Fototapety wg kategorii - Napoje

Co łączy ze sobą upalny dzień, towarzyskie spotkanie ze znajomymi oraz poranne śniadanie? We wszystkich tych sytuacjach sięgamy po napoje! Warto zwrócić uwagę na ich różnorodność. Część z nich ma nam przynieść natychmiastowe odświeżenie, po inne sięgamy aby się rozbudzić lub rozgrzać, a jeszcze inne powoli sączymy, delektując się pysznym smakiem. Niezwykle atrakcyjny potrafi być również ich wygląd. W Myloview doceniliśmy go szczególnie, dostrzegając olbrzymi potencjał dekoracyjny jaki posiadają fototapety z napojami. Tego rodzaju ścienne ozdoby mają naprawdę wiele zastosowań. Specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu kilka naszych aranżacyjnych inspiracji wykorzystujących takie fototapety. Napoje to nie tylko sposób na ugaszenie pragnienia – to także pomysł na oryginalny, ciekawy wygląd wnętrza!

380 fototapet

 

Od wody do Coca-coli: fototapety z napojami

Jak zaznaczyliśmy już we wstępie, świat napojów jest niezwykle różnorodny. Człowiek pierwotny pił głównie wodę i soki. Udomowienie zwierząt wzbogaciło jego dietę o mleko. Z czasem zaczęto wytwarzać kolejne napoje: piwo, wino, miód pitny. W okresie wielkich odkryć zza morza do Europy dotarły kawa, herbata oraz kakao. Wiek XX zdominowały natomiast kolorowe napoje gazowane. Współcześnie opcji wciąż przybywa. Na rynku zagościło między innymi mleko sojowe, woda kokosowa, woda chmielona, yerba... Jak więc widać, spragniona osoba ma z czego wybierać! Równie bogata i obszerna jest oferta naszych fototapet z napojami. Choć niektórym ta tematyka może wydawać się pozbawiona potencjału, będziecie zaskoczeni jak interesujące potrafią być dekoracje do niej nawiązujące!

Barwne fototapety – napoje we wszystkich kolorach

Rozważając napoje jako temat dekoracji, na pewno zwrócimy uwagę na jedną z ich ciekawszych cech – olbrzymie bogactwo barw. Patrząc na zawartość naszych kubków, szklanek, kieliszków, kufli oraz filiżanek możemy odnaleźć każdy z kolorów! Między innymi dlatego fototapety z napojami są dekoracją tak uniwersalną. Niezależnie od barw obecnych w wybranym przez nas pomieszczeniu, łatwo znajdziemy odpowiednio spójny wzór. Przykładowo w ciemnej sypialni bardzo atrakcyjnie będzie się prezentowała elegancka fototapeta z aromatyczną kawą. W pomieszczeniu, które potrzebuje nieco ożywienia możemy umieścić wzór z wielokolorowym, tropikalnym drinkiem. Dla odmiany, jeśli zależy nam na utrzymaniu białej kolorystyki danego wnętrza (na przykład kuchni) to dobrym rozwiązaniem będzie dekoracja przedstawiająca mleko – zwykłe albo kokosowe. Największą swobodę pod kątem barw oferują nam jednak fototapety z sokami.

Słodkie fototapety: napoje podane na deser

Każda grupa napojów posiada swoją szczególną estetykę. Drogie alkoholowe trunki wyglądają elegancko, soki są kolorowe, a widok słodkiego shake'a albo kubka gorącej czekolady sprawia, iż od razu poprawia nam się humor. Dlaczego więc nie umieścić ich wizerunku na naszej ścianie? Dekoracje ze słodkimi napojami możemy z powodzeniem wykorzystać przynajmniej w kilku różnych miejscach w naszych mieszkaniach. Na przykład fototapeta z kakao, albo wspomnianą już wcześniej gorącą czekoladą nada każdej kuchni przyjemnej, ciepłej atmosfery. Za to ozdoby ze słodkim napojem owocowym albo Coca-colą mogą upiększyć pokój Twojej pociechy. Fototapety tego rodzaju są zwykle bardzo kolorowe i wyraziste, dzięki czemu trafiają w gust najmłodszych. Zwłaszcza jeżeli przedstawione na nich napoje będą podane w efektowny sposób – na przykład w oryginalnym naczyniu z zabawną słomką.

Eleganckie fototapety: napoje z wyższej półki

Jednak nie tylko dzieci posiadają swoje ulubione napoje. Niemal każdy dorosły faworyzuje konkretny trunek, którym lubi raczyć się od czasu do czasu w wolny wieczór. Dla niektórych będzie to wino, dla innych whisky, a dla jeszcze innych – brandy lub metaxa. Wszystkie te alkohole łączy jednak kilka wspólnych cech. Po pierwsze kojarzą nam się z czymś eleganckim oraz ekskluzywnym. Po drugie – każdy z tych trunków posiada ciekawą historię oraz długą tradycję. Dlatego też przedstawiające je dekoracje pasować będą przede wszystkim do eleganckich pomieszczeń, w których podejmujemy gości, a więc głównie do salonu. Na pewno warto także zwrócić uwagę na wzory przedstawiające drogie trunki w mniej typowy sposób – na przykład leżakujące w dębowych beczkach albo matowych, zielonych butelkach. 

Fototapety z napojami jako dekoracja lokalu

Napoje to tematyka, która sprawdzi się na dekoracjach nie tylko w domu. Wszelkiego rodzaju bary, puby i restauracje to dość oczywiste przykłady miejsc, gdzie możemy wykorzystać takie fototapety. Napoje, które znajdować się będą na ściennych dekoracjach powinny być dostosowane klimatem do danego lokalu. W tym przypadku warto posłużyć się intuicją – w pubie sprawdzą się wzory z piwem nalanym do kufla, a w restauracji śródziemnomorskiej wizerunki wina podanego do posiłku.