Fototapety wg kategorii - Pustynia

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że pustynia to tylko niekończące się pagórki piasku i palące słońce to znaczy, że nie widziałeś jeszcze żadnej przygotowanej przez nas fototapety. Pustynia w naszych oczach to prawdziwe bogactwo kolorów, najprzeróżniejszych roślin, a także zwierząt, które choć kryją się przed gorącymi promieniami, zamieszkują ten nieprzystępny teren. To niezwykle efektowna dekoracja, która sprawdzi się nie tylko w salonie miłośnika podróży. Malownicze widoki o zmierzchu, przepiękne wzory układane przez wiatr na powierzchni piasku czy sukulenty kwitnące, gdy tylko spadnie kilka kropel deszczu, nadadzą każdej aranżacji egzotycznego i wyjątkowego charakteru. Fototapeta pustynia zachwyci Cię swoim nietuzinkowym pięknem!

154 fototapet

 

Modne fototapety: pustynia i zachwycające sukulenty

Roślinne motywy nigdy nie wychodzą z mody, zmienia się jedynie obiekt naszego zainteresowania. Czasami na topie są egzotyczne kwiaty i tropikalne palmy, innym razem polne odmiany kojarzące się z ludową sztuką. Teraz naszą uwagę przykuwają sukulenty – rośliny, które gromadząc na zapas wodę są w stanie przetrwać wiele dni bez ani jednej kropli. Agawy czy kaktusy jakie możemy znaleźć na suchych i piaszczystych terenach, będą oryginalną dekoracją. Zamiast decydować się na obraz, niech w Twoim wnętrzu zagości spektakularna fototapeta. Pustynia wcale nie musi być monotonnym krajobrazem. Jeśli sięgniesz po wzór z olśniewająco błękitnym niebem, czerwoną ziemią i zieloną rośliną na pierwszym planie w postaci rozłożystej agawy, to wprowadzisz do aranżacji niezwykle efektowną ozdobę. Szukając minimalistycznego akcentu możesz także sięgnąć po rysunkowe przedstawienie ukazujące schematycznie zaprezentowaną pustynię – kula słońca, stożkowy pagórek i zabawne, strzeliste kaktusy tworzące swego rodzaju ornament. Aby taka dekoracja dobrze prezentowała się w naszym wnętrzu warto dobrać do niej odpowiednie dodatki. Może to być plakat reklamujący film, które akcja rozgrywa się na pustyni, obraz z karawaną wielbłądów lub prawdziwe kaktusy w doniczkach.    

Elegancka fototapeta: pustynia, czyli salon na piasku

Pustynia większości z nas kojarzy się z jasnym, żółtym piaskiem i delikatnymi pagórkami wzniesionymi przez wiejący wiatr. Tymczasem wystarczy udać się do Stanów Zjednoczonych, by zobaczyć zupełnie inne oblicze tego miejsca. Sucha, spękana ziemia o intensywnie czerwonym kolorze i majestatyczne, pionowe wzniesienia tworzące spektakularne kaniony przywodzą na myśl westerny, których akcja toczyła się właśnie na tle takiego krajobrazu. Nie musisz być jednak miłośnikiem takiej kinematografii, by w Twojej aranżacji pojawiła się podobna fototapeta. Pustynia ma tak wiele najprzeróżniejszych odmian, że bez trudu znajdziesz przedstawienie, które skradnie Twoje serce. Dużą rolę w tych pejzażach odgrywają światłocienie, które malują na ziemi urzekająco piękne desenie. Ścienna dekoracja może ukazywać tylko i wyłącznie pofałdowaną powierzchnię piasku w formie czarno-białej fotografii i to wystarczy, żeby stworzyć zachwycający wystrój.    

Malownicze fototapety: pustynia w nastrojowej sypialni

Kiedy pustynie prezentują się najpiękniej? Podczas zachodu słońca. Wówczas na błękitnym niebie rozgrywa się urzekający spektakl kolorów, nieboskłon zdaje się płonąć, a cały pejzaż staje się tak nierealnie piękny, że sprawia wrażenie komputerowej grafiki. Choć wydawać by się mogło, że to wzór, który wcale nie tak łatwo wprowadzić do aranżacji, to okazuje się, że będzie się doskonale prezentował w bardzo wielu różnych wystrojach. W romantycznej sypialni sięgnij po przedstawienie, które skupia się przede wszystkim na malowniczym zachodzie słońca, w stylu boho świetnie sprawdzi się pejzaż z motywem wyrazistej czaszki z rogami, z kolei w minimalistycznym wnętrzu, które potrzebuje wyrazistego akcentu, możemy sobie pozwolić na wzór, na którym wiele się dzieje. Fototapeta pustynia ukazująca zachód słońca na tle amerykańskich kanionów będzie niezwykle efektowną ozdobą. Gdy ustawimy na parapecie małe sukulenty lub postawimy przy łóżku wysokiego kaktusa, takie przedstawienie będzie się jeszcze lepiej prezentować.

Kaktusy, wielbłądy i jaszczurki, czyli pustynia w dziecięcym pokoju

Szukasz ciekawego pomysłu na aranżację dziecięcego pokoju? Pierwszym krokiem niech będzie odpowiednio dobrana rysunkowa fototapeta. Pustynia przedstawiona w zabawny sposób stanie się ciekawą alternatywą dla sztampowych motywów w formie bajkowych postaci, misiów czy księżniczek, które najczęściej pojawiają się w kąciku malucha. Rysunkowe wzgórza, zabawne kaktusy i wielbłądy przemierzające piaszczyste wzniesienia oczarują Twoje dziecko swoim egzotycznym klimatem. Następnym krokiem powinien być dobór korespondujących dodatków. Pustynne naklejki na meble lub drzwi sprawią, że wzór fototapety będzie sprawiał wrażenie jakby dosłownie przenikał ze ściany do przestrzeni pokoju. Ostatnim punktem, który zwieńczy aranżację wnętrza powinien być wielki uśmiech Twojego dziecka i jego zadowolenie z wystroju, jaki właśnie przygotowałeś!