Obrazy wg kategorii - Graffiti

Moda i design potrafią zaskakiwać. To, co początkowo uchodzi za niewygodne, niepraktyczne lub nieeleganckie, z czasem wchodzi na szczyt i zyskuje miano najgorętszego trendu sezonu lub wręcz całej dekady. Obrazy z graffiti przedstawiając undergroundowy nurt sztuki ulicznej mogą wzbudzać u wielu pewne wątpliwości. Dekoracja ta cechuje się dość surowym, niejednokrotnie dzikim charakterem, wyraziste kolory skupiają na sobie całą uwagę oglądającego, a młodzieżowa estetyka wydaje się nie pasować do eleganckiego salonu. Graffiti obrazy to jednak niedoceniany gadżet, który w mgnieniu oka potrafi przemienić monotonne wnętrze w stylową aranżację. Jeśli chciałbyś poeksperymentować ze swoim wnętrzem, a obrazy graffiti chodzą Ci po głowie, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik. 

Obraz graffiti abstrakcja

Obraz graffiti abstrakcja

Abstrakcyjny motyw na obrazie wyeksponuje oryginalną kompozycję wnętrza. Polecamy go m.in. do pokoju nastolatka.
Obraz graffiti kobieta

Obraz graffiti kobieta

Jeżeli chcielibyście urozmaicić swoje cztery kąty w prawdziwie oryginalny sposób, przyjrzyjcie się kolekcji obrazów z motywami graffiti.
29 obrazów
Obraz abstrakcyjne graffiti

Obraz abstrakcyjne graffiti

Dekorując wnętrze dynamicznym obrazem graffiti, podkreślimy nowoczesną stylizację pokoju młodzieżowego, salonu, czy przedpokoju.
Obraz graffiti dla dzieci

Obraz graffiti dla dzieci

Zabawni bohaterowie na obrazie graffiti "pokolorują" nudną przestrzeń, np. szkolnej świetlicy.
Obraz graffiti muzyka

Obraz graffiti muzyka

Fanom muzyki proponujemy obraz inspirowany najważniejszymi gatunkami - rockiem, r'n'b, czy hip-hopem.
Obraz graffiti oko

Obraz graffiti oko

Abstrakcyjne graffiti przypomina malarstwo kubistyczne. Obraz w tym stylu podkreśli eklektyczną przestrzeń.
Obraz graffiti kolory

Obraz graffiti kolory

Plamy koloru i barwne odciski dłoni - stylowy obraz z takim motywem może znaleźć się w pubie.
Obraz graffiti miłość

Obraz graffiti miłość

Graffiti z miłosnym przekazem przypadnie do gustu nastolatkom. Pokój dziewczyny udekorowany obrazem zyska oryginalny charakter.
Obraz graffiti street art

Obraz graffiti street art

W nowoczesnej sypialni powieśmy obraz w formie tryptyku. Gwarantujemy, że stylizacja zyska na wartości!
Obraz graffiti tryptyk

Obraz graffiti tryptyk

Obraz graffiti to pomysłowy prezent dla fana sztuki ulicznej. Trzyczęściowa dekoracja ścienna przyciąga uwagę.

 

Dekoracja dla spragnionych ciekawego designu, czyli obrazy graffiti na tapecie

Zanim Banksy – czołowy przedstawiciel street artu – stał się znanym i cenionym na całym świecie artystą, murale i graffiti cieszyły się wątpliwym uznaniem wśród znacznej części społeczeństwa. Traktowano je nie jako sztukę, lecz chuligańskie wybryki, które prędzej, niż na podziw, zasługują na mandat i grzywnę. Banksy jednak wyniósł sztukę uliczną do rangi zaangażowanego politycznie dzieła sztuki, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Świadczą o tym chociażby ceny, jakie jego dzieła osiągają na światowych aukcjach. Graffiti obrazy mogą być więc znakomitym sposobem, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę sztuki i to z najwyższej półki. Doceniając walory malarstwa ulicznego, możesz świadomie wkomponować je zarówno do eleganckiego, minimalistycznego, jak i industrialnego salonu, tworząc unikalną aranżację w dobrym guście. Obrazy graffiti w formie jednej, wyrazistej dekoracji lub galerii mniejszych przedstawień z pewnością przypadną do gustu tym wszystkim, którzy kochają awangardowe rozwiązania i niebanalny design.  

Pomysł na przestronne wnętrze - duży obraz graffiti w nowoczesnym salonie

Nowoczesny salon urządzony jest zazwyczaj w eleganckim, minimalistycznym stylu lub oryginalnej, industrialnej estetyce. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, obrazy graffiti będą świetnym uzupełnieniem aranżacji. W oszczędnej wersji, w której dominują stonowane kolory, proste, geometryczne meble i minimalna ilość dodatków, duży, wyrazisty obraz wypełni pustą przestrzeń i sprawi, że wnętrze stanie się od razu bardziej przytulne i miłe dla oka. Jeśli chcesz ożywić salon, sięgnij po przedstawienia utrzymane w energetycznych lub neonowych wręcz barwach. Jeśli jednak zależy Ci na zachowaniu stonowanej kolorystyki, bez problemu znajdziesz czarno-białe obrazy z graffiti lub wzory o delikatnych, pastelowych odcieniach. W industrialnym salonie dekoracje w estetyce urban style będą znakomicie korespondować z surowym charakterem nieotynkowanych, betonowych ścian lub ceglanych murów. Graffiti obrazy będą się najlepiej prezentować jeśli zdecydujesz się na duże, wyraziste przedstawienie, które wypełni przestronne wnętrze i stanie się zasadniczą dominantą aranżacji.

Obrazy z graffiti w pokoju nastolatka – postaw na kolor!

Obrazy graffiti sprawdzą się także w młodzieżowej aranżacji. Twoje dziecko nie musi słuchać określonego gatunku muzycznego jak rap czy hip hop, aby taka dekoracja przypadła mu do gustu. Poszukajcie wzorów, które nawiązują do słynnych prac Banksy’ego, przedstawiają interesujący napis lub kompozycję przypominającą współczesne dzieło sztuki abstrakcyjnej. Aby graffiti obrazy stworzyły harmonijną całość z aranżowanym pokojem, najlepiej sięgnąć po kolory, które będą korespondować z meblami lub ścianami. W ten sposób nie doprowadzimy do powstania dekoracyjnego chaosu. Wśród szerokiej palety wzorów znajdziemy zarówno realistyczne przedstawienia przywodzące na myśl fotografie, jak i komiksowe sylwetki o uproszczonej, syntetycznej formie.    

Obrazy graffiti na kilka sposobów -  pub, szkoła tańca i pizzeria

Zasadniczą zaletą, jaką charakteryzują się obrazy graffiti jest ich żywy, energetyczny wygląd. Feeria kolorów sprawia, że pokój nabiera jedynego w swoim rodzaju wyglądu, a nowoczesna forma pozwala dopasować wzór do bardzo wielu, zupełnie różnych pomieszczeń. Obraz z graffiti będzie się świetnie prezentować w artystycznej kawiarni lub studenckim pubie, gdzie nacisk położony jest na surowy, awangardowy wygląd. Taka dekoracja może również zdobić ścianę szkoły tańca specjalizującej się w typie breakdance, który bardzo wiele czerpie z estetyki urban style. Kolorowe wzory umilą także czas klientom oczekującym na pyszne danie w pizzerii lub restauracji. Możliwości mamy więc naprawdę wiele, a w każdej z nich duży obraz graffiti będzie się spektakularnie prezentować!