Fototapety wg kategorii - Brzoza

Brzozy są chyba najbardziej słowiańskimi z drzew – może nie licząc wierzb! Ich charakterystyczna, widoczna z daleka czarno-biała kora oraz przepiękne warkocze gałęzi są ozdobą zagajników, dróg i lasów. A teraz, jeśli tylko wykorzystasz nasze fototapety brzozy, mogą być także ozdobą Twojego mieszkania! Tapety brzozy mają w sobie wiele naturalnego minimalizmu: ograniczoną i zarazem wyrazistą paletę barwną, proste wzory i bezpretensjonalność – ale to nie znaczy, że tapeta z brzozą sprawdzi się wyłącznie w charakterze dekoracji wnętrza urządzonego w minimalistycznym stylu! Można wykorzystać ją na całe mnóstwo innych sposobów. Jakich? Przeczytaj niżej!
Fototapeta brzozy czarno-białe

Fototapeta brzozy czarno-białe

Gęsty las na czarno-białej fototapecie z brzozami zdynamizuje klasyczną stylizację pokoju dziennego.
Fototapety brzozy do sypialni

Fototapety brzozy do sypialni

Ściana w sypialni udekorowana fototapetą w brzozy, nada ton całej aranżacji wnętrza.
53 fototapet
Fototapeta brzoza dla dziecka

Fototapeta brzoza dla dziecka

Kolorowa fototapeta z printem drzew przypadnie do gustu najmłodszym, dlatego umieśćmy ją w pokoju dziecka.
Fototapeta brzozy do salonu

Fototapeta brzozy do salonu

Las brzozowy jesienią prezentuje się wspaniale - wykorzystajmy ten widok, dekorując wnętrze fototapetą.
Fototapeta brzozy motyw graficzny

Fototapeta brzozy motyw graficzny

Ciekawy motyw graficzny z brzozami, w oryginalny sposób uzupełni monotonny salon.
Fototapeta brzozy styl skandynawski

Fototapeta brzozy styl skandynawski

Minimalistyczne wnętrze stanie się ciekawsze, gdy na ścianie znajdzie się tapeta z leśnym krajobrazem.
Fototapeta brzozy w skali makro

Fototapeta brzozy w skali makro

Czarno-białe pnie brzóz umieszczone na fototapecie to główna ozdoba przedpokoju, bądź małego salonu.
Fototapeta brzozy zimą

Fototapeta brzozy zimą

Chłodne wnętrze salonu urozmaici widok na fiński las brzozowy, okryty grubą warstwą śniegu.
Fototapeta krajobraz z brzozami

Fototapeta krajobraz z brzozami

Fototapeta przestrzenna z widokiem na las brzozowy współgra z aranżacją wnętrza w nurcie eko.
Fototapeta las brzozowy

Fototapeta las brzozowy

Fototapeta z wiosennym krajobrazem lasu brzozowego wniesie do wnętrza dużą dawkę zieleni.

 

Brzezina na ścianę: stylowe fototapety brzozy 

Brzoza jest jednym z najbardziej lubianych i zarazem chyba najbardziej dekoracyjnych drzew. Jak można jej nie uwielbiać? Jest jednocześnie bardzo charakterystyczna i inna o każdej porze roku! Wczesną wiosną brzoza pokrywa się delikatnymi pączkami, które dodają jej delikatnego, niemal eterycznego uroku (Julian Tuwim w swoim uroczym wierszu Brzózka kwietniowa pisał o tym tak: To nie liście i nie listki / Nie listeczki jeszcze nawet / To obłoczek przezroczysty / Pozłociście zielonawy). Latem zamienia się w kaskadę zielonych warkoczy, pięknie kontrastujących z biało-czarną korą. Jesienią złoci się jednym z najwspanialszych odcieni żółtych liści... A nasze tapety w brzozy oddają wszystkie te pory życia drzew! 

Triumf minimalizmu: fototapeta pnie brzozy

Minimalizm uwielbia subtelną i wyrazistą zarazem prostotę czarno-białych naturalnych obiektów gałęzi okrytych czapą śniegu, czarno-białych zwierząt takich jak zebry czy pandy, a także monochromatycznych (lub prawie monochromatycznych) roślin: brzozy nie są tu wyjątkiem! Niezwykle stylowa, wyglądająca na szkic narysowany piórkiem tapeta w brzozy Cole & Son zrobiła niedawno furorę na łamach czasopism i blogów wnętrzarskich, i trudno się dziwić: wygląda rewelacyjnie! Nasze fototapety przedstawiające las brzozowy pomogą Ci osiągnąć bardzo podobny efekt bez wydawania bajońskich sum. Możesz sięgnąć po wzór w same tylko pnie brzozy, jeśli zależy Ci na naprawdę prostym efekcie, ale jeśli chcesz mieć widok nie tylko na drzewa, ale także na las, fototapeta las brzozowy zimą będzie wprost idealna! To wspaniały pomysł na dekorację do sypialni: taka fototapeta las brzozowy będzie wyglądać przepięknie naklejona za łóżkiem, w charakterze ozdobnego „wezgłowia” (osiągniesz ten efekt, naklejając dwa-trzy pasy fototapety bezpośrednio za łóżkiem) albo po prostu przystrojenia całej ściany. 

Naturalne powiększenie: fototapety 3D brzozy

Wiele fototapet w krajobrazy, zwłaszcza te naturalne, wykazuje pewne właściwości powiększające: naklejenie ich na jedną ze ścian sprawi, że wnętrze wyda się bardziej obszerne! Tapety brzozy (i nie tylko) nie są tutaj wyjątkiem: jeśli ozdobisz nimi wnętrze, od razu przybędzie mu centymetrów! Fototapety 3D brzozy to dobry sposób, by udekorować pomieszczenia, które zazwyczaj są stosunkowo niewielkie lub ciasne, na przykład przedpokój, łazienkę czy kuchnię. Możesz nie obawiać się o dobór kolorów, bo czarno-biała kora brzozy będzie przecież pasowała do w zasadzie wszystkich aranżacji, bez względu na ich paletę barwną!  Fototapety 3D brzozy mają też dodatkową zaletę: ich wzory w naturalny sposób są pełne linii pionowych (chyba że uprzesz się i znajdziesz tapetę z brzozą przewróconą?), a to optycznie wysmukla wnętrze, sprawiając, że sufit wydaje się zawieszony nieco wyżej. 

 Las w domu: jak stworzyć aranżację z fototapetami brzozy?

Wspominaliśmy już, że minimalistyczne aranżacje są tymi, w których brzozowe wzory sprawdzają się najlepiej – ale te piękne dekoracje można łatwo „ograć” także w wielu innych stylach pomieszczeń! Tapeta z brzozą (IKEA świadkiem) będzie wyglądać wspaniale w pomieszczeniu udekorowanym w stylu skandynawskim – idealnie nada się do uzupełnienia wystroju w stylu scandi we wnętrzach takich jak salon czy nawet kawiarnia. To także fantastyczny pomysł na stworzenie aranżacji tematycznej w pokoju dziecka – na przykład takiej zainspirowanej zaczarowanym lasem z bajki! Tapeta brzozy (allegro dostarcza inspiracji), trochę  zabawek w kształcie popularnych leśnych zwierzaków, może odpowiednia pościel i zasłony – i masz pokój, w którym można by spotkać równie dobrze Kubusia Puchatka, jak i Czerwonego Kapturka!