Obrazy wg wnętrz - Bistro

Obrazy do bistro powinny spełniać wiele różnych funkcji. Po pierwsze, niech zdobią przestrzeń i urozmaicają wystrój. Po drugie, niech wprowadzają do lokalu unikalny klimat. Po trzecie, niech zachęcają nie tylko do wejścia do środka, ale także do powrotu, dzięki przyjaznej atmosferze. Bo choć mogłoby się wydawać, że w takim miejscu liczy się przede wszystkim dobra kuchnia i pyszna kawa, to bez odpowiedniej aranżacji nie zrobimy furory. Czy naprawdę aż tak ważne są obrazy? Bistro to miejsce, do którego ludzie przychodzą zarówno po to, by coś zjeść, jak i po to, by odpocząć i zrelaksować się w ciągu intensywnego dnia. Efektowne ozdoby ścian umożliwią nam stworzenie przyjemnego klimatu, który z pewnością docenią nasi goście. 

29 obrazów

 

Muzyczne obrazy w bistro – lokal w dobrym rytmie

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje i zbliża do siebie ludzi, ale może także dekorować przestrzeń. Jeśli w naszym lokalu stawiamy nie tylko na znakomite jedzenie, ale także na dobrą nutę, urządźmy przestrzeń tak, by przypadła do gustu każdemu melomanowi. W zależności od gatunku, jaki dominuje w naszym przybytku, wybierzmy korespondujące przedstawienia. Ciekawą propozycją są rysunkowe podobizny jazzujących, nowojorskich kapel z początku XX wieku. Takie obrazy w bistro sprawią, że w naszym wnętrzu zapanuje klimat dawnych lat. Jeśli jednak skłaniamy się w stronę klasycznych utworów, wybierzmy przedstawienia zabytkowych partytur lub podobizny wielkich kompozytorów. Trzecią propozycją są wizerunki instrumentów. Mogą to być zarówno fotografie – kolorowe i czarno-białe, jak i artystyczne kompozycje imitujące malarskie dzieła. W tym wypadku aranżacyjnych możliwości mamy bardzo wiele. Możemy wybrać trzy wielkoformatowe obrazy do bistro i stworzyć z nich monochromatyczny tryptyk lub sięgnąć po kilka mniejszych płócien, przypominających akwarelowe malunki, i skomponować z nich tzw. gallery wall.

Apetyczne obrazy do bistro, czyli smakołyki na zachętę

Jakie jeszcze przygotowaliśmy obrazy? Bistro to miejsce, w którym możemy zjeść coś pysznego – lekkie śniadanie, pożywny lunch w przerwie w pracy czy obiad z przyjaciółmi. Serwowane są dania i na zimno, i na ciepło, i na słodko, i na słono – pełen wachlarz możliwości. Jeśli więc chcemy pochwalić się przed odwiedzającymi nas gośćmi, czym możemy ich uraczyć, wybierzmy takie przedstawienia, które zilustrują nasze menu. W dzisiejszych czasach istnieje rozbudowana gałąź fotografii, zajmująca się tylko fotografowaniem jedzenia, dlatego bez trudu znajdziecie w ofercie Myloview efektowne grafiki najprzeróżniejszych potraw. Możemy zaproponować grube pajdy chleba posmarowane twarożkiem i okraszone świeżym dżemem, świeżo upieczoną pizzę z rozlewającym się serem, śniadaniowy zestaw z filiżanką kawy, szklanką soku i talerzem wypełnionym jajkami, bekonem i chrupiącymi tostami, a także kolorowe sałatki z sezonowych owoców i warzyw. Wystarczy, że wybierzemy takie potrawy, które serwowane są w naszym bistro i zachwycający efekt mamy gwarantowany.

Retro obrazy – bistro, które przenosi w czasie

Odpowiednio dobrane obrazy do bistro mogą nas także, niczym teleport, przenieść do zupełnie innej epoki. Choć dużą popularnością cieszą się ultranowoczesne stylizacje wnętrz, na przekór możemy zainspirować się mniej lub bardziej odległymi czasami. Aranżacja w stylu retro będzie od nas wymagać zakupu starodawnych sprzętów: stołów i krzeseł, a także różnego rodzaju bibelotów. Nie musimy jednak wydawać majątku na autentyczne zabytki. W sklepach bez trudu znajdziemy współcześnie wyprodukowane meble, ale nawiązujące do stylów sprzed kilkuset lub kilkudziesięciu lat. Znakomitym uzupełnieniem takiego wnętrza będą obrazy ukazujące na przykład starodawne modele samochodów, motocykli lub rowerów, wizerunki dawnych sprzętów takich jak gramofony, radia, telewizory czy pierwsze komputery lub przedstawienia sprzętów kuchennych, jakich używały nasze babcie i prababcie – mosiężnych moździerzy, ręcznych młynków do kawy i ciężkich, glinianych naczyń. Inną propozycją są obrazy nawiązujące do dawnych reklam produktów spożywczych. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza grafiki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Malownicze obrazy do bistro – sposób na wyjątkowy klimat

Z pełnego zgiełku miasta możemy się przenieść do malowniczych zakątków Włoch, Grecji czy Hiszpanii, w czym pomogą nam nastrojowe obrazy. Bistro, nawiązujące aranżacją do kultury danego państwa czy regionu, to świetny pomysł. Jeśli dodatkowo połączymy tą koncepcję z odpowiednią kuchnią, stworzymy lokal cieszący się dużą popularnością. Jeśli któryś z krajów jest nam szczególnie bliski, zainspirujmy się nim i przenieśmy jego klimat do naszego przybytku. Wśród naszych obrazów znajdują się zarówno urokliwe zakątki Rzymu i Wenecji, Aten i Koryntu, Barcelony i Madrytu – do wyboru i koloru. Jeśli natomiast chcemy się przenieść nie do cichego miejsca lecz do centrum wielkiej metropolii, możemy wybrać wizerunki ukazujące słynne zabytki Nowego Jorku, Paryża czy Tokio.