Fototapeta - góry

Fototapeta z górami to propozycja zarówno dla osób, które kochają wspinaczkę i zdobywanie kolejnych szczytów, jak i tych, którzy podziwiają zaklęte w skałach piękno z pewnego dystansu. Ośnieżone szczyty, zielone hale z szałasami czy zachodzące za skalistymi graniami słońce, to tylko nieliczne propozycje jakie oferują nasze górskie ilustracje. Nieważne, czy mieszkasz w centrum wielkiej metropolii, czy w małym domku na Podhalu, znakomitym rozwiązaniem do każdego wnętrza będzie właśnie fototapeta. Góry w nowoczesnym, industrialnym salonie, przełamią miejski charakter korespondując jednocześnie z wyrazistymi, ostrymi liniami mebli. W rustykalnej aranżacji podkreślą związek z naturą i będą się znakomicie prezentować w towarzystwie drewnianych, ludowych mebli. 

Fototapeta góry do sypialni

Fototapeta góry do sypialni

Jeśli każdego ranka chciałbyś budzić się u podnóża gór, z taką fototapetą umieszczoną w sypialni spełnisz swoje marzenie!
Fototapeta góry jesienią

Fototapeta góry jesienią

Złocisty krajobraz jesiennych gór na fototapecie sprawdzi się w klimatycznej sypialni urządzonej w brązach i beżach.
572 fototapet
Fototapeta góry w Grand Teton

Fototapeta góry w Grand Teton

Fototapeta z krajobrazem gór i jeziora, ociepli pomieszczenie i nada mu tajemniczego klimatu.
Fototapeta górski las zimą

Fototapeta górski las zimą

Dla wszystkich wielbicieli jasnych fototapet i zimowych klimatów, proponujemy fototapetę z górskim, pełnym śnieżnego puchu krajobrazem.
Fototapeta minimalistyczne wzgórza

Fototapeta minimalistyczne wzgórza

Minimalistyczna fototapeta z motywem gór, sprawdzi się jako neutralne tło dla wyrazistych dodatków i kolorowych mebli.
Fototapeta abstrakcyjna góry

Fototapeta abstrakcyjna góry

Kolorowa fototapeta z abstrakcyjnym, górskim motywem sprawdzi się zarówno w nowoczesnej sypialni, jak i pokoju nastolatka.
Fototapeta ośnieżone szczyty

Fototapeta ośnieżone szczyty

Fototapeta z klasycznym motywem ośnieżonych, górskich szczytów, to propozycja dla wszystkich wielbicieli dekoracji inspirowanych naturą.
Fototapeta widok na Machu Picchu

Fototapeta widok na Machu Picchu

Klimatyczna fototapeta z górskimi szczytami będzie dobrze wyglądać w otoczeniu naturalnych barw i faktur.
Fototapeta góry minimalistyczne

Fototapeta góry minimalistyczne

Ciemna fototapeta z minimalistycznym motywem zamglonych górskich szczytów, będzie stanowiła stylową oprawę jasnej wanny.
Fototapeta góry zimą

Fototapeta góry zimą

Majestatyczny masyw górski uwieczniony na fototapecie to doskonała dekoracja mieszkalnych wnętrz, a także barów i restauracji z kuchnią góralską.
Fototapeta górskie szczyty

Fototapeta górskie szczyty

Widok na majestatyczne góry z pewnością umili Ci codzienny relaks. Taka fototapeta dobrze wygląda w każdej stylizacji.
Fototapeta góry z lotu ptaka

Fototapeta góry z lotu ptaka

Fototapeta z widokiem na góry z lotu ptaka optycznie powiększy wnętrze i nada mu zaskakująco piękny wygląd.

 

Górskie piękno zaklęte w skałach od milionów lat

Góry to doskonała propozycja dla osób, które lubią czerpać inspiracje z przyrody i otaczającego krajobrazu, które idealnie wyglądają w postaci fototapety. Góry bowiem od zawsze fascynowały człowieka. Jednocześnie baliśmy się ich i podziwialiśmy je za tajemniczość, dzikość i niedostępność. Właśnie ten ambiwalentny, złożony charakter gór sprawił, że stały się niezwykle popularnym motywem w literaturze polskiej i światowej. Już w greckiej mitologii możemy przeczytać o Górze Olimp, na której mieszkali najważniejsi bogowie. W Biblii, góry pojawiają się wielokrotnie i zawsze są miejscem niezwykłych wydarzeń, czego przykładem może być Góra Synaj. Już tych kilka przykładów pokazuje, jak wielką inspiracją mogą być te majestatyczne szczyty. Fototapety z górami będą doskonałą dekoracją wnętrza dla miłośników romantycznych legend i wielbicieli zapierającego dech w piersiach piękna. Krajobrazy będą będą się znakomicie prezentować zarówno w nowoczesnych, jak i rustykalnych wnętrzach, a umieszczone w niewielkim pokoju optycznie powiększą aranżowaną przestrzeń.

Powiększająca wnętrze fototapeta – góry, które odmienią przestrzeń

Aranżacje graficzne to nie tylko zachwycająca dekoracja salonu. To także doskonały sposób, aby optycznie powiększyć pokój o niewielkim metrażu. Efekt trójwymiarowości sprawi, że w salonie pojawi się wrażenie głębi. W rezultacie przestrzeń będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości. Dzięki temu nawet niewielki pokój możemy urządzić nie tylko praktycznie, ale i ze smakiem. Jeśli dodatkowo wnętrze charakteryzuje się słabym oświetleniem, warto sięgnąć po jasne fototapety: góry lub wzniesienia w pastelowych lub żywych kolorach.

Motyw gór sprawdzi się doskonale w nowoczesnym, monochromatycznym salonie. Minimalistycznie urządzone wnętrze sprzyja bowiem wyrazistej dekoracji w postaci grafiki o dominującym wzorze. Jeśli chodzi o fototapety (góry polskie, austriackie, a nawet włoskie), to najlepiej będą się prezentować w towarzystwie prostych skórzanych kanap, mebli wykonanych ze szkła i stali, metalowych lamp i nieotynkowanych, betonowych ścian. Obecność przyrody, nawet w postaci dzikich i surowych krajobrazów, przełamie nieco miejski charakter wystroju i wprowadzi barwny akcent kolorystyczny w postaci zielonych hali lub błękitnego nieba.

Romantyczna fototapeta - góry w rustykalnej aranżacji

Jeśli spełniłeś marzenie wielu z nas i mieszkasz w urokliwym domku urządzonym w rustykalnym stylu, to zdobienie graficzne dodatkowo podkreśli unikalny charakter wnętrza. Drewniane wyposażenie przestrzeni w postaci konstrukcyjnych belek i mebli zdobionych ludowymi akcentami, wykładany kamieniami kominek i lampy z abażurami w etnograficzne wzory będą się doskonale prezentować na tle górskiej fototapety tworząc spójną stylistycznie całość. Jeśli dodatkowo zmagasz się z niewielkim metrażem wnętrza, to najlepiej sprawdzi się fototapeta 3D. Góry w postaci szerokiej panoramy powiększą optycznie przestrzeń.

Fototapety z górami do sypialni

Romantyczny krajobraz gór to świetny pomysł na aranżację przytulnej sypialni zarówno w wydaniu nowoczesnym, jak i rustykalnym. Zielony, pełen życia krajobraz ożywi monochromatyczne wnętrza, a widok zachodzącego za górami słońca stworzy sielski nastrój. Z kolei zdobienie przedstawiające szałasy i owce będzie korespondować z drewnianymi meblami i puszystymi białymi dywanami przypominającymi owczą wełnę.

Kolorowa fototapeta góry - dla dzieci to także dobry motyw

W pokoju dziecka, a nawet nastolatka, który kocha górskie wycieczki i wspaniałą przygodę, doskonale będzie się prezentować graficzna fototapeta. Góry potraktowane jako minimalistyczna ilustracja to ciekawy dodatek do pokoju dziecka. Dobrze sprawdzi się też motyw geometrycznych trójkątów symbolizujących górskie wierzchołki, a delikatnie zarysowana panorama stworzy oryginalną dekorację pasującą do nowoczesnych mebli i współczesnego designu. Co najważniejsze, dobrym wyborem będą też fototapety 3D. Góry to inspirujący motyw dla dorastających ludzi – kto wie, może któreś dziecko zdobędzie potem wszystkie najwyższe szczyty świata!