Naklejki wg kategorii - Amsterdam

"Jest port wielki jak świat, co się zwie Amsterdam" – tak zaczyna się jedna ze znanych pieśni marynarskich, spopularyzowana na świecie przez brytyjskiego piosenkarza Davida Bowiego. Pojedynczy utwór to jednak za mało, aby w pełni oddać unikatową atmosferę tego przepięknego miasta. W Myloview niezwykły urok stolicy Holandii postanowiliśmy przenieść na naklejki. Amsterdam to bez wątpienia miejsce o wielu zróżnicowanych obliczach. Każde z nich jest na swój sposób intrygujące i fascynujące. Nasze dekoracje przedstawiające to miasto odsłaniają nieco jego tajemnic, próbując ukazać nieoczywiste piękno, ukryte zarówno pomiędzy wielkimi zabytkami, jak i pośród zwyczajnych ulic. Naklejki z Amsterdamem spodobają się osobom doceniającym piękną architekturę, lubiącym podróże oraz wszystkim, którzy wyczuleni są na subtelną atmosferę wyjątkowych miejsc.

40 naklejek

 

Unikatowa naklejka: Amsterdam to miasto niezwykłe

Streszczenie długiej historii Amsterdamu w kilku zdaniach jest zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Stolica Holandii od początków swojego istnienia była miastem wyjątkowym. Na przestrzeni dziejów uchodziła za ulubione miejsce kupców, marynarzy, hodowców tulipanów, artystów, a nawet... hippisów! Każdy wiek odcisnął swoje piętno na Amsterdamie oraz panującej tu atmosferze. Oczywiście tak bogata i interesująca historia dostarczyła nam również mnóstwo inspiracji na dekoracyjne naklejki. Amsterdam pełen jest zachwycających miejsc, wspaniałych zabytków, romantycznych zaułków oraz urokliwych kanałów, dzięki którym zyskał miano „Wenecji Północy”. Wszystkie te elementy razem składają się niepowtarzalny urok malowniczej stolicy Holandii. Dołożyliśmy więc wszelkich starań, aby równie niezwykłe co samo to miasto były nasze poświęcone mu naklejki.

Naklejki z Amsterdamem odmienią każde pomieszczenie!

Dekoracje przedstawiające znane miasta świata posiadają jedną bardzo dużą zaletę – są ozdobami uniwersalnymi, które możemy z powodzeniem wykorzystać niemal we wszystkich mieszkaniach, niezależnie od ich stylistyki. A jak wspomnieliśmy we wstępie – Amsterdam zaskakuje swoją różnorodnością! Dzięki temu sięgając po poświęcone mu naklejki otrzymujemy naprawdę spore możliwości aranżacyjne. Jeżeli na przykład jest nam potrzebna dekoracja przestrzenna, która sprawi, iż wybrane pomieszczenie powiększy się wizualnie, to możemy zdecydować się na wzór wykorzystujący fotografię wykonaną z lotu ptaka. Jeśli jednak potrzebujemy uatrakcyjnić kameralną sypialnię, to warto rozważyć czarno-białą naklejkę, przedstawiającą amsterdamskie mosty oraz kanały. Osoby pragnące dla odmiany wprowadzić do mieszkania więcej kolorów, powinny sięgnąć po ozdobę, której przewodnim motywem będą wielobarwne kamienice, stanowiące jeden z symbolów stolicy Holandii. Co więcej, warto zwrócić uwagę, iż wszystkie te naklejki możemy umieścić nie tylko na ścianie, ale także na meblach oraz sprzętach domowych (na przykład na lodówce).

Wielokolorowa naklejka – Amsterdam miastem tulipanów

Każdy kto choć raz odwiedził Holandię, wie, iż nieodłącznym elementem krajobrazu tego kraju są wielobarwne tulipany. Oczywiście zobaczymy je również w jego stolicy – Amsterdamie. Naklejki ukazujące równocześnie zabytkową architekturę oraz kolorowe kwiaty są dekoracjami bardzo pogodnymi, które z łatwością pobudzą i ożywią nawet najbardziej monotonne lub ponure wnętrze. Tulipany szczególnie atrakcyjnie prezentują się na tle amsterdamskich kamienic, wyróżniających się pięknymi, bogato zdobionymi (i również niezwykle barwnymi!) fasadami. Wzory wykorzystujące ten motyw mogą być świetną ozdobą między innymi w kuchni. Wystarczy jedna lub dwie takie naklejki, aby całe to pomieszczenie skąpało się w zachwycających kolorach!

Nastrojowe naklejki: Amsterdam nocą

Wiele jest miast, które wyglądają pięknie w pełnym słońcu, ale prawdziwy ich urok ujawnia się dopiero po zmroku. Są osoby, uważające że Amsterdam zdecydowanie należy właśnie do tej grupy. W Myloview nie próbujemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy stolica Holandii atrakcyjniejsza jest za dnia czy w nocy, ale w naszej ofercie odnajdziecie sporo wzorów ukazujących ją po zachodzie słońca. Tego typu naklejki idealnie będą pasować do pomieszczeń nastrojowych oraz kameralnych. Amsterdamskie kanały odbijające światło ulicznych latarni mogą wspaniale prezentować się na ścianie sypialni lub małego gabinetu.

Pastelowa naklejka – Amsterdam jak malowany!

Artyści darzyli Amsterdam szczególną sympatią. To właśnie w tym mieście żył i tworzył jeden z najbardziej znanych europejskich malarzy – Rembrandt. Mistrzowie pędzla chętnie uwieczniali uliczki oraz kanały „Wenecji Północy” na swoich płótnach. Inspirując się ich dziełami, wprowadziliśmy do naszej oferty naklejki nawiązujące stylem do malarstwa akwarelowego. Tego rodzaju wzory spodobają się na pewno osobom ceniącym estetyczną subtelność oraz delikatność.