Fototapety wg wnętrz - Klub Fitness

Myliłby się ten, kto sądziłby, że fototapety do fitness klubu to wyłącznie dekoracja. Jeśli tylko zostaną starannie dobrane i sprytnie rozmieszczone na ścianach, mogą być czymś znacznie, znacznie więcej! Jeśli tylko wybierzesz odpowiedni wzór, Twoje tapety fitness staną się nie tylko ozdobą, ale także fantastyczną wprost motywacją i inspiracją, a często nawet źródłem wiedzy (niektóre tapety fitness HD przedstawiają przecież, na przykład, schematy budowy układu mięśniowego)! Ciebie jednak, jako właściciela klubu fitness, na pewno bardziej interesują ich wymierne zalety: to, że są bardzo łatwe i niekłopotliwe w montażu, przyjazne alergikom i – co bardzo istotne – że mają rewelacyjny stosunek ceny do efektu, jaki można z ich pomocą osiągnąć! 

23 fototapet

 

W stylu fit: fototapety do fitness klubu

Klub fitness nie wydaje się miejscem, które należałoby jakoś szczególnie dekorować. W końcu ludzie przychodzą tam w ściśle określonym celu: żeby solidnie zmęczyć się, spalić zbędne kalorie i nabrać krzepy! Kto chciałby podziwiać wystrój, kiedy jedynym, o czym myśli, jest „nie, nie umrę robiąc te przysiady, nie mogę umrzeć!”?

Tego rodzaju podejście sprawia, że dekorowanie klubów fitness to coś w rodzaju nieodkrytego lądu: jest tutaj bardzo wiele do zrobienia! Tym bardziej że przecież społeczność fitnessowa jest bardzo mocno skupiona na tym, co wizualne: zdjęciach pokazującym transformacje albo motywacyjnych - „fitspiracyjnych” - portretach pięknie zbudowanych ludzi… Czemu nie wykorzystać tego, aby wyróżnić się na tle innych przybytków tego rodzaju? Nie trzeba od razu robić wielkiego, wszechogarniającego remontu: wystarczy sprytnie dobrana fototapeta fitness, aby w mgnieniu oka stworzyć fantastyczną, przyciągającą spojrzenia aranżację, która urozmaici Twoim klientom żmudne treningi!

Jaki wzór tapety fitness wybrać?

Skoro klub fitness, to wybór portretów wysportowanych osób wydaje się dość oczywisty, prawda? Fototapeta fitness przedstawiająca kobiety i mężczyzn o wyraźnie zarysowanych mięśniach to tutaj prawdziwy klasyk: i nie bez powodu! Patrzenie na osoby, które już osiągnęły cel, do którego wiele osób uczęszczających do fitness klubów dopiero dąży, wydaje się bardzo dobrym czynnikiem motywującym. Czemu jednak zamykać się na inne opcje? Równie interesującą – a przy tym posiadającą realny walor edukacyjny – ozdobą mogą być fototapety fitness HD przedstawiające drobiazgowo oddane schematy anatomiczne! Z kolei jeśli celujesz raczej w uniwersalny wystrój, który niekoniecznie musi wiązać się z przeznaczeniem wnętrza, lecz raczej wprowadzać osoby uczęszczające na zajęcia klubu w szczególny nastrój, odpowiednia może okazać się fototapeta fitness o przyjemnym wzorze, który na pewno spodoba się każdemu: na przykład naturalne pejzaże. W zależności od charakteru wnętrza wybieraj barwy ciepłe (idealne do wnętrz, w których potrzebna jest energia – zwłaszcza do sali treningowej!) lub chłodne (dobre tam, gdzie trzeba się zrelaksować: w szatni albo w pomieszczeniu do masażu).

Gdzie powinna wisieć fototapeta fitness?

Wszystkie nasze fototapety do fitness klubu mogą zdobić każdą ścianę (z sufitem włącznie!), dlatego nie musisz ograniczać swojej wyobraźni, wybierając dla nich umiejscowienie. Niektóre miejsca są jednak dla tego celu lepsze od innych! Warto wybrać miejsce, które jest dobrze widoczne ze wszystkich punktów dekorowanego pomieszczenia: skoro już decydujesz się na fototapetę, niech będzie widoczna! Wybieraj ściany, które są w możliwie niewielkim stopniu zasłonięte sprzętami. Jeśli nie dysponujesz tego rodzaju „wolną” ścianą”, zamiast tapety fitness w formie pojedynczego zdjęcia wybierz taką w powtarzający się, regularny deseń.

Tapety fitness do zadań specjalnych: powiększ wnętrze!

W fitness klubach rosną nie tylko mięśnie: jeśli tylko się postarasz, może urosnąć także sam klub! Tylko pozornie wprawdzie, ale… liczy się, prawda? Jak to zrobić? Potrzebna będzie Ci fototapeta 3D fitness. To takie fototapety do fitness klubu, które zostały stworzone tak, aby swoimi wzorami sprawiać wrażenie głębi i przestrzeni. „Głębia” jest tutaj słowem-kluczem, ponieważ to właśnie ona powoduje, że wnętrze, które ozdabia fototapeta 3D fitness, wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości. Dzieje się tak, ponieważ dzięki fototapetom tego rodzaju wzrok obserwatora nie pada (pozornie, ma się rozumieć) na ścianę, lecz przesuwa się „głębiej”, co oszukuje mózg, by sądził, że wnętrze jest bardziej przestronne! Z tego powodu fototapeta 3D fitness jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy pragniesz ozdobić niewielkie wnętrze i szukasz dekoracji, która nie tylko nie przytłoczy go, ale wręcz sprawi, że wyda się większe. „Trójwymiarowe” fototapety miewają najróżniejsze wzory: na pewno znajdziesz wśród nich taki, który Ci się spodoba!