Plakaty wg kategorii - Nuty

Nuty to symbole graficzne, które służą do zapisu dźwięków muzycznych. Tego rodzaju definicje nauczane są już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. I choć nuty w oczywisty i nierozerwalny sposób powiązane są bezpośrednio z muzyką, to jednak w Myloview doceniliśmy także ich... wygląd. Naszym zdaniem wszystkie z symboli, które spotkamy na pięciolinii rewelacyjnie nadają się na dekoracyjny plakat! Nuty posiadają przecież ciekawe, oryginalne i bardzo charakterystyczne kształty. Co więcej, są prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalnym symbolem całej muzyki jako takiej. Jeśli więc zastanawiacie się jak wykorzystać podczas aranżacji mieszkania plakat z nutami, to mamy dla Was mnóstwo interesujących pomysłów i inspiracji!

Plakat nuta i atrament

Plakat nuta i atrament

Jeśli śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie, zaakcentuj to ścienną dekoracją w postaci plakatu z nutą.
Plakat pięciolinia i flaming

Plakat pięciolinia i flaming

Muzyczne motywy wcale nie muszą kojarzyć się z biało-czarną pięciolinią! Równie dobrze mogą być przedstawione w postaci tropikalnego wzoru!
77 plakatów
Plakat klucze wiolinowe akwarela

Plakat klucze wiolinowe akwarela

Pastelowy plakat z kluczami wiolinowymi idealnie nadaje się do pokoju dziecka lub do klasy muzycznej.
Plakat nuty na płatkach róży

Plakat nuty na płatkach róży

Do kobiecego salonu polecamy plakat łączący miłość do natury i muzyki. Taka dekoracja pasuje zwłaszcza do wnętrz industrialnych.
Plakat nuty na mapie

Plakat nuty na mapie

Mapę z nutami umieść w pokoju swojego dziecka. W ten sposób rozbudzisz w nim miłość do muzyki.
Plakat muzyczne origami

Plakat muzyczne origami

Pomysłowy plakat z nutami i ptakiem z papieru pasuje do każdego wnętrza, któremu brakuje charakteru.
Plakat serce z nutami

Plakat serce z nutami

Masz serce do muzyki? Doskonale! W takim razie nasz plakat z nutami będzie dla Ciebie idealnym wyborem dekoracyjnym!
Plakat nuty i kobiecy portret

Plakat nuty i kobiecy portret

Jeśli wciąż nucisz słowa ulubionych piosenek, a melodia ostatnio zasłyszanej piosenki wciąż siedzi Ci w głowie, koniecznie spraw sobie nasz plakat.
Plakat nuty do sypialni

Plakat nuty do sypialni

Do stonowanej sypialni melomana proponujemy delikatną grafikę z nutami, który nie obciąży aranżacji.
Plakat muzyka i wino

Plakat muzyka i wino

Muzyka, wino i śpiew to trio idealne! Jeśli jesteś tego samego zdania, spraw sobie nasz elegancki, muzyczny plakat!
Plakat klucz wiolinowy do salonu

Plakat klucz wiolinowy do salonu

Minimalistyczny plakat z kluczem wiolinowym będzie idealnie pasował do monochromatycznego salonu wielbiciela muzyki.
Plakat nuta kosmiczna

Plakat nuta kosmiczna

Poster w odważnych barwach będzie dobrze wyglądał w minimalistycznym salonie lub pokoju nastolatka, który pasjonuje się tworzeniem muzyki.

 

Retro plakat – nuty na starym papierze

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak długą historię posiadają nuty, a także jak różnorodnie wyglądały na przestrzeni dziejów, zanim przybrały kształty jakie kojarzymy współcześnie. Praprzodkowie nut – neumy (znaki, które oddawały ruchy wykonywane przez dyrygenta chóru) pojawiły się już w VIII wieku naszej ery. Wraz z upływem czasu system zapisu muzyki stawał się coraz bardziej złożony i obejmował kolejne elementy, takie jak długość trwania dźwięku czy jego wysokość. Potrzeba było jednak około tysiąca lat od powstania neum, aby ostatecznie wykształciły się nuty znane nam do dziś. Owa bogata historia zainspirowała nas w Myloview do zaprojektowania wyjątkowych dekoracji. Wszystkim miłośnikom muzyki klasycznej oraz pasjonatom przeszłości proponujemy oryginalny retro plakat. Nuty zapisane na starym papierze (czy nawet zabytkowym zwoju) to motyw, który doskonale sprawdzi się jako dekoracja w pomieszczeniach tradycyjnych. Klasyczny gabinet z drewnianymi meblami oraz przestronny salon pełen różnorakich pamiątek to przykłady pomieszczeń idealnie komponujących się z tego rodzaju wzorem.

Tęczowy plakat: nuty we wszystkich kolorach!

Jedną z najwspanialszych zalet muzyki jest olbrzymia różnorodność istniejących stylów. Próba dokładnego opisania ich wszystkich to zadanie wręcz niemożliwe! Dzięki temu pośród dziesiątek znanych gatunków muzycznych każdy odnajdzie coś dla siebie. Podobnie jest z plakatami w naszej ofercie! Opowiedzieliśmy już Wam o poważnych, pasujących do tradycyjnych pomieszczeń wzorach w stylu retro. Co jednak, jeśli szukamy dekoracji w zupełnie innym stylu – znacznie bardziej swobodnej, albo nawet nie do końca poważnej? W takim przypadku proponujemy tęczowy plakat! Nuty, jakie zobaczymy na tego rodzaju wzorach, posiadają dziesiątki najróżniejszych kolorów. Wszystkie odcienie bez wyjątku są jednak intensywne, żywe oraz efektowne. Taka dekoracja każdemu wnętrzu nada więc wesołego charakteru, równocześnie kojarzyć się będzie z radosną, szybką i dynamiczną muzyką (na przykład disco). Tego rodzaju plakat z nutami pasować będzie nie tylko do pokoju melomana, ale także do innych miejsc, które pragnęlibyśmy nieco ożywić – na przykład korytarza czy jadalni. Zdecydowanie wartym uwagi pomysłem może być umieszczenie tęczowej, muzycznej dekoracji w pobliżu naszego sprzętu grającego albo kolekcji płyt.

Minimalistyczny plakat: nuty na pięciolinii

Kolejne z naszych wzorów to jeszcze inny rodzaj estetyki – tym razem opowiemy Wam o plakatach minimalistycznych, wykorzystujących motyw pięciolinii. Nuty w takiej formie wydają się być jeszcze bardziej złożone. Obok nich zobaczymy dodatkowo mnóstwo innych symboli, między innymi krzyżyki, klucze, czy bemole. Całość za to utrzymana jest wyłącznie w dwóch kolorach: czerni oraz bieli. Dzięki temu takie ozdoby idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, do których potrzebujemy dekoracji neutralnych i stonowanych. Przykładowo warto rozważyć umieszczenie dwukolorowego plakatu z nutami w kuchni, gdzie bardzo często biel jest barwą dominującą. Nie jest to oczywiście jedyna opcja, gdyż czarno-białe wzory z pięciolinią mogą być również ciekawym sposobem na urozmaicenie wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w szarej lub pastelowej estetyce. Nuty niezależnie od tła i otoczenia będą prezentować się ciekawie i oryginalnie, skutecznie przyciągając nasz wzrok.

Plakat z nutami: dekoracja do sklepów i szkół

Wnętrze mieszkania to jednak nie jedyne miejsce, gdzie z powodzeniem możemy wykorzystać taką dekorację. Sklepy z instrumentami, kluby taneczne czy szkoły muzyczne to przykłady zupełnie innego typu lokacji, w których sprawdzi się tego rodzaju plakat. Nuty są motywem niezwykle uniwersalnym, o olbrzymim potencjale. Możemy więc wykorzystać ich wizerunek zarówno jako formę reklamy (na przykład we wspomnianym już sklepie), ale także jako przyciągającą klientów ozdobę – w klubie, pubie, na dyskotece. Każde z tych miejsc wymagać będzie nieco innego typu wzoru, jednak w ofercie Myloview bez trudu odnajdziecie odpowiedni plakat. Nie wahajcie się wykorzystać w miejscach o komercyjnym charakterze wizerunku nut oraz idących za nimi pozytywnych skojarzeń z muzyką oraz dobrą zabawą!