Plakaty wg kategorii - Akwarela

Tym, z czego słyną dzieła malowane techniką akwarelową i czym odznaczają się także nasze plakaty akwarelowe, jest pewna przejrzystość, czy może raczej eteryczność barw. Akwarele nie tylko mają w sobie wiele lekkości i ulotności, ale też często odznaczają się subtelnymi, półprzezroczystymi kolorami. Prawdopodobnie właśnie stąd wzięła się tak wielka popularność malarstwa wodnego wśród twórców malujących pejzaże! Każdy plakat akwareli, który możecie tutaj obejrzeć, to wprost wymarzony sposób na udekorowanie pomieszczenia, w którym nie jest potrzebna żadna wyjątkowo wyrazista dekoracja - właśnie takiego, w którym zupełnie wystarczy lekkość i ulotność akwareli. Plakaty akwarele będą wyglądały cudownie w słonecznej sypialni albo w salonie. Na pewno dobrze sprawdzi się także w bezpretensjonalnej kawiarni albo restauracji. 

76 plakatów

 

Wodą malowane: subtelne plakaty akwarelowe

Największą zaletą akwareli - czyli farb wodnych - jest niezwykła lekkość i delikatność obrazów, jakie można z ich pomocą wyczarować. Te eteryczne krajobrazy, portrety czy martwe natury wyglądają po prostu uroczo i na pewno spodobają się każdemu, kto rozumie, że "wyrazisty" albo "stylowy" wcale nie musi oznaczać "krzykliwy" czy "jaskrawy".

Jest wiele powodów, dla których można uwielbiać plakaty akwarelowe. Jednym z najważniejszych jest to, że są one połączeniem największych zalet malarstwa akwarelowego i... no cóż, plakatów. Odznaczają się przepięknymi, pastelowymi kolorami, które będą dobrze pasować do wielu wnętrz, a jednocześnie mają w sobie lekkość i bezpretensjonalność plakatu. Wierzymy, że każda przestrzeń zyska na ozdobie, jaką jest plakat akwarela - przygotowaliśmy jednak dla Ciebie kilka pomysłów, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać ich możliwości i sprawić, że udekorowane z ich pomocą wnętrze będzie wyglądało lepiej niż kiedykolwiek.

Styl shabby chic: plakaty akwarelowe w stylu retro, vintage i nie tylko

Wspomnieliśmy już, że plakat akwarela jest jedną z tych ozdób, które dobrze odnajdą się właściwie w każdym wnętrzu, pod warunkiem, że poświęcisz nieco uwagi starannemu doborowi ich wzoru. Gdybyśmy jednak mieli wskazać jeden styl, do którego pasować będą one szczególnie dobrze, bez chwili wahania wybralibyśmy uroczy, staroświecki i nieco sentymentalny styl shabby chic. Dlaczego właśnie ten? Z co najmniej trzech ważnych powodów!

  • Przede wszystkim: to delikatna stylistyka, która lubuje się w równie delikatnych kolorach, w związku z czym subtelne pastelowe plakaty, jakimi odznaczają się plakaty akwarelowe, będą tutaj świetnie pasować.
  • Po drugie: akwarele wyjątkowo dobrze wyglądają na bardzo jasnym czy nawet białym tle, bo lekkie barwy nie przytłaczają ich delikatnej kolorystyki, a białe, kremowe czy jasnoszare ściany to jeden z kluczowych elementów stylu shabby chic. 
  • Trzeci powód? Podobieństwo nastrojów! Zarówno stylistyka shabby chic, jak i plakaty akwarelowe, charakteryzują się ujmującą, trochę nostalgiczną subtelnością, kojarzącą się z czymś, co powstało dawno temu. To właśnie dlatego tak dobrze do siebie pasują...

Dziecięce, ale nie infantylne: plakat akwarela w pokoju dziecięcym

Dekorowanie pokoju dziecięcego z wykorzystaniem lekkich, delikatnych barw, zwłaszcza pasteli, to już coś w rodzaju tradycji. Wcale nie trzeba się trzymać zdecydowanie sztampowego podziału na różowe dla dziewczynek i niebieskie dla chłopców - po co się ograniczać? Plakat akwarela w pokoju dziecka albo nawet niemowlęcia zawsze będzie wyglądał bardzo słodko i uroczo! Jaki wzór wybrać? Niesłabnącą popularnością cieszą się podobizny zwierząt, zarówno tych prawdziwych, jak i bajkowych: lubią je dzieci i ich rodzice. Coraz modniejsze stają się też motywy roślinne, i to wcale nie tylko typowe kwiatki: plakat akwarela w liście, drzewa albo nawet kaktusy cudownie ożywi wnętrze, a do tego nada mu pewnego ponadczasowego charakteru, który sprawi, że dekoracja nie będzie wyglądać na zbyt dziecinną nawet po kilku latach.

Romantyczna kawiarnia, stylowa restauracja

Każdy właściciel kawiarni czy restauracji dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach starannie przemyślany wystrój lokalu to absolutna konieczność. Zwłaszcza w dużych miastach, w których konkurencja jest ogromna i wszystko, co pozwala wyróżnić się na tle konkurencji, jest niezwykle istotne. Plakat akwarela będzie szykownym uzupełnieniem aranżacji utrzymanej w rozmaitych stylach.

Może przedstawiać motywy zainspirowane przez jedzenie czy napoje (akwarelowe wzory z kawą albo herbatą w roli głównej wydają się szczególnie atrakcyjne!), ale tak naprawdę grafikę możesz wybrać dowolnie: byle pasowała do atmosfery, którą chcesz wprowadzić do wnętrza. Czy będzie to subtelny deseń kwiatowy, nastrojowy pejzaż czy martwa natura albo portret - zależy tylko od Ciebie! Bez względu na to, na jaką grafikę się ostatecznie zdecydujesz, nie możesz zapomnieć o starannym oprawieniu swojego plakatu: kolor i styl ramki powinien dobrze komponować się z kolorystyką wnętrza, w którym ma znaleźć się plakat, jednocześnie podkreślając grafikę, która się na nim znajduje.