawiający uroczą wiejską chatkę albo rozkoszny dworek, a do minimalistycznego pomieszczenia można dobrać wyłącznie plakaty czarno-białe architektura. Bywa dokładnie przeciwnie! Dlatego znacznie lepiej jest zwracać uwagę na pewne obiektywne cechy, takie jak:

  • Kolorystyka: dobierz taki plakat architektura, którego kolory pasują do wnętrza, w którym ma wisieć. „Pasuje” może dla różnych osób oznaczać różne rzeczy, ale zazwyczaj przyjmuje się, że tego rodzaju dodatki powinno dobierać się na zasadzie kontrastu albo harmonii barw. A zatem jeśli szukasz czegoś, co mógłbyś zawiesić na jaskrawoniebieskiej ścianie, harmonizować z nią będzie plakat przedstawiający błękitne kopuły budynków na wybrzeżu greckiego Santorini, a kontrastować – widok na barwne kamienice Berlina. Plakaty czarno-biała architektura będą pasowały do wielu różnych wnętrz – pod warunkiem, że pozostałe ich cechy będą odpowiednie.
  • Format (rozmiar): proporcje przede wszystkim! Im mniejsze wnętrze, tym mniejszy powinien być plakat, który zostanie wykorzystany do jego udekorowania – i vice versa. Uwaga jednak, są wyjątki! W dużym wnętrzu niewielki plakat może sprawdzić się w charakterze „punktowej” dekoracji, na przykład zawieszony nad stolikiem nocnym czy postawiony na półce. Z kolei duży plakat w bardzo małym wnętrzu może być tym, co „robi” całość wystroju, sprawiając, że zbędne stają się dodatkowe ozdoby.
  • Nastrój: to nie jest łatwo wytłumaczyć, prawda? Nastrój to po prostu ogólne wrażenie, jakie sprawia dany plakat architektury, i każdy inny zresztą. Przykład: ta sama Wieża Eiffla, w zależności od tego, jak zostanie sfotografowana, może sprawiać bardzo surowe wrażenie industrialnego molocha albo wydawać się najsłodszą, najbardziej uroczą rzeczą, jaką tylko można sobie wyobrazić. Trudno byłoby więc powiedzieć coś w rodzaju „plakat z Wieżą Eiffla będzie wyglądał fantastycznie w romantycznej sypialni” - bo wszystko zależy od tego, jaki to jest plakat!

Dlaczego warto wykorzystać plakat architektury do ozdobienia wnętrza?

Architektura to jeden z tych tematów, które są jednocześnie wyraziste i, jeśli można to tak nazwać, neutralne. Nie używamy tutaj słowa „neutralne” w znaczeniu „nudne”, bynajmniej! Chodzi raczej o to, że plakat architektura to taka ozdoba, którą można zawiesić dosłownie wszędzie: bez problemu znajdzie się taki, który będzie pasował do domowej sypialni, do biura, do łazienki, nawet do pokoju dziecka… Nie o wszystkich tematach można to powiedzieć!