Fototapety wg kategorii - Golf

Może nie każdy faktycznie grał kiedyś w golfa, ale charakterystyczny golfowy styl – pastelowe kolory, krata, kroje jednocześnie wygodne i eleganckie – podoba się wielu osobom. To rozpoznawalne na pierwszy rzut oka połączenie luzu i szyku można dostrzec także wśród przygotowanych przez nas dekoracji o golfowej tematyce – tapety golf są tutaj najlepszym przykładem! Nasze fototapety golfowe to szeroki wybór wzorów, wśród których znajdzie coś dla siebie nie tylko zapalony entuzjasta tej dyscypliny, ale także każdy, kto docenia dekoracje o nowoczesnych, sportowych motywach. Fototapeta golf będzie ciekawą, bardzo świeżą ozdobą wielu różnych wnętrz.

50 fototapet

 

Luksusowe tapety golf dla każdego

Chociaż, jak w przypadku znacznej większości popularnych współcześnie sportów, nie możemy ściśle prześledzić historii golfa aż do samego jej źródła, niektórzy badacze dziejów tej dyscypliny sugerują, że pierwszy turniej golfowy rozegrany został pod sam koniec XIII wieku. Myliłby się więc ten, kto by sądził, że jest to stosunkowo nowy sport. Wprost przeciwnie!

Nowy czy nie, golf niemal od zarania swoich dziejów uchodził za rozrywkę odpowiednią dla bogaczy i arystokracji. Dlaczego? Z kilku powodów: sprzęt jest stosunkowo drogi, pola golfowe są obiektami, które zakłada się w zasadzie niemal wyłącznie na dużych posiadłościach, rozgrywka zajmuje dość dużo czasu, który trudno byłoby wygospodarować osobie, która musi dużo pracować… Z tego względu golf, mimo że od dawna już nie jest rozrywką, na którą mogą sobie pozwolić tylko wybrani, do dziś uchodzi za dość ekskluzywny sposób spędzania wolnego czasu. Ma to pewną zaletę: fototapeta pole golfowe i inne zainspirowane golfem wzory sprawią, że Twoje mieszkanie lub firma zaczną wyglądać bardziej szykownie! Na co zwrócić uwagę, by wybrać te najlepsze? I jaka fototapeta golf pasuje do jakiego wnętrza? Jak zawsze mamy kilka rad, które pomogą Wam odpowiedzieć na te pytania.

Jaki wzór tapety golf wybrać? Złe pytanie!

Pytanie o wzór zawsze pojawia się podczas wyboru fototapety – golfowe nie są tutaj żadnym wyjątkiem! Zanim jednak przejdziemy do rozważań na temat tego, jaki konkretnie motyw wybrać, chcielibyśmy zaznaczyć, że, choć może wydaje się to sprzeczne z intuicją, od wzoru znacznie ważniejszy jest kolor. Serio! To przede wszystkim na niego powinieneś zwrócić uwagę, wybierając wzór: zamiast myśleć o danej grafice tapety golf jak o scenie, portrecie czy pejzażu, pomyśl o niej jak o kompozycji kolorowych plam. Dlaczego tak? Ponieważ wnętrze w ogóle, z perspektywy dekoracyjnej, także jest właśnie ni mniej, ni więcej, lecz właśnie zbiorem barwnych kształtów, które mogą lepiej lub gorzej wyglądać, gdy się je zestawi. Zanim więc wybierzesz konkretny wzór, upewnij się, że wybrana przez Ciebie fototapeta pole golfowe będzie pasować do pozostałych elementów aranżacji pod względem koloru. Używamy tutaj słowa „pasować” w jego szerszym sensie: nie chodzi o to, by, na przykład, przy zielonych ścianach wybierać fototapetę z widokiem na trawiaste pole golfowe (bo też jest zielone!), lecz raczej o to, aby dążyć do zachowania równowagi pomiędzy różnymi kolorami – czy to poprzez kontrast, czy poprzez harmonię.

Fototapeta golf jako szykowna ozdoba biura

Dawno już minęły czasy, gdy w golfa grała (prawie) wyłącznie szlachta. A kto współcześnie kojarzony jest z tą dyscypliną? Biznesmeni, oczywiście! „Przedsiębiorcy załatwiający swoje interesy na polu golfowym” to temat ograny przez ogromną liczbę komedii. Można się z tego śmiać, ale można stąd też wysnuć inspirację – i wykorzystać fototapety golfowe do udekorowania biura! Tapety golf sprawią, że wnętrze będzie wyglądać znacznie bardziej szykownie i elegancko, choć bez zadęcia, jakie mogłyby wprowadzić do wnętrza dekoracje innego rodzaju. Co więcej, fototapeta golf podbije serce każdego człowieka interesu, ponieważ trudno o ozdobę, która miałaby równie dobry stosunek ceny do efektu, który można z jej pomocą osiągnąć.

Tapety golf w domu?

Gdy chodzi o dekorowanie mieszkania, fototapety z motywami sportowymi bywają nieco kontrowersyjne. Nie każdy uważa, że są odpowiednie, by ozdobić któreś z reprezentacyjnych wnętrz, zwłaszcza salon – choć większość dekoratorów wnętrz zgodziłaby się co do tego, że nie powinno być problemu z wykorzystaniem ich w „bardziej prywatnych” z domowych wnętrz, takich jak sypialnia. Jaka jest nasza opinia? Jak zawsze uważamy, że nie ma miejsca, w którym dobrze dobrana fototapeta, golf czy dowolna inna, wyglądałaby źle! Tapety golf nie są tutaj żadnym wyjątkiem: powinieneś bez problemu znaleźć taki wzór i kolorystykę, które będą pasować nawet do najbardziej „wymagających” wnętrz. Czasem będzie to portret golfisty, czasem widok na sięgające aż po sam horyzont pole golfowe, czasem zabawny deseń złożony z piłeczek golfowych, ale na pewno znajdziesz w naszym katalogu taki, który okaże się odpowiedni. Masz wątpliwości? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Ci wybrać najlepszy wzór!