Obrazy wg kategorii - Kropki

Kiedy ktoś mówi, że obraz z kropek to płótno, które sprawdzi się wyłącznie w charakterze ozdoby wnętrza pokoju dziecięcego, ogarnia nas złość. „Nieprawda, kropki są dla każdego!” myślimy wtedy. Wcale nie trzeba z nich wyrastać: wprost przeciwnie, to one mogą dojrzewać wraz z nami. Z naszej niezgody na rezygnację z kropek powstał ten właśnie miniporadnik na temat tego, w jaki sposób obraz kropki można wykorzystać w różnego rodzaju „dorosłych” wnętrzach – i w domowym salonie, i w sypialni, i nawet w sali restauracji albo kawiarni! Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj inspirację dla swoich własnych eksperymentów z tym uroczym, filuternym wzorem – i że obrazy z kropek zyskają popularność, na którą zdecydowanie zasługują. Zapoznajcie się z naszymi radami i wykorzystajcie je jako punkt wyjścia do własnych stylowych poszukiwań!

59 obrazów

 

I kropka: obrazy z kropek dla dużych i małych

Zabawny i uroczy wzór, jakim są kropki, groszki, ciapki czy jakkolwiek zechcielibyśmy je nazwać, z jakiegoś powodu został niemal całkowicie relegowany do pokoi dziecięcych, ewentualnie także młodzieżowych – a szkoda, bo naprawdę łatwo jest zastosować go do udekorowania także jak najbardziej „dorosłych” wnętrz! Groszki, które współcześnie kojarzą się bardzo mocno z różnego rodzaju aranżacjami w stylu vintage, zwłaszcza tymi nawiązującymi do lat 50. i 60., przeżyły chwilę oszałamiającej popularności na początku obecnej dekady – mniej więcej w tym samym czasie, gdy ogromnym hitem był chevron, czyli wzór w zygzak. Od tego czasu stale istniały gdzieś na horyzoncie dekoracyjnego światka – a my wierzymy, że zasługują na coś więcej! Na pierwsze miejsce na podium! Mamy nadzieję, że i Was uda się nam zarazić entuzjazmem dla kropek – poczytajcie o tym, w jaki sposób obrazy malowane kropkami mogą odmienić Wasze mieszkania i firmy!

Sięgnij po klasyczne obrazy z kropek...

Trudno o bardziej tradycyjny, ponadczasowy wzór niż białe kropki na czarnym tle – albo, odwrotnie, czarne kropki na białym tle. Ubrania udekorowane tym deseniem nosiły całe rzesze kobiet, które uchodzą dziś za ikony stylu: od Grace Kelly aż po Lady Gagę. Ta sama atmosfera czegoś jednocześnie świeżego i vintage sprawiająca, że groszki są tak trwałym elementem mody, sprawi także, że obraz kropki będzie świetnym dekoracyjnym akcentem we wnętrzu. Co to znaczy? To proste: dla dramatycznego, wyrazistego efektu sięgnij po obraz z kropek czarnych na białym tle (lub, jak już to zasugerowaliśmy, odwrotnie), natomiast dla złagodzenia rezultatu możesz wybrać wersję z cielistym zamiast bieli albo szarością czy granatem zamiast czerni (to też klasyka, ale znacznie bardziej subtelna). Jeżeli dekorujesz wnętrze inne niż pokój dziecka lub nastolatka, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie się z daleka od wszystkich innych kolorów: barwne obrazy malowane kropkami mogą niechcący stworzyć nieco zbyt infantylną atmosferę!

...albo wprost przeciwnie

Groszki groszkom nierówne! Nie wszystkie muszą być przecież idealnie równymi, symetrycznie rozłożonymi kropkami: w naszym katalogu znajdziesz także niejeden obraz z kropek wyglądający, jakby zostały one odciśnięte palcami, albo taki, w którym kropki układają się w interesujące, puentylistyczne wzory... Taki obraz kropki, który nie do końca jest obrazem w kropki, może być zaskakująco odświeżający i… zaskakująco dojrzały.

Obrazy malowane kropkami: warstwy, warstwy, warstwy!

Wiecie, że łączenie, składanie i zestawianie wzorów to jeden z naszych ulubionych trendów – obraz kropki nie jest tu wyjątkiem! Możesz, jak w starej piosence, zestawić groszki i róże, czyli kropki z wzorami kwiatowymi, ale możesz też pójść drogą pop artu i połączyć groszki z innymi motywami zainspirowanymi geometrią, na przykład prążkami albo kratką. Obraz z kropek będzie wyglądał rewelacyjnie na tle wzorzystej fototapety!

Wybierając obraz z kropek, pamiętaj o skali

Drobne desenie zazwyczaj uchodzą za dojrzalsze, bardziej odpowiednie do udekorowania salonu albo sypialni, podczas gdy te większe i wyraźne będą lepsze, jeśli planujesz ozdobić pokój dziecięcy. Niewielki nakrapiany rzucik będzie miał w sobie coś nieco bardziej wyrafinowanego – będzie zachęcać do tego, aby podejść i przyjrzeć się z bliska. Duże grochy są bardziej oczywiste.

Niech obrazy z kropek będą akcentem, nie centrum

Poświęciliśmy tu sporo miejsca rozważaniom na temat tego, co zrobić, aby wzory w grochy były możliwie jak najbardziej subtelne i „dorosłe” – a przecież prawda jest taka, że nawet najbardziej wyrafinowane, szykowne wnętrza znacznie zyskają na dodatku czegoś, co jest młodzieńcze i zabawne! Warto wykorzystać obraz kropki, by wprowadzić do wnętrza powiew figlarności – na przykład zawiesić go obok innych, „poważnych” płócien.