Tapety wg kategorii - Europa

Wybierając ścienną dekorację podczas aranżacji mieszkania możemy kierować się najróżniejszymi motywacjami. Choć oczywiście estetyka niemal zawsze będzie priorytetem, to jednak ozdoby naszych domów mogą również nawiązywać do bliskich nam wartości, symboliki, czy nawet historii lub kultury. Tapety Europa to temat wyjątkowy, pozwalający na wiele ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Co ważne, dekoracje inspirowane Starym Kontynentem możemy wykorzystać również poza domem. Zapewniamy Was o niezliczonych możliwościach, jakie daje nam tego rodzaju tapeta. Mapa Europy, widok na kontynent z kosmosu, flagi, logo Unii Europejskiej, grafiki słynnych stolic – to tylko kilka przykładowych dostępnych wzorów. Jest ich oczywiście dużo więcej, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.


 

Polityczne tapety: Unia Europejska i jej barwy na naszych ścianach

Jeśli chcemy wyrazić poparcie dla europejskiej integracji, śmiało możemy sięgnąć po tapety Unii Europejskiej. Wspólnota rozpoznawalna jest głównie dzięki swojej charakterystycznej fladze. Lazurowe tło i dwanaście gwiazd to motyw, który współcześnie kojarzy niemal każdy! Dzięki swojej spójności kolorystycznej i eleganckiemu minimalizmowi flaga UE może posłużyć jako tapeta w bardzo zróżnicowanych pod kątem stylistycznym wnętrzach. Z powodzeniem możemy ozdobić nią jedną ze ścian mieszkania, ale tego rodzaju wzory jeszcze lepiej prezentować będą się w naszej firmie lub biurze. Obecność takiej dekoracji to świetny sposób na podkreślenie powiązania z biznesu Unią – na przykład poprzez dofinansowania lub zagraniczne szkolenia dla pracowników. Sala geograficzna (lub taka służąca do zajęć z przedsiębiorczości albo nauki języków) w liceum to kolejne miejsce, gdzie świetnie sprawdzą się opisywane tapety. Unia Europejska kojarzona bywa także ze swoją walutą – Euro. Jeśli więc zależy nam na szczególnym podkreśleniu aspektu finansowego wspólnoty, to w naszej ofercie odnajdziecie również takie wzory.

Miasta jako temat tapety: Europa pełna zabytków

Jeśli jednak od bieżącej polityki bardziej interesuje nas historia, to warto rozważyć tapety, które ukazują zabytki miast Europy. Tego typu wzory są z jednej strony dość proste, ale równocześnie bogate w detale i dopracowane. Dzięki temu doskonale będą komponować się z wnętrzami minimalistycznymi, w których łatwo przyciągną spojrzenie. Wybierzmy tapety z symbolami naszych ulubionych miast - Paryża, Londynu, czy Pragi. Także poza domem znajdziemy dobre zastosowanie dla takiej tapety. Europa obfituje w charakterystyczne miejsca oraz budowle, a przedstawiające je wzory mogą być  doskonałą dekoracją w biurze podróży. Innym miejscem gdzie sprawdzi się tego typu ozdoba to restauracja specjalizująca się w kuchni któregoś z europejskich państw - na przykład w kuchni francuskiej lub włoskiej. W obu tych przypadkach tapeta będzie służyć równocześnie jako elegancka ozdoba jak i atrakcyjna reklama.

Nowoczesna czy klasyczna tapeta? Mapa Europy w różnych konwencjach

Kolejnym ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na wzór tapety przedstawiający mapę Europy. Tego typu dekoracje mogą posiadać bardzo różną stylistkę. Mapy polityczne są zwykle dość oszczędne zarówno pod kątem kolorów jak i szczegółów. Nadadzą się więc do wnętrz modernistycznych i stonowanych. Zupełnie odmienną estetykę oferują wzory przypominające stare mapy. Te dla odmiany korzystają z ciepłych barw i świetnie wkomponują się w pomieszczenia klasyczne, wyposażone w drewniane meble. Jeszcze inną opcją są mapy przedstawiające nasz kontynent widziany z orbity. Taki zabieg czyni z nich wizualnie bardzo nowoczesne tapety.  Europa z kosmosu to motyw, który świetnie sprawdzi się w różnorakich biurach – szczególnie firm o zasięgu międzynarodowym.

Edukacyjna tapeta dla dzieci

Na koniec zostawiliśmy propozycje do dziecięcego pokoju tapety. Europa to aż 46 różnych państw, z których każde posiada swoją własną, unikatową flagę. Wzór ukazujący większość z nich to wspaniała dekoracja do sypialni zainteresowanego geografią malca. Co więcej, taka ozdoba będzie nie tylko atrakcyjnie prezentować się na ścianie, ale może równocześnie służyć jako pomoc edukacyjną albo inspiracja do pouczającej zabawy.