Obrazy wg kategorii - Mapa retro

Czy tylko w muzeum znajdziemy godny uwagi, zabytkowy obraz? Mapa retro z kolekcji Myloview to najlepszy dowód na to, że prawdziwe arcydzieła mogą się znaleźć także w sklepie internetowym. Zebrane przez nas kartograficzne przedstawienia ilustrują zarówno całą kulę ziemską, jak i poszczególne kontynenty. Wyobrażenia te różnią się od naszej dzisiejszej wiedzy, ale dzięki temu mogą być jeszcze ciekawszym spojrzeniem na to zagadnienie – podróżą w przeszłość, która będzie ciekawsza, niż studiowanie książek. W jakich miejscach sprawdzi się taki obraz? Stara mapa będzie się znakomicie prezentować nie tylko w szkolnej pracowni historycznej lub geograficznej, ale także w salonie w stylu vintage lub służbowym biurze. 

Obraz antyczna mapa świata

Obraz antyczna mapa świata

Kartograficzne motywy mogą świetnie uzupełnić niemal każde wnętrze. Styl boho w połączeniu z czarno-białym obrazem stworzą ciekawe zestawienie.
Obraz mapa retro

Obraz mapa retro

Obraz z mapą w stylu retro wyeksponuj na jasnej ścianie. Dzięki temu wzór będzie lepiej widoczny.
89 obrazów
Obraz z motywem USA

Obraz z motywem USA

Jeżeli szukasz ciekawej dekoracji do pokoju dziennego to wybierz obraz ze starą mapą. To ponadczasowa dekoracja, obok której nikt nie przejdzie obojętnie!
Obraz stara mapa świata

Obraz stara mapa świata

Szukając odpowiedniej dekoracji możesz kierować się Twoim hobby. Jeżeli są to podróże lub kartografia, to obraz z mapą z pewnością przypadnie Ci do gustu!
Ilustrowany obraz stara mapa

Ilustrowany obraz stara mapa

Ilustrowana mapa sprawdzi się w np. przedpokoju. W połączeniu z antycznymi meblami stworzy niebanalną kompozycję.
Kartograficzny obraz w starym stylu

Kartograficzny obraz w starym stylu

Jeżeli jesteś zwolennikiem roślinności we wnętrzach, to zdecyduj się na dekoracje w stylu retro. Sepia świetnie współgra z zielenią.
Postarzany obraz mapa retro

Postarzany obraz mapa retro

Stara mapa będzie się znakomicie prezentować nie tylko w szkolnej pracowni historycznej lub geograficznej, ale także w sypialni.
Obraz z ilustracjami w stylu vintage

Obraz z ilustracjami w stylu vintage

Dzięki dekoracji z mapą w starym stylu możesz lepiej wczuć się w ducha minionych czasów.
Obraz dwie półkule

Obraz dwie półkule

Jeśli dysponujesz przestronnym salonem, zdecyduj się na większy format obrazu. Mapa retro w takiej formie pozwoli Ci w pełni zaprezentować urok takiej kompozycji.
Obraz stara mapa w sepii

Obraz stara mapa w sepii

Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujesz, jeśli tylko interesuje Cię geografia lub dalekie podróże, obraz z mapą będzie pasować jak ulał.
Subtelny obraz mapa retro

Subtelny obraz mapa retro

Dekoracja ścienna z mapą może być ciekawym pomysłem na przełamanie klasycznej, ascetycznej aranżacji.
Obraz z geograficznym motywem

Obraz z geograficznym motywem

Geograficzne motywy sprawdzą się nie tylko w domowej aranżacji, ale również w hotelu lub restauracji.

 

Zabytkowy obraz - mapa retro w starodawnym salonie

Gdy chcemy odmienić nasz dotychczasowy wygląd salonu i szukamy najlepszego rozwiązania, warto postawić na efektowne ozdoby. Dzięki nim szybko, ale jednocześnie spektakularnie odświeżymy wystrój, który po latach zdążył nam się znudzić. Jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro, z pewnością przypadnie nam do gustu utrzymany w dawnej estetyce obraz. Stara mapa, ukazująca dwie połówki kuli ziemskiej, pochodząca z XV wieku to idealny przykład tego, że kiedyś nawet dokumenty kartograficzne wykonywano z dbałością o każdy szczegół. Nie znajdziemy tutaj tylko przedstawienia kontynentów. Naokoło znajdują się rozbudowane sceny rodzajowe lub mitologiczne, które nadają całości unikalnego charakteru. Dzięki nim możemy jeszcze lepiej wczuć się w ducha minionych czasów. Jeśli dysponujemy przestronnym salonem, zdecydujmy się na kilkuczęściowy obraz. Mapa retro w formie poliptyku pozwoli nam w pełni zaprezentować urok takiej kompozycji.

Obraz z mapą retro w domowym i służbowym biurze

Nie tylko w salonie świetnie będzie się prezentował taki obraz. Mapa świata retro to wprost idealny akcent dekoracyjny do naszego domowego gabinetu lub służbowego biura. Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy, jeśli tylko interesuje nas geografia lub dalekie podróże, taka ozdoba będzie pasować jak ulał. Zastanówmy się, jaki typ przedstawienia będzie najlepszy do naszego wnętrza. Możemy zdecydować się na wizerunek wszystkich kontynentów lub wybrać tylko jeden z nich, który zostanie wnikliwie zilustrowany. Zupełnie inaczej będzie się także prezentować minimalistyczny, a inaczej realistyczny wzór. Oszczędna w wyrazie mapa w kolorze sepii to jedynie sylwetki lądów na tle oceanów. Nie znajdziemy tutaj krain geograficznych, kupieckich szlaków ani miast. Taka mapa może być ciekawym pomysłem na przełamanie nowoczesnej, ascetycznej aranżacji. A jeśli chcemy cieszyć się staromodnym wystrojem w pełni, zdecydujmy się na mapę z ozdobnymi rycinami i kartuszami, w których znajdują się informacje na temat tego dokumentu.

Pomocny w nauce obraz - stara mapa w szkolnej klasie

Obraz z mapą retro pozwoli nam także urozmaicić zwykłą pracownię geograficzną lub historyczną w szkole. Takie przedstawienie będzie jak swego rodzaju teleport, który umożliwi uczniom uzmysłowienie sobie tego, jak w dawnych czasach wyobrażano sobie świat i jak go portretowano. Kiedyś nie liczyło się jedynie wierne odzwierciedlenie rzeczywistości, ale również artystyczny kunszt takich grafik. Taka mapa pomoże także w zrozumieniu przebiegu poszczególnych kampanii wojennych w dziejach historii. Wystarczy, że wybierzemy wzór z rozrysowanymi atakami i zwrotami, a zagmatwane informacje z książki od razu staną się jasne i czytelne. Ciekawym pomysłem na udekorowanie sali będzie wybranie jednej epoki i dobranie kilku map ukazujących różne dzieje poszczególnych kontynentów.

Idealny do tawerny obraz - mapa świata retro w nadmorskim pubie

Choć dokumenty kartograficzne prezentują przede wszystkim lądy, to właśnie oceany umożliwiły ludziom poznanie obcych państw i kontynentów. Słynni odkrywcy, przemierzając niebezpieczne morza, na zawsze zmienili dzieje ludzkości, kolonizując zupełnie nowe tereny i przenosząc tam swoją kulturę. I właśnie ten wodny aspekt zasługuje na szczególną uwagę. Obraz z mapą retro to idealny pomysł na udekorowanie nadmorskiego pubu lub tawerny, zwłaszcza gdy w centrum uwagi znajdą się właśnie morskie szlaki. Taki wzór będzie ozdobiony naokoło rycinami z majestatycznymi okrętami, a także sylwetkami groźnych bestii, które ponoć zamieszkiwały głębię oceanów. Grafiki będą świetnie wyglądać, gdy zostaną na nich przedstawione także dawne przyrządy nawigacyjne – busole lub żyroskopy. Jeśli chcemy stworzyć naprawdę zachwycający wystrój, potrzebne nam będzie coś jeszcze, nie tylko obraz. Mapa świata retro będzie się prezentować jeszcze lepiej, gdy w tawernie znajdą się makiety okrętów, rozwieszone rybackie sieci i ryciny z gatunkami najprzeróżniejszych ryb.