Plakaty wg kategorii - Muzycy

Plakat z muzykami z kolekcji Myloview to prawdziwa uczta dla każdego melomana. W zależności od tego, jaki gatunek lubimy, znajdziemy tutaj zarówno przedstawicieli jazzu, rocka, disco, jak i soulu. Taka ozdoba sprawdzi się i w eleganckim salonie, urządzonym na przykład w stylu vintage, i w kawiarni, i w dyskotece, której brakuje efektownych dekoracji na ścianach. Zaletą zebranych przez nas wzorów jest z pewnością ich różnorodność. Obok zdjęć przygotowaliśmy także proste szkice, kolorowe grafiki, malarskie przedstawienia i wzory w estetyce retro. Co zyskamy wieszając u siebie taki plakat? Muzycy grający na trąbce, gitarze, bębnach czy pianinie nie tylko urozmaicą aranżację, ale podkreślą także nasze zamiłowanie do muzyki. 

50 plakatów

 

Plakat z muzykami jazzowymi w retro salonie

Jazz albo się kocha, albo nienawidzi. To niezwykle specyficzny gatunek muzyczny, wobec którego nie można być obojętnym. Jeśli akurat współgra z rytmem naszego serca i sprawia, że nabieramy ochoty do życia, to z pewnością przypadnie nam do gustu jazzowy plakat. Muzycy, umiejętnie wydobywający dźwięki z saksofonu, trąbki, klarnetu, kontrabasu czy pianina, zagoszczą teraz w naszym salonie, nadając mu artystycznego charakteru. W kolekcji Myloview znajduje się wiele przedstawień, jednak na szczególną uwagę zasługują graficzne wzory, które przywodzą na myśl ręcznie wykonane szkice lub czarno-białe ilustracje jak z dawnych gazet. Utrzymane w estetyce retro plakaty znakomicie uzupełnią aranżację pokoju, w którym na pierwszy plan wysuwają się antyczne meble i bibeloty pochodzące sprzed kilku dekad. Urzekające w tych dekoracjach jest to, że doskonale uchwycono na nich klimat jazzującego Nowego Jorku z pierwszej połowy XX wieku. Charakterystyczne stroje muzyków i pierwsze wybudowane wieżowce przeniosą nas niczym teleport o kilkadziesiąt lat wstecz.

Młodzieżowy plakat: muzycy ze świata rocka i reggae

Większość nastolatków identyfikuje się z określoną subkulturą lub przynajmniej deklaruje, że słucha określonego gatunku muzycznego. Muzyka, bardziej niż literatura czy kinematografia, łączy młodych ludzi i pozwala im nawiązać nić porozumienia. Z tego względu doskonałym pomysłem na udekorowanie ścian w młodzieżowym pokoju będzie właśnie plakat z muzykami. Kluczem do sukcesu jest oczywiście znalezienie przedstawicieli tego gatunku, którego słucha nasze dziecko. Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszą się zespoły rockowe, więc warto przywołać gitarzystów, perkusistów, a także charyzmatycznych wokalistów. Na uwagę zasługują także wykonawcy reggae, którzy do perfekcji opanowali grę na różnego rodzaju bębnach. Ciekawą propozycją może się okazać skomponowanie tryptyku. Wówczas na każdym z trzech plakatów znajdzie się wizerunek innego muzyka.

Plakat do dyskoteki: aranżacja, która współgra z muzyką

Mogłoby się wydawać, że najważniejsza w dyskotece jest muzyka. I to rzeczywiście prawda, jednak warto także pamiętać, że dużą rolę odgrywa również samo miejsce, a dokładniej jego wystrój. W zależności od tego, w jakim stylu urządzimy lokal lub jaką atmosferę do niego wprowadzimy, przyciągniemy zupełnie innych ludzi. Jeśli podstawowym gatunkiem muzycznym jest u nas muzyka elektroniczna, techno lub alternatywna, świetnym rozwiązaniem okażą się nie tylko plakaty z muzykami. Znakomicie sprawdzą się także wizerunki sprzętów takich jak konsola, głośniki czy miksery - oczywiście muzyczne. W związku z tym, że w dyskotece panuje zazwyczaj przyciemnione światło, koniecznie wybierzmy przedstawienia utrzymane w wyrazistych, jaskrawych wręcz kolorach. Dzięki temu nasze plakaty będą widoczne nawet w słabo oświetlonej sali. Efektowną propozycją mogą się okazać także plakaty z samymi nutami zaprezentowanymi na roztańczonej pięciolinii.

Doskonały do kawiarni plakat: muzycy na żywo i nie tylko

Dużą popularnością cieszą się kawiarnie muzyczne. Nic dziwnego, w końcu takie miejsca są ucztą nie tylko dla uszu, ale także dla naszych kubków smakowych. Spotkanie w takim lokalu to okazja do wysłuchania świetnego koncertu i pobiesiadowania ze znajomymi przy ulubionym napoju i jedzeniu. Aby zamienić zwykłą przestrzeń w kawiarnię z charakterem, postawmy na odpowiedni typ dekoracji – na przykład plakat. Muzycy, grający na scenie, cieszą nasze zmysły tylko przez określony czas. Zawieśmy więc na ścianach przedstawienia zespołów i wykonawców jazzowych, rockowych lub alternatywnych – w zależności od tego, jaki gatunek muzyczny króluje na deskach naszej sceny najczęściej. W ten sposób, nawet wtedy, gdy w lokalu nie będzie się odbywał koncert, miejsce wciąż będzie się odznaczać odpowiednią aurą.