Fototapety wg kategorii - Dżungla

Każdy kto w dzieciństwie oglądał przygody Indiany Jonesa albo śledził programy przyrodnicze, na pewno choć przez chwilę marzył o egzotycznych wyprawach i odkrywaniu dzikich krain. Dla wszystkich pasjonatów podróży przygotowaliśmy specjalną serię fototapet. Dżungla stanowiąca ich temat, sprawdzi się jako motyw dekoracyjny niemal w każdym pomieszczeniu. Doskonale współgra ona nie tylko ze stylem kolonialnym czy retro. W naszej bogatej ofercie z pewnością znajdziecie odpowiednie dla siebie fototapety. Dżungla na ścianie to pomysł aranżacyjny, który koniecznie trzeba wypróbować!

122 fototapet

 

Fototapeta dżungla dla dzieci

Zainteresowania podróżnicze to w dużej mierze domena najmłodszych. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby dziecięcy pokój przeobraził się w las pełen dzikich zwierząt, a mali odkrywcy zaczęli zabawę w polowanie na tygrysy lub naśladowanie małpek. W pobudzeniu kreatywności naszych pociech pomocna może okazać się właśnie fototapeta. Dżungla dla dzieci jest miejscem kojarzącym się z bohaterami ulubionych książek i bajek, takich jak Tarzan. Dlatego w naszej ofercie znajdziecie dedykowane najmłodszym wzory przedstawiające sympatyczne, uśmiechnięte zwierzątka. Małpki, papugi, nosorożce albo lwy stylem nawiązujące do kreskówek, to tylko jedna z licznych propozycji. Nieco starszym dzieciom na pewno spodobają się natomiast rysunki oplecionych lianami drzew, z siedzącymi na nich bajecznie kolorowymi papużkami albo obrazki przedstawiające liście w różnych odcieniach zieleni i wielobarwne kwiaty. Dobrym pomysłem będzie też wybór jednego, ulubionego przez dziecko zwierzątka. Może to być zwisający z gałęzi uśmiechnięty leniwiec, tukan z kolorowym dziobem, aligator lub małpa. Warto przedyskutować z naszą pociechą wybór najlepiej dopasowanej do jego zainteresowań ozdoby, a także wprowadzić do pokoju kilka powiązanych z jej tematyką elementów (maskotki, figurki, naklejki na meble). Dzięki tym prostym zabiegom, stworzymy naszemu dziecku naprawdę atrakcyjną przestrzeń.

Zielone fototapety – dżungla i jej roślinność

Pierwszym, co przychodzi na myśl gdy pomyślimy o lasach deszczowych, jest bujna roślinność i wszechobecna zieleń. W naszej ofercie znajdziecie liczne zdjęcia przedstawiające liście, kwiaty oraz wysokie drzewa. Istnieje wiele typów pomieszczeń, w których sprawdzi się taka fototapeta. Dżungla oferuje nam między innymi ogromne liście o ciekawych kształtach i różnych odcieniach barw. Taka dekoracja to świetny pomysł na przykład na ścianę w łazience. Drewniane półki i akcesoria, w połączeniu z bielą wanny, duże lustro odbijające wzór fototapety – to sprawdzony przepis na niebanalne wnętrze. Uspokajająca zieleń liści znakomicie wyglądać będzie także w salonie i sypialni, zwłaszcza w towarzystwie jasnych mebli, naturalnych tkanin oraz drewnianych lub bambusowych dodatków. Takie zestawienie pomoże w aranżacji naturalnego i bardzo nastrojowego wnętrza.

Jeśli obawiamy się, że zaproponowane zestawienie kolorystyczne będzie zbyt nudne, możemy wybrać też znacznie bogatszą kolorystycznie fototapetę. Dżungla obfituje przecież w niezliczone gatunki bajecznie kolorowych kwiatów. Ich intensywne kolory (a zwłaszcza żółty, czerwony i pomarańczowy) odcinające się wyraźnie od zieleni i brązów drzew, wprowadzą do mieszkania żywy akcent i ułatwią dobór interesujących dodatków. Jasne wnętrze z tapetą przedstawiającą egzotyczne kwiaty nabierze dodatkowego uroku, jeśli znajdą się w nim na przykład dopasowane do nich kolorystycznie poduszki, obicia mebli, albo zasłony.

Podróżnicze fototapety – dżungla i jej mieszkańcy

Dzikie zwierzęta trafiły na bardzo wiele wzorów naszych fototapet. Dżungla słynie z małp i kolorowych ptaków, nie brak w niej jednak także rozmaitych gatunków gadów i płazów, drapieżnych kotów i interesujących owadów. Jeśli potrafimy spojrzeć na siebie z dystansem i chcemy wprowadzić do sypialni odrobinę humoru, możemy wybrać zdjęcie lub obrazek zwisającego z gałęzi leniwca. Natomiast jeśli czujemy, że w głębi serca drzemie w nas drapieżnik, dobrym wyborem będzie skradający się ocelot, niemal niewidoczny na tle splątanych lian. Dobór tematu fototapety do naszego charakteru to rozwiązanie, które szczególnie dobrze pasuje do typowo „indywidualnej” przestrzeni – takiej jak sypialnia lub gabinet. To drugie pomieszczenie jest wnętrzem, w którym doskonale sprawdza się taka właśnie „dzika” fototapeta. Dżungla świetnie współgra ze stylem kolonialnym, kojarzącym się często właśnie z gabinetem. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy jednak wybrać wizerunku zwierzęcia, sięgnijmy po któryś ze wzorów przedstawiających dawne azteckie piramidy i świątynie, albo też stylizowanych zdjęć z podróżnikami i podróżniczkami, przemierzającymi tajemnicze i niezbadane tropikalne lasy.