Fototapety do szkoły językowej

Jeszcze kilka lat temu język angielski był tym podstawowym, dzisiaj szkolimy się w chińskim, japońskim czy szwedzkim, a nowe szkoły językowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Jeśli jesteś właścicielem jednej z nich, to warto pomyśleć o odpowiedniej aranżacji sal, aby zachęcić nowych uczniów do podjęcia nauki, a tym już uczęszczającym umilić zajęcia. Fototapety do szkoły językowej to szeroki wybór wzorów, które łączą w sobie estetyzm i funkcjonalność. Możesz sięgnąć po wzory, które prezentują skomplikowany, orientalny alfabet, podstawowe reguły gramatyczne czy symbole typowe dla danego państwa. Tapety do szkoły językowej to najszybszy i najbardziej efektowny sposób, aby ożywić monotonne wnętrze klasy wprowadzając jednocześnie praktyczny akcent. Aż chciałoby się powiedzieć - fototapety do szkoły językowej to must-have!

Fototapeta do klasy językowej alfabet

Fototapeta do klasy językowej alfabet

Wnętrze klasy językowej powinno być zaaranżowane tak, by zachęcało do nauki. Dynamiczna fototapeta ubarwia przestrzeń.
Fototapeta do szkoły językowej napisy

Fototapeta do szkoły językowej napisy

Nowoczesna fototapeta to dobry pomysł na udekorowanie klasy szkolnej w minimalistycznym stylu.
38 fototapet
Fototapeta drzewo z flagami państw

Fototapeta drzewo z flagami państw

Efektowna fototapeta z flagami może znaleźć się na szkolnym korytarzu. To znakomity sposób na odświeżenie stylizacji przestrzeni.
Fototapeta kolorowe napisy

Fototapeta kolorowe napisy

Napisy na ścianie przyciągają uwagę, a soczyste barwy dodają energii, zachęcając do nauki!
Fototapeta flagi państw

Fototapeta flagi państw

Wystrój szkoły językowej powinien nawiązywać do różnych kultur. Fototapeta z flagami urozmaici przestrzeń.
Fototapeta pismo chińskie

Fototapeta pismo chińskie

Wyrazisty motyw na fototapecie przeznaczonej do szkoły językowej to propozycja, dzięki której nudna klasa zamieni się w fascynujące miejsce.
Typograficzna fototapeta do szkoły

Typograficzna fototapeta do szkoły

Dynamiczny, typograficzny motyw na fototapecie, to propozycja dekoracji nowoczesnego wnętrza szkoły językowej.
Fototapeta alfabet rosyjski

Fototapeta alfabet rosyjski

W klasie języka rosyjskiego taka tapeta to skarb! Kolorowy motyw spodoba się dzieciom i młodzieży.
Fototapeta w szkole językowej

Fototapeta w szkole językowej

Niekonwencjonalna ozdoba szkoły - fototapeta z napisami uatrakcyjni monotonne, białe ściany klas.
Nowoczesna fototapeta do szkoły językowej

Nowoczesna fototapeta do szkoły językowej

W szkolnej kawiarence umieśćmy fototapetę z kolorowymi ikonami. Taka grafika umili czas spędzany w tym miejscu.

 

Uniwersalne fototapety do szkoły językowej? Oui, ja, yes!

Jeśli w Twojej szkole językowej uczniowie mogą się uczyć kilku różnych języków, a do dyspozycji masz jedną salę, to postaw na uniwersalne wzory, które zawierają elementy różnych języków. Tak dobrane fototapety do szkoły sprawią, że w najbardziej efektowny sposób urządzić przestrzeń, którą masz do dyspozycji. Jeśli zastanawiasz się, czy tapeta łącząca wiele odmiennych języków jest możliwa, to odpowiadamy – oczywiście. Najlepszym tego przykładem są tapety szkoła, które przedstawiają kilka podstawowych zwrotów w najbardziej popularnych językach. Możesz także sięgnąć po niezwykle efektowny wzór ukazujący rozłożyste drzewo, którego listki stworzone są z wielu kolorowych flag należących do państw z całego świata. Motyw flagi jest niezwykle uniwersalnym akcentem, który znakomicie ożywia monotonne wnętrze, dlatego sprawdzi się w każdej szkole językowej.

Fototapety do szkoły z wybranym językiem

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku szkoły, w której uczniowie uczą się jednego tylko języka. Wówczas możesz zapomnieć o kompromisach i pozwolić sobie na ściśle określony wystrój. Wśród wielu propozycji, na które możesz się zdecydować, na szczególną uwagę zasługują poniższe rozwiązania:

  • Pierwsza możliwość to fototapety do szkoły językowej przedstawiające malowniczy widok, który jednoznacznie kojarzy nam się z wybranym językiem. Jeśli to francuski – oczywiście Wieża Eiffla, jeśli włoski – Koloseum lub Fontanna di Trevi, a w przypadku japońskiego – panorama Tokio lub charakterystyczna świątynia na tle kwitnących wiśni.
  • Druga propozycja to tapety szkoła, które skupiają się na cechach charakterystycznych dla danego języka. Mogą to być litery z zabawnymi ogonkami, jak w przypadku francuskiego, z kropkami nad samogłoskami, jak w języku niemieckim lub przekreślone jak litera o w języku duńskim czy norweskim.
  • Trzecim rozwiązaniem są tapety szkoła przedstawiające mapę danego państwa. Żeby jednak taka ozdoba pełniła konkretną rolę, nazwy poszczególnych miast, regionów, gór czy rzek powinny być zapisane w oryginalnym języku. Dzięki temu uczniowie zapamiętają istotne nazwy i przyswoją sobie geografię kraju, którego języka się uczą. 

Graficzne tapety do szkoły językowej z wyrazistym symbolem

Mówiąc o najprzeróżniejszych wzorach dostępnych na stronach internetowych warto także powiedzieć kilka słów na temat graficznych, czyli rysunkowych przedstawień. Takie tapety do szkoły językowej sprawdzą się nie tylko w klasach przeznaczonych dla dzieci czy młodzieży. Lekkie i zabawne w swojej wymowie wzory sprawią, że również dorośli z lepszym nastawieniem i większą energią zabiorą się za przyswajanie sobie trudnej gramatyki czy specjalistycznego słownictwa. Świetnym rozwiązaniem są rysunkowe przedstawienia najbardziej popularnych zabytków lub obiekty, które od razu kojarzą nam się z konkretnym językiem. W przypadku języka angielskiego będzie to korona, filiżanka herbaty czy gwardzista w charakterystycznym nakryciu głowy, a w przypadku języka francuskiego bagietka, croissant czy Wieża Eiffla.

Tapety do szkoły językowej dla najmłodszych poliglotów

Im wcześniej dzieci zaczną się uczyć danego języka, tym szybciej i łatwiej go sobie przyswoją. Nie oznacza to jednak, że nie możemy im pomóc w zdobywaniu nowej wiedzy. Odpowiednio dobrane fototapety do szkoły sprawią, że sala lekcyjna stanie się nie tylko bardziej kolorowa, ale także o wiele bardziej przyjazna dla małych uczniów. Tutaj najlepiej położyć nacisk na rysunkowe przedstawienia na przykład alfabet w formie zabawnych literek ze zwierzątkami, rozsypane drewniane klocki z wyrazami lub przypominające dziecięce rysunki przedstawienia symboli danego kraju.