Naklejki wg kategorii - Paski

Piękno tkwi w prostocie – to stwierdzenie, które często można usłyszeć od eksperta zajmującego się aranżacjami lub designem. O prawdziwości tego poglądu możecie przekonać się także przeglądając ozdoby z naszej oferty, na przykład ścienne naklejki. Paski to jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych. Wykorzystać je można zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych. Dziecięca sypialnia, pomieszczenie w stylu lat siedemdziesiątych, czy stawiający na mocny kontrast salon, to inne przykłady miejsc, gdzie sprawdzą się tego rodzaju naklejki. Paski na ścianę jasnego wnętrza mogą być bardziej kolorowe, a nawet pstrokate. Jak więc widzicie możliwości są naprawdę olbrzymie!

203 naklejek

 

Oryginalne naklejki ścienne – pasy to motyw uniwersalny!

Jak zaznaczyliśmy już we wstępie – paski znakomicie sprawdzają się w bardzo wielu stylistykach. Bez trudu znajdziemy więc w naszych mieszkaniach miejsca, w których naprawdę ciekawie będą prezentować się takie naklejki. Paski pionowe przykładowo są sposobem na uatrakcyjnienie jednokolorowych, gładkich mebli. Podobne wzory możemy równocześnie wykorzystać na ścianach we wszystkich pomieszczeniach domu, tworząc w ten sposób spójną kompozycję dekoracyjną. Ponieważ pasy na naklejkach mogą posiadać dowolne kolory, to bez trudu odnajdziemy połączenie najbardziej korzystne dla naszego mieszkania.

Szukasz artystycznej naklejki? Pasy na ścianę to strzał w dziesiątkę!

Niektórym paski mogą wydawać się motywem skrajnie prostym, czy nawet wręcz pozbawionym potencjału. Osoby podzielające taki pogląd są jednak w wielkim błędzie! Pasy mogą przecież posiadać bardzo różne kształty i kolory. Ciekawie prezentują się zwłaszcza te, które wyglądem przypominają ślady pozostawione przez pędzel malującego artysty. Wzory tego rodzaju są bardzo oryginale oraz interesujące od strony wizualnej. Na pewno przypadną do gustu miłośnikom sztuki nowoczesnej oraz osobom wyczulonym na artystyczne, subtelne połączenia kolorów. Naklejki z paskami „malowanymi” doskonale będą wyglądać w salonie lub gabinecie ozdobionym ilustracjami lub grafikami.

Industrialne naklejki: paski żółto-czarne

Był okres, kiedy motywy industrialne i przemysłowe niekoniecznie kojarzyły się pozytywnie, a materiały takie jak metal czy plastik uznawano za nieeleganckie. Dużo w tej materii zmieniło rozpowszechnienie się stylu loft. Jednak nie tylko w tego rodzaju wnętrzach sprawdzą się nawiązujące do przemysłowej estetyki naklejki ścienne. Pasy w żółtym i czarnym kolorze to motyw bardzo charakterystyczny i wyrazisty. Po takie ozdoby mogą chcieć więc sięgnąć między innymi nastolatki. Warto zwrócić też uwagę, iż dekoracyjne naklejki można montować nie tylko na ścianach. Z pomocą industrialnych pasów oryginalnego wyglądu nadać można meblom, drzwiom, a nawet komputerowi osobistemu lub laptopowi.

Barwne naklejki: paski na ścianę wnętrz wielokolorowych

Niemal wszystkie dekoracje oparte na wzorach geometrycznych znakomicie podkreślają barwy. Oczywiście naklejki nie są w tym przypadku wyjątkiem. Za pomocą kilku wzorów odpowiednio zgranych z kolorem mebli lub ścian możemy atrakcyjnie dopełnić ogólną estetykę wybranego pomieszczenia. Przykładowo we wnętrzach nowoczesnych, i pełnych kontrastów doskonale sprawdzą się wyraziste, efektowne i kolorowe naklejki. Pasy na ścianę sypialni oraz kuchni powinny być dla odmiany utrzymane w łagodnych, pastelowych tonacjach. W pierwszym z tych pomieszczeń dobrze sprawdzą się barwy ciepłe, a w drugim chłodne. Pamiętajmy, że wybrane przez nas kolory pasków powinny być spójne z odcieniami obecnymi już w danym wnętrzu. Wyjątek od tej reguły stanowią pomieszczenia, w których zabawa kolorem oraz wrażenie kontrastu są zaplanowanymi efektami.

Efektowne naklejki – paski krzywe

Dekorując mieszkanie naklejkami w paski da się osiągnąć dość oryginalne efekty, na przykład zaburzyć nieco postrzeganie perspektywy. W tym celu posłużyć możemy się wzorami z krzywymi liniami. Paski, które nie przebiegają pod kątem prostym albo się łamią sprawią, iż każde wnętrze nabierze intrygującego charakteru. Dekoracje tego typu szczególnie dobrze wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, gdzie będą od razu rzucać się w oczy i przyciągać wzrok.

Egzotyczne naklejki: paski na ścianę w barwach safari

Pośród dekoracji z paskami coś dla siebie odnajdą również miłośnicy podróży oraz egzotyki. Świetnym wyborem dla nich będą paski w ciepłych kolorach safari. Tego rodzaju wzory znakomicie prezentują się pośród pamiątek z wakacji oraz podróżniczych zdjęć. Bardzo ciekawe są też naklejki wykorzystujące paski ze świata przyrody, a konkretnie inspirowane zwierzętami – zebrą oraz tygrysem. Takie wzory szczególnie atrakcyjnie wyglądają na większych przedmiotach codziennego użytku.